Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyátok hogyan viselkedi...

A ti kutyátok hogyan viselkedik a lakásban? Hogyan neveljem rá hogy ne tegyen tönkre mindent?

Figyelt kérdés

Picinek bent volt, de összemocskolta a falat, behordta a sarat, megrágott mindent. Beletúr a kukába, felmegy az ágyra, stb. Nagyon szeretem őt, de nem bírtam már erővel takarítani utána. Most kint lakik, de ha jön a tél, szeretnénk néha beengedni. Tudom hogy akkor kellett volna nevelni, amikor kicsi volt, de mostmár mindegy, és sosem késő, még kölyök, 8 hónapos.

Sokszor hiányzik hogy bent legyen velünk, mert nagyon szeretjük őt, de sajnos mindent összegányol. A padlót még fel tudom mosni, de minden este újra kifesteni nem tudok. Valaki tud segíteni?



2014. szept. 30. 09:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
a kutya akkor rosszalkodik bent, ha unatkozik. fáraszd le kint, séta, játék, agyi fárasztás. hogy bent csak pihenni akarjon. az én goldenem kinti-benti, ha bejön, alszik, pihen, simogatásért bújik. 11 hónapos, sosem rombolt, rágcsált.
2014. szept. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk most tegnap tök cuki volt. Megfürdettük, tök nyugodt volt, utána bent nem ugrándozott, nem rosszalkodott, csak a kukába túrta bele az orrát. Megfogadom a tanácsod, remélem sikerül.
2014. szept. 30. 10:10
 3/12 anonim ***** válasza:
A kuka tetején tartjuk a mosószert, azóta nem kukázik
2014. szept. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amikor egyedül van a kutya a lakásban, be kell zárni vagy ketrecbe, vagy olyan helyre, ahol nem tud kárt tenni. Amikor otthon van valaki, kiengedni és ezer szemmel figyelni, mikor, mit csinál. Ha "rosszat" tesz, rászólni, letiltani. Mindez persze, nem egy napos menet.
2014. szept. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem hagyom egyedül a lakásban! Ezt a mosószeres dolgot nem értem...hogy teszed rá? Nyitva? És akkor ráfolyik? Vagy hogy?
2014. szept. 30. 10:47
 6/12 anonim ***** válasza:

Mozogsz, foglalkozol vele napi legalább 3 órát? (vérmérséklettől függően lehet, hogy ez sem elég) És itt a foglalkozás alatt nem azt értem, hogy labdát dobálsz neki.


Plusz: viziposztoly, ahogy látod, hogy megkezdi a nem kívánt cselekvést, puff "lelövöd".


Ez nem fáj neki, de baromi kellemetlen, meg is ijed, ráadásul, ha ügyes vagy, nem is veszi le, hogy Te okozod a negatív hatást, hanem azt, hogy adott cselekvése ezt váltja ki.

2014. szept. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Vicces ez a vizipisztolyos dolog. Lehet kipróbálom. Nem minden nap van vele foglalkozva mivel kétnaponta dolgozom reggeltől estig. Amikor otthon vagyok, akkor egész nap vagyok otthon. Ilyenkor tudok csak foglalkozni vele. Iskolába járunk, 1-2 órát sétáltatom, és az udvaron is játszunk. Nem mindig ugyanannyit, mindig amennyi idő van.
2014. szept. 30. 13:09
 8/12 anonim ***** válasza:
8 hónapos, nem tanított kutya pont annyi kárt tud tenni, mint egy 3 hónapos. Ha nincs otthon senki, nincs bent. ha otthon van valaki, pontosan úgy kell nevelni, mint kicsiként. A kutyának valamikor meg kell tanulnia, mit tehet, mit nem a lakásban tartózkodáskor.
2014. szept. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Még az hogy pár dolgot megrág vagy behordja a sarat, nem lenne baj, csak pl csúszkál a padlón és felkarcolja a parkettát.
2014. szept. 30. 14:01
 10/12 anonim ***** válasza:

"behordja a sarat" - Mielőtt beengeded, töröld meg a lábait és a fenekét :)


A mosóporos dolgot meg úgy tudom elképzelni, hogy nagy, műanyag mosóporos dobozban tartják a cuccot, ami jól záródik. Rögtön nehezebb kiborítani meg leoperálni a kukáról.

A másik az, hogy sok, falatnyi konyhával rendelkező ismerősömnél a konyhaszekrénybe költözött a kuka. Arra pl. elég lenne csak egy zárat rakni.

2014. szept. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!