Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős korától lehet...

Mennyi idős korától lehet jutalomfalatot adni a kutyámnak?

Figyelt kérdés
A boltos szerint amíg pici addig ne nagyon, de akkor mivel tanítsam mivel dicsérjem? (8 hetes)
2014. okt. 2. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Onnantól, ahogy már eszik szilárdat. Amúgy meg mi köze a boltosnak a jutalomfalathoz? Nehogy kutyaboltban vegyél neki jutalomfalatot! Virsli, párizsi, máj, husi, sajt meg ilyesmi tökéletes. A lényeg, hogy szeresse a kutya és ne kelljen rágnia, hanem egyben lenyelhesse és ne legyen száraz!
2014. okt. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát már 6 hetesen nem szoptatta az anyja, mert éles volt a foguk a piciknek, szóval gondolom estik már. (még nem hoztam el azért nem tudom):)
2014. okt. 2. 09:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Vannak kölyök jutalomfalatok, mint pl. Coachies Puppy ( [link] vagy Eukanuba Puppy & Junior ( [link] Nekem a Coachies a kedvencemm, mert kicsi és nem kell törni, természtes alapanyagokból készül, és imájda a kutya. Szóval gyorsan lehet adagolni. Az Eukanubával az a baj, hogy ugyan jó de még nagytestű kutyámnak is 4 részre töröm olyan nagyszemű. Azt írja hogy három hónapos kortól ajánlott, nyugodtan adhatod 8 hetestől is, csak törd majd el. Mert abba fogsz beleseni hogy mire elrágta a kutya a jutalomfalatot azt sem tudja majd miért is kapta. :D Egyébként ez hülyeség! Ha szereti a hasát akkor nyugodtan motiválhatod őt az első naptól kezdve! Az enyém egy hétig nem volt annyira oda a kajáért a beilleszkedés, új környezet stb miatt. Mondanom sem kell mára ha meglátja (vagy inkább megérzi) a kezemben a jutalomfalatot megőrül. :) Én első nap óta így tanítok, így motiválom és mégha kölyök is, soha nem vonta el semmi a figyelmét amíg tanítottam. És igen ha a kutya beilleszkedik akár a második nap elkezdhetetd az alapokat tanítani, hidd ek nagy segítség lesz a jövőben! Amikor 4-5 hónaposan nem azzal kell szórakoznod hogy a kutya végre leüljön falat nélkül hanem már bőven marad is 1-2 percig. :) Egyébként én használtam sajtot is, nagyon kicsire szeletelve (1 cm-es darabok max) ez a kedvence. Sokan virslivel jutalmaznak én nem adnám a kutyámnak mert a legtöbbtől hányingerem van annyira moslék minőség. :D Na meg a legegyszerűbb az ha a saját tápjával jutalmazod. Kiveszel belőle egy pár szemet és ha törni lehet el is törheted. Levonod a napi adajából, ha elég sokat kapott. :)

Szóval ne főlj be a boltosnak... Semmit se ért hozzá valószínű. :D Egyébként olyan jutalomfalatot veszel amilyet akarsz! Szerintem az összeset imádni fogja a kutyád. Mi a fentieket használjuk meg még párat: [link]

[link]

2014. okt. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"a kedvencemm, mert kicsi és nem kell törni, természtes alapanyagokból készül,"

Mint pl. a glicerin? Bár abban igazad van, hogy vannak jóval gázabb összetételű bolti jutalomfalatok is, amikben nem csak glicerin van.

Nekem úgy kell vadászni olyan jutalomfalatra, ami nem tartalmaz rossz összetevőt, a Dr. Clauders szárított hús termékei ilyenek elvileg, de sokszor én is sajtot adok, még jobb, ha főtt husi kockákat mi magunk készítünk, vagy éppen kutyakekszet. De amíg pici a kutya, jobb a puha és könnyen lenyelhető falatka, amit nem kell sokáig rágcsálni a kutyusnak. Jutalomfalatot a tanítás megkezdésekor azonnal lehet adni, a boltos lehet jobban tisztában van vele, mik vannak a bolti jutifalatokban, azért nem ajánlotta azokat, ez esetben rendes ember. Vagy a másik lehetőség, hogy lövése nincs a kutyákhoz. :)

2014. okt. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Jutifalatnak énis virslit, sajtot, párizsit ajánlok. Én 2 hónapos kortól kezdve adtam trükktanításnál :) Imádta és nagyon gyorsan tanult.
2014. okt. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!