Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyam egy ideje megvaltozot...

A kutyam egy ideje megvaltozott, tegnap megtamadott egy masik kutyat?!

Figyelt kérdés

A kutyaparkban mindig poraz nelkul setaltatom, mert nagyon jatekos es imad mas kutyakkal jatszani, viszont tegnap a parkban odaszaladt egy kis yorkiehoz es megtamadta. Nem harapta meg csak neki ugrott meg morgott, de ilyet soha nem csinalt elotte. Mindig csak odament a tobbi kutyahoz es elkezdett jatszani veluk. Mi miatt lehetett ilyen? Mostanaban egyre aggresszivabb mas kutyakkal meg elkezdte megugatni az embereket, de csak olyankor csinalja ha szabadon van engedve. Mi baja lehet?

Kutya trenerhez majd csak hetek mulva tudok menni, addig jo lenne ha tudnek valamit en is csinalni vele.

Naponta setaltatom van hogy 2-3 orat, napkozben altalaban velem van mindig.

Kistestu 2 kilos kutyus, 10 honapos es ivartalanitott.


2014. okt. 5. 13:14
 1/3 sippara ***** válasza:
100%
Első körben érdemes lenne azzal kezdeni, hogy ne a kutya döntse el, kihez és hogyan rohangálhat oda, mert addig jár a korsó a kútra, illetve esetünkben a bunkó kistestű idegen kutyákhoz, amíg el nem törik.
2014. okt. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
kamaszkor, fegyelem.
2014. okt. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

KAMASZODIIIIK :D


Üdv a klubban. Nekem gyepmesteri telepről befogadott kutyám van és gyanítom hogy pont a kamaszkor közepén hoztuk el :D Az addig cukimuki mézesmázos kutya hetek alatt pokolfajzattá változott, mindenkit meg akart enni, ráadásul a fojtó nyakörvtől csak még jobban bepipult (enyém kicsit nagyobb, 15 kiló tömény izom a kutya).

Vettem neki egy jó széles sima nyakörvet, rövid, de laza pórázzal sétáltunk. Nem mehetett oda senkihez, amíg hisztizett. Minden barátságos, fegyelmezett megnyilvánulását hatalmas dicséret és jutalomfalat adag követte. Minden szemtelen és agresszív megnyilvánulását szidás követte, ez vagy szóban történt (NEM, HAGYD) vagy grabancrázással. Jártam vele futtatóra is. Minden pimasz viselkedését büntetés követte (odébb vittem, leszidtam, csak akkor engedtem vissza ha lenyugodott). A kedves viselkedésre rádicsértem és rájött, hogy az a nyerő.


Ha engedély nélkül oda akar a tiéd menni egy másikhoz, üvölts rá ellentmondást nem tűrően, tüntetőleg földhöz is vághatod a pórázt. Nem kell bántani, nem erről van szó, de éreztesd vele, hogy TE vagy a főnök és nem bírálhatja felül a parancsaidat.

2014. okt. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!