Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi volt a legelő dolog amit...

Mi volt a legelő dolog amit megtanítottatok a kutyatoknak (szobatisztaságon kívül) és mennyi idősen kezdtetek és mikor tanulta meg?

Figyelt kérdés
2014. okt. 4. 17:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ne menjen át az úton, üljön le és várja meg, míg én azt mondom, mehet.

4-5 hónaposan került hozzánk, akkortól kezdve. Nem tudom, mikor tanulta meg, de nem kellett hozzá sok idő, mostanra más szerencsére teljesen reflex nála.

2014. okt. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az első, és amit még mindig tud, az a NEM parancs
2014. okt. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Elsőnek, az alap vezényszavak: ül, fekszik, marad, lábhoz. Amíg ezeket nem tudja, addig csak pórázzal tudod sétáltatni. Ha ezek megvannak, akkor jöhet, hogy ne menjen az úttestre, hogy ne menjen ki előtted az ajtón, hogy hívásra visszajöjjön, de mondjuk ezeket már az első sétakor el kell kezdeni. Nekünk kertes házunk van, amíg nem tudta az alapparancsokat, addig nem nagyon mentünk sétálni. Ha biztonságosan tudtok utcán sétálni, akkor jönnek a trükkök, cipőt helyéretenni-papucsot hozni, pacsi, pitiz(az mondjuk a gerincének nem tesz jót), parancsra ugat...stb.
2014. okt. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem! parancs, mert szerintem ez a legfontosabb, ezzel bármilyen tevékenységét le tudod állítani.

A következő az ül!, ehhez pár nap kellett neki. Folyamatosan tanulta a gyere ide! parancsot is, de erre nem tanítottam tudatosan, hanem rájött magától (olyankor hívtam, mikor póráz volt nálam a sétához, a kaját odaadtam neki és hívtam magamhoz, leguggoltam és játékot mutattam, stb). Nem tudom mennyi idő volt, mert már tudja póráz nélkül séta alatt is, de mivel eleinte mindig oka volt hogy jöjjön, nem tudom mire értette meg a hívás jelentését.

A helyedre! parancsot is tanítottam neki az első naptól. Nemes egyszerűséggel megpaskoltam a kosarát, és kedvesen mondtam neki. Kb egy hétig minden este mikor már úgy gondoltam hogy menjen aludni, és a hét végére már a lakásból bárhonnan el tudtam küldeni, repült mint a parancsolat.

Közben szoktuk a szép sétát pórázon, az tovább tartott, hetekig, mert mindenki sétáltatja, de egyedül én követelem meg tőle a laza pórázt, és így persze hogy nehéz neki.


Kort nem írok, mert eleve 9 hónaposan került hozzám. :)

2014. okt. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A nevét természetesen.
2014. okt. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A NEM nekünk sajnos csak 4 hónapos kor körülre lett egyértelmű, de mostmár tudja mit jelent és engedelmeskedik is. :) Az Ül! volt az első, röpke 15 perc alatt elsajátította, 8 hetes volt akkor. Szombaton hoztuk el a tenyésztőtől, vasárnap már jutalomfalat nélkül ment. :D Utána gyakoroltuk a Fekszik!-et, az nehezebb volt, de 1 hét alatt azt is sikerült megtanulni. A nevére 3 hét után teljesen hallgatott és már ilyenkor ment a Marad! is. A behívás is kb 2,5 hónapos korára majdnem teljesen tökéletes lett, bár az utcán még nem, ott csak 1 hónappal később kb. Az alapparancsokat 3 hónapos korára szinte teljesen tudta (minden nap vagy minden második nap gyakorolunk). Az "Áll!", is nagyon megy már bár még nem hosszú ideig csak pár másodpercig, de ezt még csak most kezdtük el.

Trükkökre még nem igazán értünk rá. A "Döglött kutyát" elkezdtük, az megy is, valamint az alap a Pacsi is természetesen, ez is már második nap ment. Apportírozást minden nap gyakorolunk, hiszen nálunk ez a játék általában, ezt nem kellett sokat magyarázni, mert retriever. :D Most hirtelen nem jut több az eszembe, de folyamatosan tanítgatom, csak úgy szívja magába a tudást. :)

2014. okt. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nem! (vagy fúj) - rögtön


Ül - döcögős


Gyere ide - rögtön


Menj el! (ha valami olyat csinálok, aminél nem jó, ha ott a kutya) - rögtön


De sajnos eléggé nincsenek megnevelve. Nagyon haragszom is magamra emiatt.

2014. okt. 6. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja és a nevére mindkettő hallgat, de az külön betanulás nélkül ment
2014. okt. 6. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Szerintem elsőnek a nevét kell vele megtanítani. :)
2014. okt. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mikor kicsi volt, szokása volt hogy ha lehajoltam, kapott az arcom felé. Na erről szoktattam le a leghamarabb.

Elsőként természetesen a nevét tanulta meg, utána hogy nem szabad, aztán jött az, hogy ül, fekszik. Közben szépen leszoktattam a felugrálásról és arról, hogy ha leülök, azonnal az arcomba másszon. Sétálni viszonylag későn kezdtünk de hamar megtanulta, hogy az utca melyik oldalán közlekedünk, hogy autókat nem pisálunk le és tudja, hogy melyik a jobb és bal oldal. Nemrég jöttem rá, hogy nemcsak azt tudja, hogy az utca melyik oldalán van a jobb oldal, meg hogy nekem melyik a jobb és bal kezem de azt is tudja, hogy ha pl. velem szemben áll, akkor neki más a jobb és a bal oldala mint nekem. Ezt full magától tanulta meg, ahogy azt is hogy hiába van nyitva a kapu, nem megy ki rajta póráz nélkül. Múltkor annyira akart már sétálni, hogy kiszaladt és amikor rájött hogy hoppá nincs rajta póráz, úgy zúzott vissza hogy csak na :D

Szobatisztaságot viszont nem tanult, mivel életében nem járt bent a házban, akkor sem jön be, ha nyitva van minden.

2014. okt. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!