Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon havanese kutyusom nem...

Pecsenke katalin kérdése:

Bichon havanese kutyusom nem akar enni. Szinte mindenféle kajával probálkoztam, de semmit nem akar elfogadni csak a jutalomfalatkát. Mivel probálkozzam, mit adjak vagy főzzek neki?

Figyelt kérdés

2014. okt. 6. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
semmit.majd eszik hidd el.Csak hisztizik
2014. okt. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem eszi meg akkor vedd el tőle,és később próbálkozz, valamikor csak meg éhezik. Ne tömd jutalom falattal, nem tesz jót neki.
2014. okt. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jutalomfalatka. Van étel, amit elé teszel. 5 perc után elveszed. Majd a következő etetésnél ismételsz. Amikor valóban éhes lesz, enni fog.
2014. okt. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 sippara ***** válasza:
100%
Naponta max kétszer (már ha felnőtt) elé teszed a kiválasztott kaját (táp/nyers hús), öt perc múlva elveszed, két etetés között nincs nasi, nincs kunyerálás, nincs utcán zabálás. Nem atomfizika. Kutya meg úgy még nem halt éhen, hogy kapott enni.
2014. okt. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne engedd, hogy a kutya irányítson téged! Mondjuk azt is érdemes lenne tudni mivel eteted Őt? Isten ments, hogy fűszeres, sós ételt főzz neki! Vagy nyers hús, vagy minőségi táp, de nem Pedigree! Ha szemetet adsz, nem csoda, hogy nem eszik, lehet hogy van esze. :) De ha nyerssel etetsz vagy minőségi táppal akkor bizony hiszti az egész, azt a módszert alkalmazd ameddig nem eszik, amit felettem írtak.
2014. okt. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ajaj:)) Az én kutyám is ezt csinálta. Sajnos meg kell vonni tőle pár napra, vagy akár egy hétre is a jutalomfalatkákat. Az enyém képes volt koplalni, mert tudta, hogy nap végére úgyis megsajnálom és megszórom falatkákkal. Nem szabad mert nagyon rafináltak!!!! Tudják hogy ha eleget várnak, a gazdi úgyis enged. Nem szabad hagyni hogy kizsarolják a finomságot! Beletelhet napokba is, ameddig elhiszi, hogy tényleg nem jön jutalomfalatka, és akkor meg fogja enni a tápot. Utána még egy ideig nem adtam neki falatkát, hogy "szokjon rá" rendesen a tápra, majd megint elkezdtem mellé adni, kizárólag annyit amennyit ír a dobozán (napi max 2), figyeltem hogy jár-e enni, mert ha nem, megint le kell állni vele, nehogy megint elkezdjen zsarolni vele. Ha már vissza is állt a tápra, akkor se szabad többet adni belőle mert megint el fogja kezdeni inkább a falatkákat várni. Én pl ráálltam, hogy csak séták után adok neki egyet-egyet, ha ügyes volt lent, visszajött ha mondtam, vagy ha szépen nyugodtan játszott a többivel. Milyen tápot kapott legutóbb amúgy? Mi is szenvedtünk sokat mire megtaláltuk ami beválik, de már 3 hónapja ugyanazt eszi, szóval talán ez most beválik:)
2014. okt. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanàcsokat!
2014. okt. 8. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!