Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyik ismerősömnek karácsonya...

Egyik ismerősömnek karácsonya egy kiskutyát szeretnék venni? (lent)

Figyelt kérdés

Nem szeretném szegénykét rendesen "becsomagolni", de csak úgy pórázon behozni sem. Tényleg lehet úgy, mint a filmekben, hogy egy dobozba teszem? Vagy egy letakart kutyakosár...?

Nincs ötletem, de nem szeretném, hogy gyanakodni kezdjen, ha meglátja a fa alatt, szeretném, ha mindenképpen meglepetés lenne.

Hogy csináljam?



2014. okt. 4. 12:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem jo otlet szerintem ajandekba!
2014. okt. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél élő állatot ajándékba,és ha nem is akar egy kutyust? Egy kutyának minimum kalkulálni kell egy 10 évet...
2014. okt. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hülye ötlet.... Élő állatot soha nem adunk ajándékba! Nem te fogsz vele élni jó esetben 10+ évet.... Azt hiszem, az ilyenre szokták mondani, hogy könnyű máséval verni a csalánt....
2014. okt. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy ne csináld! Beszéld meg az ismerősöddel, hogy egyáltalán szeretne-e kutyát, és ha igen, KÖZÖSEN válasszatok egyet, de így, hogy nem tud róla, nagy butaság lenne. Rengeteg ilyen esetről hallottam már, és minden esetben az állat a menhelyen végezte - vagy rosszabbul járt...
2014. okt. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Szeretne kutyát, nagyon sokat beszéltünk róla. Kérdezgettem is róla, nehogy baj legyen, de azt hiszem, ez egy ideális ajándék lenne. :)
2014. okt. 4. 12:22
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem lenne az, akkor sem, ha szeretne! És ha a kutyát nem megfelelő helyről hozod, beteg lesz, és meghal? Erre is gondolnod kell!
2014. okt. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Menhely. Azt mondta, neki nem fontos, hogy fajtiszta legyen, inkább megmentene egyet, ha lehet.

De közben találtam egy angol oldalt, ahol leírta hogyan érdemes, úgyhogy a kérdés érvénytelen. :)


Kérlek, ne csak kötekedni gyertek ide! Tudom, mi a helyzet. Nem vennék kutyát, ha nem beszéltem volna meg vele a kutya-kérdést elejétől a végéig.

2014. okt. 4. 12:30
 8/24 csajszi1212 válasza:
100%
IgazuK van de ha már annyira akarsz adni akkor mondjuk csak siman odaadni neki! És mi van am ha nem tetszik neki?
2014. okt. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Végigbeszéltem vele mindent. ;)

Nyilván kicsit gyanús volt neki, de azért nem szeretném csak a kezébe nyomni, hogy nesze, egy kutya. Mégiscsak karácsony lesz.

2014. okt. 4. 12:36
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

1. Ne izgulj fajtiszta lesz, mivel kutya.

2. A menhelyi kutyák nehéz esetek. Mi van ha nem volt még kutyája és nem tudja kezelni? A fejére nő? Kitudja mit élt át szerencsétlen állat. Nem egyet ismerek aki VISSZAVITTE a menhelyre a mentett kutyát, mert nem tudott vele bánni (felnőtt emberek...), valakinek ehhez nincs türelme egy idő után. Nem is baj, de az ne tartson kutyát!

3. A kutya nem a abból áll, hogy maga az állat és kész. Kellenek felszerelések neki, ami iszonyat drága. Nekem a kutyám fajtatiszta, szóval nem volt olcsó mulatság, de a felszerelései (eddig) legalább 2x hanem háromszor annyiba kerültek. Ha kutya, akkor már illik kutyához méltóan tartani, szóval prémiumtáppal etetni, megadni neki mindent (játék, box, felkhely, pórázak, nyakörvek, tálak, kozmetikai szerek, kutyasuli, kutyaovi, orvos!) Mi van ha nincs pénze ezekre, és bizony a megfelelő orvosi ellátás szükséges, néha váratlanul is jön. Menhelyi kutyáknak pedig a kutyaovi-suli szinte kötelező, főleg ha kezdőhöz megy. Na még ha pénze van, de nem erre akarja költeni? Mert ilyen is előfrodul.

4. Állatot nem adunk ajándékba! Iszonyat nagy felelősségel jár. Mi van ha az ismerősöd nem akar kutyázni? Csak tetszenek neki a kutyák KÜLSŐRE és MESSZIRŐL. Sajnos ez nem így működik. A kutyázás valakinek hobbi, valakinek sport, valakinek megszállottság, hivatás. De ha csak hirtelen fellángolás, szegény állat visszajut a menhelyre, mert lehet hogy nem leszéppen könnyen kezelehtő!

5. Elég drága karácsonyi ajándék, még akkor is ha menhelyi. Én még közelebbi ismerősömnek sem adnék kutyát, mert tudom hogy mivel jár. Legtöbb embernek nincs türelme ehhez, aki mégcsak képről látott kutyát. Inkább egy drágább mobilt ajándékozz vagy valami hasonlót. Azok karácsonyi ajándékok, de egy állat nem az!

2014. okt. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!