Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El kell altatni a kiskutyánkat...

El kell altatni a kiskutyánkat. Hogyan dolgozzam fel?

Figyelt kérdés
A kutyánk állapota folyamatosan romlik. Eleinte csak nem lépcsőzött szivesen, mára már szinte nem bír felállni, sétánál összerogyik, elborul. Kiderült, hogy a gerincével van gond, a műtét pedig csak 30%ban hozhatott volna javulást, 70% pedig hogy rosszabbodott volna az állapota, talán le is bénult volna. Az orvos euthanásiát javasolt. Úgy voltunk vele, hogy nem altatjuk el, csak ha nagyon muszáj már. De szegény olyan kis hiperaktív kutyus lenne, menne, játszana, de nem tud. Csak fekszik szomorúan a nap 80%ában. Ezért úgy döntöttünk holnap elaltatjuk. Helyesen döntünk ? Hogyan lehet ezt feldolgozni ?
2014. szept. 30. 10:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Kutyakocsi? Vagy mind a 4 lába problémás?
2014. szept. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Ha valóban nincs olyan megoldás, amely után biztosan nem fog "tovább szenvedni", akkor én is elaltatnám.

És azok után bármikor eszedbe is jut, mindig megkönnyebbült szívvel gondolhatsz arra, hogy "már nem szenved tovább!"

Ha kertes házban élsz, a kert végében áss neki sírt, és akkor azt is tudni fogod, hogy mindig veletek marad!

2014. szept. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon nehéz döntés, de megnyugvást hoz. Sírd ki magad nyugodtan. Ha segít vágj pár tányért földhöz. Ha még pár óra időtök van, kérjetek másik orvostól is véleményt.
2014. szept. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
a kutyakocsi azért nem egy jó választás sajnos, mert az orvos szerint fájdalma is van, csak mivel születésétől így van, már valamennyire hozzászokott. és mivel romlik az állapota, félek egy nap a teljes bénulás mellé nagyon nagy fájdalma is lenne. még csak 8 hónapos szegény és olyan ragaszkodó. nagyon sajnálom és nagyon fog hiányozni :(
2014. szept. 30. 10:41
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
8 hónapos? Jézusom :( Nagyon sajnálom.
2014. szept. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
köszönöm !
2014. szept. 30. 11:03
 7/19 csabika1971 ***** válasza:
89%

Nehéz dolog ez. Én tavasszal altattam el az enyémet (májdaganat). Hat éves volt. A tiédnek a fiatalsága miatt tragédia, mikorra éppen kezdett volna hozzá nőni a családhoz. De az enyém már valósan a barátom volt, ki a szükségben akár meg is halt volna értem.

De bárhonnan is nézzük a ez egy tragédia, mert a igazi gazdák nem dísznek vesznek kutyát. Hanem általuk bővítik a családjukat, és kiknek balsors esetén elvesztésük tragédia.

Jól teszed, hogy elaltatod. Mert ha csak szenved nincs értelem, részemről is nehéz döntés volt. De nekik ezzel könnyebb lett, ha nekünk nem is.

2014. szept. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon sajnálom, arra gondolj, hogy talán ez lesz a legjobb neki, legalább már nem szenved. Azért én a megnyugvás érdekében szerintem elvinném több orvoshoz is, amíg a pénztárcám engedi, szaktekintélyekhez is, hátha valaki tud olyat javasolni, amit másik orvos nem mondott.
2014. szept. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Dr. Bánfi Andrásnál voltunk vele Budapesten, a Primavet kisállatrendelőben. Nagyon elismert orvos, a szakterülete a gerinc-csont betegségek. Az a helyzet, hogy a kutyánknak a két mellső lába fölötti részén megtörik a gerince, igen csúnyán, és aztán 45fokkal lefelé megy tovább a gerince emiatt. A műtét során a csigolyákból csipegetett volna le az orvos, hogy valamilyen szinten felszabadítsa a gerincvelőre nehezedő nyomást. De a műtét nagyon kockázatos pont emiatt. Nem mertük bevállalni, 30% igen kevés. Nagy esély lett volna rá hogy lebénul, kitesszük a fájdalomnak ami a műtéttel jár, utána meg ugyancsak el kell altatni. :(
2014. szept. 30. 11:26
 10/19 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon sajnálom a kutyusod, főleg, hogy ilyen fiatal. :( De ha nincs más megoldás, akkor hidd el jobb lesz neki, ha elaltatjátok! Legalább nem szenved soha többet. :( Egy ideig biztosan megvisel majd, de ez teljesen normális, az idő segít rajta mégha közhelyesen is hangzik. Persze nem fogod elfelejteni nyilván soha, de idővel egy új kutyus segít begyógyítani a sebet.
2014. szept. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!