Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos kutyám miért ennyire...

4 hónapos kutyám miért ennyire agresszív más kutyákkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


4 hónapos német juhászom egyszerűen nem képes semmilyen másik kutyát elviselni maga körül. Emberekkel nincs baj nem bántja őket, de ha sétálunk vagy bárhol kutyába botlunk alig bírom visszafogni. Borzolja a szőrét és azonnal támadna. Ma össze is akadt egy kutyával amelyik az utcán kóborolt. Próbálok nyugodt lenni, magabiztos, elterelni a figyelmét, de ez szinte semmit nem segít. Ilyenkor nem lát és nem hall. Próbáltam a szomszéd látszólag nyugodt, kiegyensúlyozott kutyájával összeszoktatni, de azt is sikerült kihoznia a sodrából és a szomszéd kutya is agresszíven lépett fel. Mit kellene tennünk? Egyébként egy kezesbárány ezt leszámítva egyáltalán nem mondanám agresszív kutyának.


2014. okt. 4. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Irány a kutyasuli! Kutyaoviban majd segítenek ezt a problémát megoldani az oktatók, illetve a vele egyidős kölykök mellett tud szocializálódni. Most még könnyű kezelni ezt a problémát. Ne várd meg, hogy 40 kg-os legyen és ne lehessen kivinni az utcára, mert minden kutyát meg akar ölni.
2014. okt. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tenyésztő mit mond?
2014. okt. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne keverd össze az agresszív illetve az izgalmában történő borzolást. Sajnos interneten keresztül nehéz tanácsot adni, mert nem látjuk a kutya viselkedését, hogy egy durva játékot akar-e kezdeményezni a kutyusod, vagy tényleg neki akar támadni a másik kutyának. Elsősorban azt tudom mondani, hogy vidd el kutyaoviba, a lényeg, hogy minél többet kutyák között legyen, neked meg meg kell tanulnod irányítani őt, az sem lesz könnyű feladat. Mivel még csak 4 hónapos, szerintem könnyedén orvosolható a probléma, inkább most, amíg fizikálisan is bírsz vele. Van a közeletekben kutyasuli?
2014. okt. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Most jártam körbe a lehetőségeket. 20 km-re van a legközelebbi kutyasuli. Megpróbálom felvenni velük a kapcsolatot és eljutni :)

Én direkt azért járok vele sétálni, hogy ismerkedjen másk kutyákkal, szocializálódjon, de így még a legjámborabb kutya is ránk támad :/ ezzel ő meg csak megerősítést kap, hogy agrissziven kell fellépni. Először egyébként azt hittem félelmi agresszió... amikor egy kerítés választott el minket egy másik kutyától akkor nem mert odamenni hátrált és ugatott, borzolta a szőrét..de a mai más volt simán ráment a kóbor kutyára semmi hátrálás.

2014. okt. 4. 15:59
 5/8 anonim ***** válasza:

Pórázon van, amikor "támad"?

A szomszéd kutyájával szabadon volt?

2014. okt. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Pórázon volt, a szomszéd kutyája pedig szabadon járkál az utcában mindig. Ha mind a kettő szabadon van nagyon csúnya verekedés lett volna, és az enyém lássuk be elég kicsi ahhoz,hogy megvédje magát.
2014. okt. 5. 00:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Volt-e már lehetősége a kutyádnak póráz nélkül más kutyákkal találkozni?
2014. okt. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Csak a szüleivel,testvéreivel...

De ma áttörést értünk el séta közben minden ugató kutyánál amikor agresszívan akart fellépni határozottan mondtam,h nem, visszafogtam ennek hatására 1-2x nem vett tudomást a kerítés mögött ugató kutyákról. Ezek után az egész utcán nagyon hangosan, de nyugodt hangnemben dicsértem, h OKOOOOS, GYEREEE OKOS VAAAGY stb stb :) és valahogy ez elnyomta az ugató kutyák hangját és csak rám figyelt és jött mellettem az utolsó pár száz méteren már figyelmen kívül hagyta a kerítések mögött őrjöngő kutyákat :) nagyon büszke voltam rá :)

Engem tuti bolondnak néztek az utcában, de úgy néz ki ez működik :)

Ennek ellenére hétvégén megyünk kutyaoviba, már nagyon várom :)

2014. okt. 6. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!