Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyámat szabad babusgatn...

A kiskutyámat szabad babusgatnom az nélkül hogy ennek valami hátulütője lenne (viselkedési zavarok), vagy esetleg falkavezér szerep elrontása ezzel?

Figyelt kérdés
Még csak 8 hetes de nem tudom, hogy ha "dögönyözöm, babusgatom" akkor amikor nem csinált se rosszat se jót, az elronthatja a kutyust?
2014. okt. 2. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha túl sokat abajgatod, akkor igen. Persze kutyája válogatja, némelyik több tutujgatást visel el anélkül, hogy elromlana, de azért a folyamatos ok nélküli b*zerálás egyiknek se tesz jót hosszú távon. A kutyák se csinálják ezt egymással, nekik egyáltalán nem természetes, hogy egész nap csak a szeretés megy. Rengeteg dolgot lehet vele csinálni, ami tényleg hasznos (oké, 8 hetesen nem, majd kicsit később), érdemes inkább azokra koncentrálni, sokkal kiegyensúlyozottabb kapcsolatot lehet kialakítani vele, mint az állandó simogatással :)
2014. okt. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
34%

Az előző kutyánk egész kicsi korában került hozzánk, állandóan babusgatott, kiskutyaként a párnánkon aludt, és egész életében szelíd, szófogadó kutya volt.Bármit csinálhattunk vele, emelhettük, ölelhettük, cipelhettük, nyírhattuk, ha kellett, cseppenthettünk a szemébe stb., mindent hagyott.

A mostani kutyánkat befogadtuk, az előző gazdájánál udvaron volt tartva, különösebben nem foglalkoztak vele. Két évesen került hozzánk. Bár már sokat szelídült, de még mindig vannak dolgok, amiért morog és harap. Felemelni például egyáltalán nem hagyja magát, és volt, hogy megkapta a karom, mert átöleltem.

Mindkét kutya foxi, tehát még csak nem is a fajtájukon múlt.

Szerintem legjobb, ha kicsi korától hozzászokik a közelségetekhez, a gyömöszölésekhez, babusgatáshoz.

2014. okt. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 sippara ***** válasza:
100%
Kutyája válogatja. Az előző válaszolónak sikerült kifognia egy olyan kutyát, aki túltutjgatással és kiszolgálással is jófej volt, mert ilyen volt az alaptermészete, én meg kifogtam egyet, akinél némi alkalmi süketséget eredményezett, meg egyet, aki túltutujgatás mellett bunkózik, alkalmi süket, bevéd, és még sorolhatnám :) Akuminak van igaza, vannak a munyizásnál sokkal értelmesebb jobb kapcsolatépítő tevékenységek :)
2014. okt. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Néha-néha lehet természetesen, de ne állandóan és ne ez tegye ki a kapcsolatotok nagy részét. Ő lesz a falkavezér, és nagy gondok lehetnek később ha állandóan babusgatod.

Már nyolc hetesen is ellehet kezdeni a kapcsolatépítő dolgokat: tanítás (először játékosan, aztán már komolyabban), játék, alapengedelmesség tanítása. Ezek sokkal jobban fogják hozzád kötni, mint az állandó szeretgetés. :)

2014. okt. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!