Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol induljak el,9hetes a...

Hol induljak el,9hetes a törzskönyves kiskutyám és szeretnék résztvenni a kutsás rendezvényeken? Esetleg szépségverseny mikor lesz?

Figyelt kérdés
budapest érdekelne.Köszönöm.
2014. okt. 2. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
9 hetessel, még a lakásból se sehova.
2014. okt. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen,tudom:) Még nem vihetem ki,ez be is van tartva.Kedden viszem az utolsó oltásra és 2 hét mulva vihetem ki.Csak szeretnék addig utána olvasni a dolgoknak,hogy hogyan vannak a nevezések,kell e tagdij.Vagy h van minden mert fogalmam sincs!Ezért kérném a segítségeteket!
2014. okt. 2. 22:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nos, be kell lépned a fajtádnak megfelelő ETSZ-be de azt idén már nem ajánlom majd csak jövőre, ugyanis éves tagdíjat szednek. Ha ez megvan akkor kinézheted melyik kiállításra akarsz menni, a nevezés menete az adott kiállítás oldalán mindig le van írva.


A kiállításra fel kell készíteni a kutyát, meg tanítani, hogy kell felvezetőpórázon mozogni, neked is meg kell tanulnod mi az a mozgás ami mellett a kutyád a legszebben mutatja magát. Valamint meg kell tanítani neki az adott fajtára jellemző beállást/pózt.


Kiállítás ellőtt nem árt a fajtádra jellemző groomingnak is utána járni, vagy még inkább keresni egy megfelelő kozmetikust.


Ha van még kérdésed írj nyugodtan. :)

2014. okt. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a kutya tenyésztőjével és ő elmond minden szükséges információt, segít a kutya felkészítésében és akár még el is megy veled néhány kiállításra, hogy a gyakorlatban is tudjon segíteni!
2014. okt. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3 hónapos kor előtt nem tudsz kiállításra menni ugyanis onnantól számítják a bébi osztályt. Egyébként ide nagyon ritkán neveznek és csak a profik ugyanis igen ritka, hogy pár hét alatt feltudja valaki készíteni a kölykét egy kiállításra, főleg ha első kutya vagy netán még soha nem járt kiállításon. Nekem is jelenleg még bébi kutyám van (5 hónapos), eszembe sincs kiállításra vinni legalább még 6-8 hónapig ugyanis tökéletesen kell felkészíteni, rengeteged gyakorolni. Szóval ezzel csak azt akarom mondani hogy 3 hónaposat tényleg csak a profik visznek, de még fél éveset is. A bébi osztályba van hogy nincs is nevezés, és a kölyökbe is ritka, ha nem tapasztalt tenyésztő az illető. Egyébként honnan veszed hogy kiállításon is megállná a helyét a kutyus? Milyen fajta? :)
2014. okt. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Az utolsóhoz némi helyesbítés: lehet, hogy ez fajtától is függ, nem tudom, de abban a fajtában, ahol én mozgok, nem csak profik visznek bébi és kölyök osztályba kutyát. Általában azért is szoktak ilyen kis kutyákat vinni, hogy szokják a szituációt. A többivel egyetértek.

Egyébként a kutyus szoktatásán kívül én sem látok sok rációt ezekben az osztályokban, persze kiválasztják a legszebb bébit/kölyköt, akivel lehet aztán menni bébi/kölyök Best In Show-ba, ha tartanak ilyet egyáltalán.

2014. okt. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy függ fajtától, persze ez a fajtán is sokat múlik, mennyire népszerű, vagy mennyire könynen felkészíthető. Egyébként én is fogom vinni a kutyámat még az első éles kiállítás előtt, nem is egyre de először csak nézőként, szerintem azzal is szokja azért a helyzetet és legalább én is tanulok. :)
2014. okt. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A bébi osztály azért jó, mert nincs tétje, nincs elvárás és szokja a kutya (vagy a kezdő felvezető) a szituációt. Ráadásul a nevezési díj is alacsony, tehát ha valaki kimegy szocializálni a kutyáját a kiállításra, akkor azzal az erővel már akár be is nevezheti.
2014. okt. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Akiteki ***** válasza:
Ilyenekre jó pl. a tenyésztő, akitől vetted a kutyust. Felhívod és megkérdezed.
2014. okt. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2014. okt. 6. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!