Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S nagy a baj, mit tehetnék?

S. O. S nagy a baj, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Volt egy kis termetű kutyusom,anyum halála miatt,kénytelen voltam más tulajdonoshoz adni. A kutyust azonban megunhatták így utcára dobták. Egy nő találta meg,aki értesített chip alapján engem,azonban én mondtam,hogy az Állatorvosnak is szóltam,hogy nem nálam van a kutyus,más tulajdonába került,családi okok miatt,elajándékoztam. A nő,aki megtalálta,keresett neki gazdit,de akit keresett neki,ma elvesztette a kutyát!Tudomásomra jutott,hogy a kutyát azóta sem,amióta oda adtam,azóta sem oltatták be,és senki nevén sincs(én mivel lemondtam róla,törölték a rendszerből). Az oltási kis könyve értelem szerűen nincs nálam,hisz oda ajándékoztam a kutyát(akik aztán kidobták),így a megtalálóknál sincs az oltási könyv. Most helyre jöttem anyagilag is,így tudnám vállalni a kutyát,de én eddig abban a tudatban voltam,hogy a kutyusom jó helyen van(akik kidobták,azt hittem náluk van,mert írtak,és képet is küldtek ritkán) . Mit tehetnék? Esetleg ha megtalálom a kutyust,vissza vehetem magamhoz?Új oltási kis könyvet kell csinálni,újból a nevemre?4 hónapja késik az oltása. Nagyon sajnálom szegényt. Elkezdtem keresni én is,hátha meg lesz! Mit tehetnék én? Az állatorvos engedni fogja,hogy vissza vegyem a kutyát a nevemre? Minden segítőkész választ nagyon szépen köszönök!
2014. szept. 30. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Jó tanács: Szerintem se ezt a kutyát se más kutyát ne fogadj magadhoz. Sőt semmilyen állatot. Ugyanis ha már képes voltál eldobni magadtól egy olyan lényt akiért te voltál felelős, akkor alkalmatlan vagy az állattartásra.

Főleg, hogy egyszer már szóltak, hogy a kutyát kidobták, és akkor sem fogadtad magadhoz, hanem elhárítottad, hogy nem a tied már!

2014. szept. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha legközelebb állatot fogadsz magadhoz, jól gondold meg, kinek adod oda.

Szóval, a kutyád elveszett, nem tudja senki, hol van. Ha esetleg megtalálod, vedd magadhoz, de csak akkor, ha BIZTOSAN ezt akarod, mert a kutya egy érző lény, és nem érdemli egyik sem, hogy ide-oda dobálják.

És mivel a chip már nincs a neveden, bizonyítani sem tudod, hogy a tiéd volt, szóval magadhoz tudod venni.

2014. szept. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves válasz adó! Anyukám meg halt,nem volt munkahelyem akkoriban!!!! 17 éves voltam,és nem tudtam mit tenni!Kerestem neki gazdát,kapcsolattartással,azonban kidobták a kutyust.Én még akkor is azt hittem,hogy azoknál van,akinek oda adtam,ezért mondtam a megtalálónak,hogy nem nálam van a kutyus(nem tudtam,hogy nincs a nevén,és nem oltatja),most értesítettek megint,hogy a kutya elszökött,és most tudtam meg,hogy nem oltatták be,és nem is íratták a nevükre! Senki! Állatorvosnak még régebben,mikor másik gazdihoz adtam,oltásokkal,chippelve,és mindennel együtt adtam,illetve bejelentettem az orvosának,hogy hova került,kihez,hogy oda kényszerültem adni! Szerintem nem is kell írj,ha ennyire ítélkezel,úgy hogy semmiről semmit se tudsz! Nagyon szeretem a kutyust,nem jókedvemtől adtam oda! most 18 éves múltam,1 év azóta eltelt,nem gondoltam,hogy ilyen sorsra jut!Ezért szeretném vissza magamhoz,mert 5 év alatt,soha nem ment el,jól nevelt volt,és mindent megkapott! Most szeretném magamhoz venni,ugyan is van munkám azóta,ház is,és oltatnám természetesen. Ezért kértem tanácsot,segítséget,mit is tehetnék.
2014. szept. 30. 10:04
 4/9 anonim ***** válasza:

Gondold meg. A saját leehetőségeidet te ismered. A kutya élete végéig tudod vállalni az ellátását?

Ha igen, akkor egyszerűen bejelented az állatorvosnak, hogy a kutya nálad van

2014. szept. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem olyan bonyolult, mint egy gyermek örökbefogadás. Ha meglesz a kutyus, akkor csak megegyezés kérdése, hogy ismét hozzád kerüljön. Az oltási könyv sem nagy ügy, egyszerűen írnak újat. A menhelyről hozott kutyáknak sincs könyvük, akkor írták meg, amikor kihoztuk őket és egyúttal megkapták az oltásaikat. A kutya azért veszik el örökké, mert ő sem találja azóta a helyét, biztosan az lenne a legjobb megoldás, ha visszakerülne hozzád.
2014. szept. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hogyan lehet egy élő chipet törölni egy rendszerből? A kutyában még benne van a chip. Ha megtalálod, vedd magadhoz és simán a írasd a nevedre. Kapsz új oltásit és kész.
2014. szept. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki most megtalálta, annak mondd el, hogy vissza tudod őt fogadni. Aztán elviszed az állatorvoshoz és ráiratod a nevedre a chipet. Keresd fel azokat akiknek odaadtad és kérd vissza tőlük az oltási kiskönyvet. Nagyon sajnállak és részvétem anyukád miatt. Az első válaszolóra ne hallgass, valszeg átugrott a szeme azon mikor leírtad hogy anyukád meghalt.

Nem olyan bonyolult dolog magadhoz venni a kutyát, ne görcsölj mostmár ezen. Csak menj el vele a dokihoz és irasd magadra a chipet. Semmi baj.

2014. szept. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,és a segítséget! Igen,tudom élete végéig tartani,de akkor se lelkileg nem voltam olyan helyzetben,se elhelyezésileg-anyagilag sem,mivel kiskorú voltam,így nagybátyámhoz mentem,ahová nem jöhetett,nem az én döntésem volt,hanem muszáj volt oda adnom! Rendben,akkor újra magamhoz veszem,ha ez lehetséges még! Köszönöm!
2014. szept. 30. 12:37
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a chiphez kötött adatokat törölték és még nincs regisztrálva az új gazda nevére,akitől megszökött,nem fogod megtalálni,mivel nincs értesítési cím,vagy név.Bár ha a megtaláló téged hívott fel,az azt jelenti,hogy nem töröltek a rendszerből,így kaphatsz értesítést.Ha ez így van,szólj a dokidnak,rávezetik a lapjára a kutyádnak,hogy keresed és akkor nincs bonyodalom.Bár akitől elszökött,az is igényt tarthat rá,ezért nem ártana tisztázni vele sem,hogy kell a kutya.
2014. szept. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!