Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Második kutya? Mivel érveltete...

Második kutya? Mivel érveltetek a második kutya mellett?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki kioktat, közlöm hogy felnőtt vagyok és van egy kutyám és saját lakásom van és én tartom el.

Az érdekelne hogy ti hogyan győztétek meg szüleiteket/párotokat hogy legyen még egy kutya (úgy hogy ő az elején nem akarta).



2014. okt. 6. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerűen: viselkedési problémás kutyákkal foglalkozom, meg most már kutyasuli is van, az öreg kutyám akkor volt 9 éves (most 11), és kellett az utánpótlás, mert kezdte nehezen viselni a tapló kutyákat, akikhez kihordtam. Egy ideig adagoltam a tervet páromnak, de nem erőltettem, csak akkor kezdtem aktívan győzködni, amikor megláttam a kisebbik kutyámat, akit éppen visszaadtak a fajtamentőkhöz, miután elvitték szintén azért, hogy problémás kutyáknál segítsen, csak nem bírt vele a "szakember". Bennem meg felbuzogott a mazochista, és keresztülvertem páromon, meg anyósékon is (akkor még náluk laktunk). Nem volt egyszerű, nagyon kellett lavírozni, hogy ne legyen erőltetés, de érezzék szarul magukat, ha nemet mondanak :D :D Aztán senki nem bánta meg, el is költöztünk, mielőtt anyóséknak tele lett volna vele a tökük (ők nem foglalkoztak ilyen apróságokkal, mint a falkavezérség, hiába mondtam, úgyhogy ott voltak hülye dolgai a kutyának), nagyon szeretik ők is, párom meg teljesen bele van zúgva :)
2014. okt. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem győztem meg. Mondtam anyumnak, hogy szeretnék egy másik kutyát is. Látta rajtam, hogy rendesen foglalkozok az elsővel is szóval megengedte.
2014. okt. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Ha saját lakásod van és saját jövedelmedből tartod el a kutyá(ka) és nem erőlteted rá senki másra, akkor annyi kutyád lehet, amennyit a Köjál enged.

De ha másra akarsz még egyet, ahogy rámerőltetett a feleségem, amitől idegbeteg lettem, mert egyéb dolgom is akadt volna, szóval olyat ne csinálj.

2014. okt. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Párommal éltem, akkor még ő keresett jóval többet, mint én. 3 hónapja laktunk együtt, és 3 hónapja volt kutyánk. Volt egy ideiglenes kutyánk is ez alatt a 3 hónap alatt, látta, hogy semmi gondot nem okoz, hogy nem egyedül van a kis majom, hanem 2-en vannak. Így hát elhoztam a huskyt, akibe beleszerettem a drogos tulajdonosától. Páromat meg felhívtam a munkahelyén, hogy 'van egy huskynk' (Azóta emlegeti ezt a mondatot nekem:D). Mondjuk én az elején közöltem vele, hogy én a jövőben 5 kutyát szeretnék, szóval nem volt akkora meglepetés a dolog. A 3. kutyát, akit egy hónapja fogadtam örökbe ideiglenes ittléte alatt már teljesen simán és rezignáltan fogadta:D De lakásban nem lesz több kutya, annyi szent.

Amúgy a 3. kutyára apám eleinte ki volt akadva, mert egy pit mixről van szó, neki meg egy vizslája van, és mondogatta, hogy oda ne vigyem a harci kutyámat, mert az ő vizsláját széttépi. Hát mit ne mondjak, órákig képes a két hülye kergetőzni, úgy egymásra találtak, hogy hihetetlen. Azóta neki is a szíve csücske lett a 3. kutyám, mindig kérdezi, hogy hogy van:D

2014. okt. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 sippara ***** válasza:
100%
Drágám, van egy roti xy-nál, nincs maradása, pár hónapra kispalikee el tudja rakni, de aztán hozzánk kéne költöznie "határozatlan időre". Ez bő egy éve volt, azóta itt van :)
2014. okt. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Érdekes történetek. :) Én is 5 kutyát akarok..
2014. okt. 7. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!