Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy két hónapos kutya néha...

MBS kérdése:

Ha egy két hónapos kutya néha megharap, odakap akkor nagy korban is hajlamos lesz rá? Nem tudom, hogy dühből, agresszivitásból csinálja, vagy csak játékból?

Figyelt kérdés

2014. okt. 5. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Látom, ismereted a kutyából-0.

2 hónapos nagyon kicsi. Neki a játék még az, amit az alom társaival játszott. Ott pedig a szájukat használták, nem kártyáztak. A te dolgod, hogy megtanítsd, az emberekkel ez a játék nem megy. Helyette lehet húzogatóst, labdázóst, stb játszani.

2014. okt. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én leszoktatnám róla. Ha nem tudja, hogy rossz dolgot csinál mert hagyod, akkor miért szokna le róla? Szerintem tiltsd.
2014. okt. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi, én is így gondolom. Mi a legjobb megoldás? Megverni nem akarom, de úgy tűnik, hogy a szidás és az, hogy megragadom a grabancánál nem zavarja.


Ha valamit el akarok tőle venni azt, hogy érdemes? Mert nem engedi el, ha meg elengedi mert ráveszem, akkor újra "támad" arra amit elvettem a szájából (zsepi, szemét, ilyesmi).

2014. okt. 5. 20:30
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem elég egyszer csinálni valamit. Általában a tanulás egy folyamat, amely időigényes.

Elvételnél használd az ereszd szót és adj helyette egy kis jutalomfalatot amíg kicsi és tanulja a dolgokat.

A tiltott dolgokat is ereszd szóval veszed el tőle, csak éppen nincs jutalom, hanem ráfogsz felülről a pofájára és rászorítod a felső lebenyt a fogaira.

2014. okt. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot. És nem lesz agresszív ettől a szorítástól? Vagy ezt ő nem úgy veszi fel? Mert ha hasonlót csinálok akkor néha még jobban támad és kapkod, lehet, hogy azt hiszi játszom vele?
2014. okt. 5. 20:56
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor nem megfelelő ideig és erősséggel csinálod.
2014. okt. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutyáról van szó?
2014. okt. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én kisakitám is harapós volt 2 hónaposan, én annyit csináltam hogy ha játék közben nagyon odakapott akkor felvisítottam felálltam és kimentem a szobából. Így megtanulta hogy nem csinálhatja ezt mert akkor vége a játéknak. Megtanulta meddig mehet el, pár hétre rá már csk óvatosan harapdált.
2014. okt. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek ment a "zöld kéz" :D


Amúgy staffi

2014. okt. 6. 13:32
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyébként az Akita egy gyönyörű kutya, nagyon tetszik, mutatsz róla képet?
2014. okt. 6. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!