Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kistestű kutyát....

Szeretnék egy kistestű kutyát. Milyen fajta illik hozzám?

Figyelt kérdés
Olyan kutyát szeretnék, aki alkalmazkodó, tehát ha esetleg később érek haza, vagy később indulunk sétálni, nem fog türelmetlenkedni, megőrülni. Fontos, hogy más emberekkel és kutyákkal alapból jól kijöjjön. Legyen vidám kutya, akire ha ránéz az ember azt érzi, hogy menni kell, és kedve lesz az egészhez. A szőrápolás mindegy. Mozgásigényét ki tudnám elégíteni napi két sétával (kertes ház jár mellé) és kutyasulival. Esetleg valami sportot is űznék vele.

2014. okt. 5. 15:00
1 2
 1/12 anonim válasza:
golden retriever!:D nem kistestű, de nem is óriás... alkalmazkodó, figyelmes, ember/kutyabarát, mosolygós (igen, tudnak mosolyogni:D), okos, tanulékony, imád a gazdival lenni, imád a gazdi kedvében járni. nekem életem legjobb döntése volt ez a fajta, és tudom, hogy soha nem is szeretnék másikat.
2014. okt. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Viszont én kistestűt szeretnék. Volt már golden retrieverem, tudom milyen kutya, imádtam, de most úgy érzem, hogy kisebb kell.
2014. okt. 5. 15:11
 3/12 anonim ***** válasza:

yorksie terrier: gyorsan tanul, ember/kutyabarát,kistestű, alkalmazkodó, nem túl sok szőrápolás, kis mozgásigény, türelmes, hiperaktiv :D, boldog kutyus :)


spániel: a legjobb barát, nem nagy testű, alkalmazkodó, nincs szükség sok szőrápolásra vagy sok mozgásigényre, türelmes de nem tanul annyira gyorsan


nekem spánielem van életem legjobb döntése volt ha gondolod írj privit és mesélek róla :)

2014. okt. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
cavalier king charles spániel.
2014. okt. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
kisspitz :D
2014. okt. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát ha tényleg ki tudod elégíteni a mozgásigényét, és az a két séta nem 10 perc, akkor havanese. A világ egyik legjobb kutyái, bár én elfogult vagyok.:) Mindig van kedvük egy kiadós sétához, kiránduláshoz, agilityhez, futáshoz... egyszerűen sosem fáradnak el, és minden megtesznek a kedvedért, nem utolsó sorban pedig hihetetnel gyorsan tanulnak. A szőrük nem hullik és nem allergizál, viszont napi szinten kell fésülni.

Lassan 3 éve van havanese-m egyébként, versenyszerűen agility-zünk :)

2014. okt. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Természetesen nem 10 perc sétára, hanem 1-1,5 órásra gondoltam. Köszönöm szépen a tanácsokat!
2014. okt. 5. 18:52
 8/12 anonim ***** válasza:
43%
foxi
2014. okt. 6. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 flowers55 válasza:
Jack Russel Terrier
2014. okt. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Máltai selyemszőrű vagy yorki imádni valók, gyönyörű a szőre egyiknek sem hullik, de persze gondozást igényel. Okos tanulékony kutyák. Mosolyt csal nem csak a te arcodra, de séta közben kb. az emberek 90%-nak az arcára.
2014. okt. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!