Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hétvégén elutaztam, ezért öt...

Hétvégén elutaztam, ezért öt napra kutyapanzióba adtam a kutyámat. Azóta egyfolytában támad, ha simogatni akarom odakap a kezemhez. Fáj-e valamije, azért támad, vagy azért mert beadtam és stressz érte? Hogyan nyerhetem vissza a bizalmát?

Figyelt kérdés
két kisebb sérülés van a lábán, nem tudom bántották-e.

#kutya #Rámtámad
2014. okt. 2. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Nyilván nincs szó arról, hogy meg lenne "sértődve". Csak éppen "kutyául" bántak vele, és nem úgy mint korábban te, és most még mindig annak a környezetnek a hatása alatt van, ahol nyilván folyamatosan védenie kellett magát az idegen kutyákkal szemben.
2014. okt. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon jól nem érezhette magát,ha így viselkedik.Nyilván egy átlagos gazda hiányból eredő stressz nem okoz ekkora változást,ha egyébként előtte nem volt odakapós.Dokinak nem árt megmutatni,nincs e valami komolyabb sérülése.
2014. okt. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. A fejét is rázza gyakran, mint amikor vizből jönnek ki a kutyák. Már 3-szor volt ebben a panzióban, előtte juniusban, és akkor is egy kis sérüléssel jött haza, és ha visszagondolok, akkor is kapkodott a kezem után, de most sokkal agresszivabb. Nem fogom többet elküldeni, inkább nem megyek sehova, de nem tudom, hogyha ez a viselkedés a stressz miatt van, hogyan tudom helyrehozni
2014. okt. 2. 21:09
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Na azért ilyet, CSAK ÚGY nem csinál egy kutya. Attól nem lesz ilyen, mert a gazdi nem babusgatta pár napig.


Szerintem párszor rásózhattak jó erősen. Én nem hagynám annyiban, legalább reklamálj érte (udvarias stílusban) ha meg ki akarnak oktatni meg bunkóznak akkor kerek perec mondd meg, hogy többet nem viszed hozzájuk és az ismerőseid se...

2014. okt. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
sajnos tudok olyan panzióról, ahonnan félszemmel jött haza a kutya. személy szerint én sosem adnám be, mert ha nem úgy találnám, ahogy kell, akkor ott "kutya világ lenne".
2014. okt. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Ha rázza a fejét is, meg kapkod, akkor lehet, hogy fáj valamije, nézesd meg dokival szerintem. Legközelebb meg próbálj ki egy másik panziót; ha utána nem csinálja, akkor valószínűleg az ottani bánásmód a ludas.
2014. okt. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

De most komolyan, és kérlek ne sértődj meg: ha egy panzióból sérülten kerül vissza a kutyád, akkor miért viszed legközelebb megint ugyan oda?

Egy panzió, ahol átlagosan 2000 Ft-ot kell perkálni naponta vajon észrevette, hogy sebes lett valamitől a kutya bármely testrésze? Oltási könyvet is ott kell hagyni a panzióban amíg a kutya ott van, tehát elvitték állatorvoshoz a rájuk bízott kutyát?

És te ezt csak így, szó nélkül lenyeled??!? Az ember abban a hiszemben van, hogy jó, biztonságos, szeretetteljes helyre teszi a kutyáját, és 5 nap elteltével így kerül haza? Nem tudom, hogy mi történt, ember vagy másik kutya bántotta e, de egyik sem elfogadható egy panzióban!Ha az én kutyámról lenne szó a panzió nem tenné az ablakba, amit tőlem kapna...

2014. okt. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szia!


A sűrű fejrázás fülgyulladásra utal, és az nagyon fájdalmas tud lenni! Vidd dokihoz, ha nem hagyja abba holnapra!

2014. okt. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek a válaszokat, sajnos néha külföldre kell mennem pár napra a lányomhoz, és a kutyát nem tudom magammal vinni, mert kevés repülőtársaság vállalja, azok is horribilis összegért, mellesleg meg az is stressz lenne neki, ugyhogy legközelebb megpróbálom más helyre vinni
2014. okt. 3. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!