Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keverék kutyám látszólag ok...

Keverék kutyám látszólag ok nélkül elkezdett sántítani. Mi lehet a baja, mit lehetne vele kezdeni?

Figyelt kérdés

Ma szeretném elvinni állatorvoshoz, szóval nem innen szeretném diagnosztizálni a kutyámat, csak meg vagyok ijedve kissé, és hátha kapok valami segítséget.


A kutya reggel a kutyafuttatón kezdett el sántítani a hátsó lábára. Nem futott, birkózott a kutyahaverjával, amikor odajött és felkéreckedett, hogy ölbe vigyem.


Végignéztem, tapogattam, nyomkodtam az egész lábát, de semmire nem reagált. [Észrevette, ha hozzáértem, szóval nem bénult le.] Rosszkedvű azóta. Ha fut itthon valamiért, akkor a lábát eltartja, kb. mintha terpeszben futna.


Mitől lehet? Volt már valakinél hasonló?


2014. okt. 3. 13:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?

Ha kölyök, akkor egyszerűen a növekedéstől is fájhat a lába és sántíthat egy darabig.

Nem lépett bele vmibe? Kibicsaklott a lába, mert egy kő szélére lépett, meghúzódott egy izom, darázsba (van ilyenkor?) lépett, tüske szúrta meg. Ezeket nem is látod.

Vagy, ami a legrosszabb: dp, ízületi probléma.

2014. okt. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 csabika1971 ***** válasza:
100%
Kutyáknál ez elég sűrűen előfordul. Pár napig nem is szoktam vele foglalkozni, csak ha makacsul tartja magát a fájdalom, akkor hívok állatorvost.
2014. okt. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Decemberben lesz két éves. Nem láttam, hogy belelépett volna bármibe is, és a talpát akárhogy nyomkodom, nézem, fogom a körmei között, nem érzékeny egyáltalán.

:(

Várjak vele hétfőig, ne rohanjak egyből állatorvoshoz?


Olyan rosszkedvű, passzív, a tüzelő macska mindig piszkálja, de most nem is reagál rá, lerakhatnék elé egy féldisznót, szerintem attól sem élénkülne fel. :(

2014. okt. 3. 13:43
 4/14 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen orvoshoz vinnéd - ortopédhoz érdemes, a többi nem igen fog tudni vele mit kezdeni. Ezen kívül a legtöbb kutya nem fog reagálni arra ahogy te nyomkodod - nem tudod mit és hogyan kell nyomni, csavarni, h tünetet mutasson de további sérülst ne okozz. Használja egyáltalán azt a lábát? Terhel rá vagy egyáltalán nem?
2014. okt. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nézesd meg a dokival. Ha nincs is semmi baj, legalább nyugodt leszel :)

Viszont arra figyelj, hogy megesik, hogy a kutya rájön hogy többet babusgatod ha sántít, és akkor is csinálni fogja ha semmi baja :D Nem mindegyiknél fordul elő, de az enyém egy darabig csinálta. Egyszer megsérült a lába a jeges talajon, vérzett, és kezelgettem egy hétig. Mikor begyógyult, a kutya sántított tovább, sőt még mutatta is, hogy ő sántít :D Látszott rajta, hogy élvezi hogy pesztrálom, és rászokott, hogy ha leszidtam valamiért akkor is elkezdett sántítani. Egy idő után nem vált be mert nem törődtem vele :)

2014. okt. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Autó híján jelenleg csak a közeli állatorvosi rendelőbe tudnám elvinni, ortopédhez nem. :(


Felhúzza a lábát, ha lefekszik, akkor is. Néha lerakja, de nem nehezedik rá, kvázi "lábujjhegyen áll".

2014. okt. 3. 14:00
 7/14 anonim ***** válasza:
Ötös vagyok, szerintem egyelőre a sima doki is megteszi.
2014. okt. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Amikor ilyen segítőkész és rendes válaszokat kapok, mindig újra hinni kezdek ebben az oldalban. <3


Sajnos én hülye (?) elkezdtem elolvasni a térdszalagszakadás tüneteit és következményeit, nem bírom, délután lesz orvos, mindenképpen elviszem ma. :(

2014. okt. 3. 14:07
 9/14 anonim ***** válasza:
Ezt akartam mondani, h a szalagszakadás benne lehet a pakliban ha nem használja.
2014. okt. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mi már jártunk így. A kertben játszottunk, a kutyám rálépett valamire valószínű, vagy csak félrelépett, azóta sem tudom, de hiretelen felnyüszített és lefeküdt a földre a lábát rágva. Nem tudott az egyik hátsó lábára ráállni. Mondanom sem kell azonnal bepánikoltam de 1,5-2 óra alatt teljesen rendbejött neki, szerencsére. Ő se reagált ha nyomkodtam meg ilyenek, csak nem állt rá egy ideig. Utána már ráállt, csak nehézkesen ment, de annyira jól lett a nap végére, hogy aznap sétálni is voltunk, és azóta sem sántított soha, hála az égnek. :) Nem lehet hogy valami belement a lábába? Amit nagyon nem lehet látni csak ha jól megnézed? Vagy félrelépett? Szerintem pihentetéssel elmulasztható, ahogy nálunk, de mondjuk másnap én is vittem volna orvoshoz, de szerencsére nem kellett, mert hamar megjavult. Ha 1 napig fentáll a sánítítás akkor viszont orvos és ha a mai látogatásod után is súlyos a helyzet, akkor pedig ortopéd!
2014. okt. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!