Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Budapesten mennyibe kerül a...

Budapesten mennyibe kerül a kutyasuli?

Figyelt kérdés

Még nincs kutyám, de majd egyszer a jövőben szeretnék egyet, talán 1-2 év múlva. Viszont azt már tudom, hogy valamilyen munkakutyát tartanék, mivel aktív a család, sportolok, szeretném majd magammal vinni futni, lovagolni, kirándulni. Páromnak nagyon tetszik a belga juhász és tenyésztőismerős is nagyon ajánlotta, - de neki is mondtam, hogy 1-2 évig biztos nem jöhet szóba a kutya - viszont, mivel aktív tagja lenne a kutya a családnak, nemcsak kivágom a kertbe, oszt' jó'van, meg eleve munkakutya-fajta, stb, ezért majd szeretném a kutyaovi-kutyasuli kombót belevinni az életébe, hogy ő is és én is tanuljunk. Az egyetlen egy gondom az, hogy fogalmam sincs, mennyibe kerülnek ezek. Éves díj van és akkor mehetsz? Vagy tanfolyamok vannak? Vagy alkalmanként kell fizetni? Ugyan a kutya még sehol, de szeretném előre tudni, hogy ezek a dolgok mennyibe kerülhetnek, mennyivel számoljak.... ha mondjuk kipróbálnánk ezek mellé pluszban az agilityt, az mennyibe kerülne? (Versenyek, edzések.) Inkább budapesti árak érdekelnének, mert pestiek vagyunk és egy darabig azok is maradunk, így nagyon köszönöm és kedvesen vagytok, ha más megyék árait leírjátok, de sajnos azokkal nem tudok számolni, mert ugye Pesten minden drágább :/ De ha megosztjátok velem, hogy miről ismerhető meg a jó kutyasuli (meg eleve hogy működnek ott a dolgok), nem csak a pénzlehúzós fajta, azt is nagyon hálásan fogadom :)


Köszi :)



2014. szept. 30. 11:26
 1/4 csabika1971 ***** válasza:

Én csak vidéki árat tudok egy tanfolyam (ami vizsga nélküli) 100E ft. Lehet a kutyát alkalmanként is vinni és lehet tanfolyam. Én a másodikat javaslom, mert alkalmi esetekben állandóan kiesne a ritmusból. És sokkal tovább tartana neki megtanulni bármit, mint tanfolyamon mikor egy kiképző csak vele fogalakozik.

Kutyasulikról meg érdeklődj és addig még időd is van járd végig őket amíg elérhetőség szempontjából jó neked. Így meglátod a körülményeket és az áraikat is feltudod mérni.

2014. szept. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én pesti viszonylatban a Cerberosról tudok infót, oda jártunk, csak ajánlani tudom.


Hat hetes tanfolyamok vannak, minden hétvégén szombaton és vasárnap, egy ilyen tanfolyam 40ezer volt amikor mi jártunk. Külön tanfolyam az alap, és a középhaladói.

10-10 százalék kedvezményt adtak ha a kutya mentett vagy örökbefogadott valamelyik menhelyről pl., másik 10% ha ivartalan, a kedvezmények összevonhatóak, és két részletben is lehetett fizetni.


A bölcsi és az ovi árait nem tudom pontosan, hülyeséget meg nem akarok írni, és asszem az alkalmankénti ár.


Az agility elég pénzigényes sport, de szerintem mindent megér: :)

Az edzést úgy kalkuláld, hogy hetente mondjuk két alkalomra azért el kéne rendszeresen menni, ennek ára elég változó. Függ attól, hogy az edző kicsoda (mekkora név), és hol tart edzést. (Pl. pályát bérel, vagy csarnokban) Nagyjából egy-egy edzés 2000 körül helytálló, de a téli, csarnokos alkalmak drágábbak.


A versenynél kalkulálni kell az oda és hazautazással, ha több napos akkor a szállás árával. A magyarországi versenyek nevezési díja 2500-3500 között mozognak.

2014. szept. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazából a felsorolt fizetési lehetőségek mind megtalálhatóak. Vannak sulik ahol tanfolyamok vannak, ezekbe nem lehet idő közben becsatlakozni, kb 40 körül mozog/tanfolyam. Van olyan suli, ahol alkalmanként fizetsz, ez nagyjából 1000-3000 körül mozog, és vannak a meoes-s sulik ahol havi tagdíjat fizetsz, ennek az árát sajnos nem tudom. Az agility általában úgy szokott lenni, hogy van ilyen klub ami havi vagy éves díjas, és azért járhatsz a különböző órákra mint agility, flyball stb stb.

Speciel az alfában tudom, hogy az ovi ingyenes, én egy órát voltam de nem jött be. Eddig minden helyen amit néztem volt ingyen óra, vagy el lehetett menni csak megnézni egy foglalkozást.

2014. okt. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, menta zöld kéz mindenkinek :)
2014. okt. 1. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!