Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell használni a...

Hogyan kell használni a trimmelő ollót?

Figyelt kérdés

Elhalt szőrt és barna szőrt szeretném kivágni a kutyámból. Ilyen eszközöm van, ami állítólag jó erre a célra:


[link]


2014. okt. 7. 10:20
 1/4 anonim válasza:

Szia!

Én egy kutyakozmetikában dolgozom. Olyan hogy trimmelő olló nincs, ami a képen van, az egy ritkító olló. Használnak ilyet a fodrászok is . (Mint a neve is mutatja ritkításra.) Milyen fajta kutyusod van?

Ha trimmelős fajta, akkor trimmelőkéssel kell leszedni a kemény elhalt fedőszőrt (ezt kézzel is lehet végezni, úgy is könnyen ki kell jönnie a szőrnek, vigyázni kell hogy ne legyen túlszedve, akkor olyan mintha kopasz lenne)

Ha sima hosszabb szőrű, akkor van egy olyan eszköz hogy "coat king" ez kiszedi az aljszőrt. Emellet szorgalmasan kell kefélni.

Ha sima rövidszőrű, akkor furminátorral szépen kijön az elhalt szőr.

Remélem tudtam segíteni :)

2014. okt. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hosszú szőrű kutya.
2014. okt. 7. 13:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem fekete hosszú szőrű a kutyám. Most lesz az első nagy vedlése a kölyökkori után.Már bőven látni a vöröses , elhalt szőrt benne. Kefélem minden nap. De egyszerre sosem lehet az ilyet kiszedni. Meg kell várni, hogy ki is jöjjön.
2014. okt. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A hosszú szőrű kutyára használjatok coat kinget, ezt úgy kell használni hogy elöszőr gyűjteni kell bele egy kis szőrt, úgy szedi majd ki a legjobban.


Szerintem ne kezd el otthon nyirogatni ritkító ollóval, mert eléggé el lehet rontani, és nem is segítene mert az elhalt szőr akkor is kihullik. Esetleg vidd el kozmetikába megnyiratni, nem tudom milyen kutyus,mi pl kisebbeket 3500-4000- ért nyírunk fürdetéssel mindennel.

2014. okt. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!