Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnam leszoktatni rola?

Hogy tudnam leszoktatni rola?

Figyelt kérdés

A kutyam nagyon izgatott, vegig nyusziti a setaltatast, ha megallunk, azert nyuszog. Ha elindulunk, azert. Kutyasuliban is labnal ult, egy oran at egyfolytaban nyuszitett, oktatot se hallottam rendesen tole. Oktato azt mondta, majd komolyodik a kutyam, nem lesz ilyen izgatott es akkor majd abbahagyja. Azota mar eltelt egy ev...

Ha abbahagyja egy kis idore, mindig csak olyankor simogatom. Ha nagyon nyuszog, megrantom a porazat, de kb fel percig tart a csend. Kb mar egy eve kuszkodok vele, nem talalok megoldast a problemara.

Parom teljesen ki van tole akadva, engem terrorizal miatta,amitol en is csak idegesebb leszek es a kutyank is meg jobban beindul es izgatott lesz.

Tudnatok segiteni?

Nyuszog, ha nem engedem oda masik kutyahoz, emberhez, macskahoz, ha egy helyben kell maradnia, ha setalunk es erdekes dolgok, uj szagok vannak korulottunk. Szoval egyaltalan nem kontrollalja magat, es en sem tudom leallitani...


2014. okt. 4. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Keress olyan sulit, ahol értenek is a kutyákhoz :) Meg kell nézni, hogy pontosan miért csinálja, és akkor már lehet vele kezdeni valamit. Addig is inkább ne simogasd, akkor se, ha abbahagyja, mert azzal csak megint felizgatod.
2014. okt. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is próbálkozz meg egy más típusú iskolával és otthon is sokat gyakorolj. És tanítsd meg neki a CSEND parancsot. Enyém pl. nagyon ugatós volt és most már sokkal jobb a helyzet :)
2014. okt. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tudja, hogy csendben kellene lennie, megsem tudja visszafogni magat. Ha ugatni akar, raszolok, es csak csendben osszezart szajjal puffog parat, tehat tisztaban van a csend paranccsal.

Nyuszoges ellen semmi sem hatasos.

Raszolok, megrantom, ha porazon van, es ha picit abbahagyja, jutalmazom.

De egyszeruen hatastalan minden.

2014. okt. 6. 06:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért kéne normális sulit keresni, mert ennek az okai valószínűleg mélyebben keresendők, túl van pörögve a kutya, stresszes, nem szokta meg, hogy nem az történik, amit ő akar, ilyesmik szoktak lenni a háttérben. És ezt nem lehet egy egyszerű technikával kezelni, amitől ő abbahagyja az ugatást, hanem az életmódját kell úgy kialakítani, meg tudatosan nevelni és kezelni a necces szituációkat, hogy jó legyen.
2014. okt. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!