Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a két kutyával?

Nagy568 kérdése:

Mit csináljak a két kutyával?

Figyelt kérdés
Házunk kívül és belül fel lesz újítva ez néhány hónapig fog tartani. Van egy 4 éves kan puli kutyám meg egy 27 hónapos kan akitám. Együtt el vannak el fogadták egymást. Csináltattam egy elkülönitett részt nekik míg tartani fog ez az egész felújítás. Az elkülönített rész kb 90 négyzetméter. Azért kell őket el zárnom mert a munkások van hogy nyitva hagyják a kaput és a kutya ki szalad. Fő úton lakom és veszélyes a kutyákra. A napi séta eddig is meg volt nekik, csak nappal lennének be zárva együtt nyilván. Mit csináljak hogy a kutyáknak sem legyen rossz ez a néhány hónap?
2014. okt. 6. 22:05
 1/6 A kérdező kommentje:
én arra gondoltam hogy többször vinni fogom őket sétáltatni illetve a lakásba is többször be fogom őket engedni.
2014. okt. 6. 22:10
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg tudod oldani, kicsivel több séta. De nem fognak belepusztulni a 90 nm-be sem.
2014. okt. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a pulival lesz gond mert nehezen viseli a bezártságot
2014. okt. 6. 22:11
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért 90 négyzetméter nem olyan szűkös bezártság. ;)Főleg napi többszöri séta, játék mellett.
2014. okt. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekünk csak egy pár napos (1-2 hetes) felújításunk volt és mivel kölyökkutyám van, minden érdekli így nagyrészt bent aludt és bent játszottunk, mert belemészott volna a betonba, valamint szerintem a fűrész alá is betette volna a fejét.... Naponta 2 órát minimum mentünk sétálni (ekkor volt kb 3,5 hónapos), alapparancsokat minden nap gyakoroltunk és mellette sokat futkosott is miután elmentek a munkások és nem leselkedett rá semmi veszély. Szerencsére a felújítás csak kint volt, ezért nyugodszívvel tarthattam őt csak bent, nappal szinte csak a dolgát elvégezni mehetett ki azt is nagyrészt pórázon. Sajnos én nem tudtam elkeríteni, de az elkerítés nagyon jó ötlet. Ott játszhatsz velük és tanulahtnak, de ebben az időszakban minimum 2 órásak legyenek a séták!
2014. okt. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mielőtt elkezdődnek a munkálatok, már szoktasd őket be a kenelbe. Ha bent vannak akkir dicséret és jutifalat, hogy a kenelt jó dolognak fogják fel. Zárd be őket és csak 5 perc mulva engedd ki őket. Fokozatosan növeld az időt. Esetleg rakj be nekik játékokat.
2014. okt. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!