Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta legyen?...

Melyik kutyafajta legyen? Boxer, szamojéd?

Figyelt kérdés

Barátommal most költözünk össze és szeretnénk kutyát. Mind a kettő nagyon tetszik. Az érdekel igazából, hogy a boxer nem fázik meg télen a hidegben, a szamojednek pedig nyáron nincs nagyon melege a bundája miatt? Nekem eddig labradorom és ír szetterem volt, páromnak tacskói.

25/L


2014. okt. 4. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy fázós kutyát fel lehet öltöztetni, egy melegtől meggyulladó kutyát viszont nem tudsz levetkőztetni :)
2014. okt. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagyis teljes kinti tartásra akarnátok valamilyen kutyát? A kutya természete, a fajta jellegzetessége nem is számít?
2014. okt. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem tudtok dönteni, akkor miért nem mentek el egy menhelyre és hoztok egy kutyust, segítenek a választásban!? :)

A Boxer és a Samoyed sem olcsó fajta, 150-250 ft körül mozog az áruk, és ha nem vagytok benne biztosak, hogy illene hozzátok kár lenne venni csak azért mert külsőre tetszik. Ha egy ilyen kérdezős oldalon teszel fel ilyen kérdést, nyilván nem tudod milyen kutya illik hozzátok. Én javaslom a menhelyet, ha nem szerelmetek egyetlen fajta sem. Biztos találtok egy aranyos fajtajellegűt vagy keveréket. :)

2014. okt. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Teljes kinti tartás lenne. Nem vagyok a kutya öltöztetés híve. Mind 2kutyának utánanéztünk, tudom, hogy szereti a gyerekeket ami később fontos lehet. Minden kutyának ennyi az ára ha rendes tenyészetből vesszük. Természetesen menhely és fajtamentőknél is körbenézzünk. A kérdésemet meg majd inkább felteszem egy tenyésztőnek :)
2014. okt. 4. 20:52
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha teljesen kinti tartás lesz, mint írod, akkor boxer semmiképpen.
2014. okt. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a fajtaklubokkal vedd fel a kapcsolatot, ők teljes körű tájékoztatást tudni adni, hivatalos tenyésztőket is tudnak javasolni.


Szamojéd: Magyarországi Samoyed Tenyésztők és Tartók Egyesülete (e-mail: samoyedclub.hu@gmail.com)


Boxer: Hungária Boxer Klub (e-mail: boxerklubhungaria@gmail.com)

2014. okt. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!