Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Még mindig nem szobatiszta....

Még mindig nem szobatiszta. Szerintem lassan már bele kellene jönnie. Rosszul gondolom?

Figyelt kérdés

3 éves menhelyről elhozott kistestű kutyus, pár hete lett ivartalanítva (kan). Lakásban van tartva, ezért már az elején elkezdtük a szobatisztaságra nevelést, sűrűn levittük, megdicsértük ha kint csinálta. Egész jól belejött, napközben ritkán kakil be, a pisilést szinte mindig kint végzi. Viszont reggelente még mindig napi szinten találunk szeretcsomagot. Nem tudja visszatartani? Gondolom hogy ez lehet, mert egyből hanyatt dobja magát ahogy észrevesszük a dolgot. Tudja, hogy nem szabad, mégis megcsinálja. Általában az előszobában ahova estére kitesszük.

Este az utolsó séta után kap enni. Erre is gondoltam, hogy talán emiatt nem bírja reggelig.

Arra is gondoltam hogy éjjel is kéne vele egy kört menni, de akkor meg hozzászokna hogy éjjel is levisszük. Ismerősöm kutyájából kiindulva ez nem szükséges (van hogy reggel és este sétál csak, és kibírja).

Mit csinálunk rosszul?


2014. okt. 4. 13:42
 1/9 A kérdező kommentje:
Másfél hónapja van nálunk kb., ezt elfelejtettem odaírni.
2014. okt. 4. 13:42
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Etetés után kellene levinni sétálni, nem fordítva. Most mennyit sétáltok vele?
2014. okt. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Reggel este mindenképp, azok az időpontok fixek. Hétköznap délután egy hosszabb séta is van, miután hazaértünk a melóból, hétvégén pedig 4-5-ször is naponta.
2014. okt. 4. 13:53
 4/9 A kérdező kommentje:
Az elején próbáltuk hogy előbb kapott enni, de nem végezte a dolgát az esti sétánál.
2014. okt. 4. 13:53
 5/9 A kérdező kommentje:
Sőt, megesik néha hogy egy nap hétköznap is betojik, többször is. Ritkán, mintha előző nap eldöntötte volna, hogy "én most összesz*rom a lakást holnap".
2014. okt. 4. 13:54
 6/9 A kérdező kommentje:
mármint napközben, nem hétköznap
2014. okt. 4. 13:55
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Etetés után szigorúan nem mozgatjuk a kutyát 1,5-2 óráig. Bár kistestűeknél nem jellemző a gyomorcsavarodás, de ettől függetlenül nekik se jó teli hassal rohangálni.


Lehet ez a bekakilás-pisilés egy hozott rossz szokás is, vagy nevelési hiba (nincs rendben a falkasorrend), stressz, vagy ezek együtt. Érdemes lenne szakembernek megmutatni, mert ennyi idő alatt egy felnőtt kutyának, aki ráadásul esélyes, hogy a menhely előtt is lakásban élt, bőven illene már szobatisztának lennie.

Az meg, hogy egyből hanyatt dobja magát, a legtöbb esetben csak egy elkerülő viselkedés. Fogalma sincs, hogy miért vagy mérges, vagy van, de szerinte indokolatlan, viszont pontosan tudja, hogy ha hanyatt vágja magát és bűnbánóan néz, akkor nem kap ki. Nem szabad neki bedőlni, bár pont szobatisztasáért, pláne utólag semmi értelme büntetni a kutyát.

2014. okt. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szerintem nem is volt normális gazdája sosem. A menhelyre sintértelepről került (véleményem szerint altatás elől mentették), és az egészségügyi könyvében a sintértelep van feltüntetve mint tenyésztő. Ebből arra következtetek, hogy lehetséges hogy ott született, bár nem tudom miért maradhatott ott akkor közel 3 évig. Áprilisban került a menhelyre.

A falkasorrenddel nem hiszem hogy hiba lenne, úgy látom szépen megtanulta hogy mi vagyunk a főnökök, és nem ő.

Leszidni nem szidhatom le, mert ha órákkal később veszem észre a szeretetcsomagot, akkor már rég tárgytalan a dolog. Rajta meg még sosem kaptuk, bár arra már volt példa hogy reggeli séta előtt, ébredés után kimentem vécére, és mikor kijöttem ott várt a csomag. Előtte semmi, mikor észrevettem meg már ment a szokásos nagyon szégyellem magam, ne bánts hanyatt fekvés. Ettől függetlenül persze a hangsúllyal próbálom megértetni vele hogy ez most nagyon nem tetszett, gondolom azért veszi a lapot, hogy ha az ő végterméke fölött morgok miközben igyekszem azt feltakarítani, akkor annak én nagyon nem örvendek. :D

2014. okt. 5. 14:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Hogy nincs gazdája bejegyezve az oltásiba, csak annyit jelent, hogy nem tudják papíron bizonyítani, kié volt, mielőtt bekerült a gyepire. Az is lehet, hogy a saját gazdája adta le, vagy találták; ha nem volt chipje meg nem lógott a nyakában az oltásija, akkor ugye nem tudják, hogy kié volt.

Tenyésztőnek meg sok állatorvos az első gazdát írja be, függetlenül attól, hogy hol született a kutya. Spórolnak a hellyel, pláne egy gyepmesteri telep esetében :)

2014. okt. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!