Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy erdélyi kopót,...

Szeretnék egy erdélyi kopót, ilyen körülmények között jól érezné magát?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakna és napközben kint lenne, este amikor otthon van a család bent (az éjszakát is bent töltené). (persze amikor ki akarna menni ki engednénk) Elég nagy a kert és napi 2 séta + jó sok játék lenne neki a minimum. (ez kb. olyan 2-3 óra) + Tényleg csak pórázon lehet őket sétáltatni? Nincs kivétel ha jól tanítjuk?

#erdélyikopó
2014. okt. 5. 13:11
 1/2 anonim ***** válasza:
TÖKÉLETES! ILYEN CSALÁDNAK VALÓ AZ ERDÉLYI KOPÓ! :-)
2014. okt. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem erdélyi kopóm van. Én személy szerint nagyon elkötelezett vagyok a fajta iránt. Imádom!

DE egy kopó semmiképp nem kezdő kutyásnak való! Kell hozzá kellő tapasztalat, kitartás, türelem. Nehéz fajta. Ezt a nehézséget pedig a hihetetlen makacssága és akaratossága adja. De ha ezt megtanulod kezelni, és következetes vagy, akkor a világ egyik legjobb kutyája. Ő a kutyák kutyája! Viszont nagy benne a vadászösztön, ezért is nem tanácsos séta közben elengedni, valamint a legnehezebb megtanítani neki a behívást. Ha egy kopó nem akar jönni, és nincs elég jó gazdi, akkor az életbe nem fogod behívni.

Magyarországon nincs túl sok kennel, és a tenyésztő nagyon megválogatja, hogy kinek ad el kiskutyát. A legtöbb vadászhoz és/vagy nagyon aktív, sportoló gazdihoz került, ami nem véletlen. Ők elsősorban munkakutyák!

Ha lenne további kérdésed, akkor írj privátba, szívesen segítek!

2014. okt. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!