Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya futár szolgállatot...

Kutya futár szolgállatot szeretnék nyitni. Mindenem megvan hozzá ( nagy autó. ) Sokat utazok külföldre. Csak attól félek, hogy ha pl. viszek ki egyszerre 5-10 kutyát, hogy szaporító vagyok? Megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
Szóval rengeteget utazok külföldre és úgy gondoltam, hogy vállalnám TK-s kiskutyák kiszállítását az új gazdinak. Természeten a tenyésztő már ellása őket útlevéllel, chippel és oltással. De félek, hogy azt hinnék, hogy szaporított kiskutyákat viszek ki. Ha vannak papírok, megfelelő ketrec. Akkor nem büntetnek meg? Van esetleg erről valami szabályzat, hogy milyen feltételek mellett vihetem ki mint állat futár?
2014. okt. 1. 08:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsi elírtam: Csak attól, félek, hogy ha pl. viszek ki egyszerre 5-10 kiskutyát azt hiszik, hogy szaporító vagyok?
2014. okt. 1. 08:29
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
És ha azt hiszik, hogy szaporító vagy, akkor mi van? Rondán néznek rád, és ennyi, sajnos a mértéktelen szaporítás és a kutyakereskedelem nem tilos.
2014. okt. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De olvastam, hogy sok embert elkapnak amiért külföldre viszik ki a kutyákat ketrecekben és megbüntetik őket. De akkor ezeknek nincsenek papírjaik?
2014. okt. 1. 08:33
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt kétlem, hogy kizárólag kölyköket szállítanál, másrészt ehhez valószínűleg kellenek papírok is. Feketén nem vihetesz ki egy rakás, más tulajdonkában álló kutyát külföldre, csakis szerződéssel, meg bizonyára engedély, vállalkozói, stb is kell hozzá.
2014. okt. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azt természetesen szerettem volna megcsináltatni. Hát gondolom lesznek nyulak, macskák vagy idősebb állatok is.
2014. okt. 1. 08:44
 6/11 anonim ***** válasza:
Tömegesen kamionszám hordják ki a kölyök kutyákat külföldre minden nélkül, na azokat szokták megbüntetni. De nem azért, mert szaporítók, hanem mert a kicsiket nyúlketrecekben szállítják akik napokig a saját ürülékükben kuporognak.
2014. okt. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az élőállat szállításnak szigorú szabályai vannak. Ha azoknak megfelelsz, akkor nem büntetnek meg. Bár tenyésztők nem szoktak tömegesen szállíttatni kutyákat külföldre. Általában egyenként viszik, vagy a vevő jön el értük Magyarországra. A tenyésztőtől származó kutyák esetében nincs akkora forgalom, hogy rendszeresen meg lehessen tölteni velük egy autót, főleg nem úgy, hogy az összeset ugyanakkor és ugyanoda kelljen vinni.
2014. okt. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Mindenem megvan hozzá ( nagy autó. )"

Ez rosszul kezdődik, ha innen akarod megtudni, hogy mi a következő lépés azon kívül, hogy van nagy autód.

Ha tényleg ezt akarod csinálni, akkor ne itt kérdezősködj, hanem konkrétan járj utána erre illetékes helyeken.

Ha valóban így van, ahogy leírtad, hogy megkapnak minden szükséges papírt és chip-et, megfelelő ketrecet, akkor kit érdekel ,hogy minek hisznek? Azokat büntetik meg, akiknek hiányzik valami papír, vagy nem megfelelően vannak elhelyezve az autóban. Ha mindent szabályosan csinálsz miért büntetnének meg?

2014. okt. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Három pont volt utána írva, csak a GYK nem tette oda.
2014. okt. 1. 09:10
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy már van itthon ilyen szolgálat, oda esetleg becsatlakozhatnál. Ők csak szállítanak, nem kereskednek a kutyákkal, viszont igazából minden típusú kutyát kivisznek, kölyköket, mentett kutyákat az új gazdához, stb.
2014. okt. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!