Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretném letenni a kutyámmal...

Szeretném letenni a kutyámmal az alap engedelmességit. De nem munka kutya (újfoundlandi) ezért mindent lassabban csinál. Az nagy baj? Jár érte pontlevonás?

Figyelt kérdés
De nem, hogy csak újfi még szuka is, szóval extra lassan, komótosan mozog. Amúgy nagyon okos. Megyen neki minden, a marad, fekszik, ül, hozzám. Kutyasuliba vele még nem voltam csak a másikkal. Őt már kiskora óta tanítom és most 11 hónapos, úgy gondoltam megpróbálom vele a vizsgát. Csak nem tudom, hogy számít-e valamit, ha lassan csinálja a dolgokat és nem néz rám mindig.
2014. szept. 30. 11:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nem baj ha lassú. Nem igazán értek hozzá, de belegondolva talán jobb is ha lassú. Legalább nem eleven és csak akkor csinál valamit ha mondod neki. De tényleg nem értek hozzá...
2014. szept. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Számít. Az enyém is lassú. Pontlevonás jár érte és mindenki azzal fog baszogatni, hogy fel kellene gyorsulni. Te meg ne foglalkozz vele! Attól még ha megcsinálja a feladatokat, akkor sikerülni fog a vizsga. Arra figyelj, hogy minimalizáld a testjeleket és ne ismételd a vezényszavakat és minden rendben lesz!
2014. szept. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De az én kutyám kézjelekre van megtanítva. Tehát pl. nem azt mondom neki, hogy fekszik hanem a földre mutatok. Az baj???
2014. szept. 30. 12:32
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, el kellene olvasnod az álatalad választott vizsgarendszer szabályzatát. Én úgy emlékszem, hogy amikor nem kifejezetten kézjeles feladatról van szó, akkor a testjel nem megengedett, csak a hangjel.
2014. szept. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Tényleg, és akkor úgy dolgozol a kutyáddal, hogy tök csendben vagy, meg se szólalsz?
2014. szept. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Megszólalok, de a kézjel jobban használ mint a szó. Mert a kezembe volt mindig a jutifalat.
2014. szept. 30. 13:02
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, biztos fognak csesztetni azért, h nem elég "aktív" a kutya, de ezzel nem szabad foglalkoznod (főleg, mert gondolom, nem akarsz vele dolgozni, csak a vizsgát megcsinálni. Nem kell minden kutyának szétpörögni az agyát) De hogy a kérdésre is válaszoljak: meghatározott, egyértelmű egy adott utasításra kell a kutyának a gyakorlatot végrehajtani. Pl.: angolul is kiadhatod a vezényszót, és az "ül" vezényszó helyett lehet erre a gyakorlatra a parancs akár az is, hogy "logopédus". A lényeg, hogy első szóra tegye meg a kutya, amit kell. További utasítások (azaz vezényszó ismétlése) pontlevonást jelent.

Kézjelek: igen, ha CSAK kézjellel utasítod, oké, de pl.: lemutatsz a földre + mondod, hogy fekszik: pontlevonás. Tehát: vizsga előtt egyeztess a bíróval, ha tényleg CSAK kézjelre dolgozik a kutyád, akkor egyeztesd le vele.

Egyébként meg, javaslom mindenképpen, hogy menjetek el vizsgázni, még akkor is ha nem sikerül (mert mi van akkor?!), rutint szereztek, és minden apró dolgot kitapasztaltok. Vizsgaszabályzatokat találsz a neten, érdemes azt is elolvasgatni.

Az sem számít, ha nem néz rád. (néhány pontot ezért is levonhatnak, mondjuk szerintem nem korrekt a bíró, ha ezért pontot levon, dehát ez csak vélemény) Sok sikert!

2014. szept. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen érdemes elmenni vele. Nekünk is volt újfoundlandink, és tele volt a fal a díjaival, bemutatókra járt, meg versenyekre. De a legtöbb vizsgán korhatár van, szóval még van időd gyakorolni.
2014. szept. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgozok a kutyámmal, engedelmességi vizsgát raktunk le.

Egy éves kor alatt nem vizsgázhat semmilyen kutya. Most még tudod korrigálni. A vizsga alatt mindenféle segítség pont levonással jár, a lassúság is. A kutyával először pórázon kell végig menni majd póráznélkül. Ezekben a gyakorlatokban benne van, az ültetés fektetés, balra, jobbra át, normál séta, lassú, és a futás is. Tömegbe kell bevinni ( ez 3-4 vagy akár több emberből állhat ) meg kell kerülni őket. Szerepel a menet közbeni ültetés, fektetés, és a behívás. Menet közben űgy értem, hogy kiadod a feküdj parancsot, kutya lefekszik és te megállás nélkül tovább haladsz majd par méter után szembe fordulsz vele. Ültetéskor vissza mész a kutyához, és szabályosan mellé állsz. Fektetéskor bedig a végén nem mész vissza hanem behívod.

Behíváskor a kutya odarohan hozzád, és veled szembe leül.

Persze mindez póráz nélkül. Tudnod kell hogy zavaró tényezőnek a pálya szélén ott van egy kutya, aki szabadon van de fekszik. Annak a kutyának tillos elmozdulni! Amikor végeztél, a te kutyád kerül a pálya szélére. Lecekteted, és visszaállsz a starthoz. Midig párban vizsgáznak a kutyák. Akkor mehetsz vissza a kutyádhoz ha a társad is végzett.

2014. szept. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 15:17

Te a BH-ról írsz. A kérdező nem említette, melyik vizsgát akarja megcsinálni. BH-t amúgy 15 hónapos kor után lehet hivatalosan megcsinálni.Viszont az iskolákban az iskolavezetőnek bármikor joga van engedelmes, vagy bármilyen vizsgát csinálni. Csak éppen nem lesz FCI elismert a vizsga. Törzskönyv nélküli és keverék kutyáknál meg tök mindegy.

2014. szept. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!