Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kiskutya mennyi idős...

Egy kiskutya mennyi idős korára lesz annyira "önálló", hogy egy éjszakát már végig bír nyüszítés nélkül aludni, vagy kibír 8 órát egy lakásban pisi kaki illetve a család (falka) nélkül?

Figyelt kérdés
Köszönöm mindenkinek a válaszát így előre is! :)
2014. okt. 7. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:
8 hetesen hozhatod el. 1 het alatt max, ha jol csinalod eleg sok fajta megszokja mikor van egyedul. De azert a napi 3 etetsrol gondoskodni kell valahogy. Ha 8 ra mesz dolgozni, elotte megeteted 1 , 2 korul mar kapnia kellene megint.
2014. okt. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az éjszakát sokkal hamarabb képesek átaludni, mint a 8 órát nappal piszkolás nélkül kibírni.

Szerencsés esetben már egy pár nap után alszik éjszaka. Viszont az ürítés még sokáig 2-3-4 óránként szükséges, mivel kicsi a hólyagja még.

2014. okt. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
az nem gond hanem az a gond, hogy 7kor megyek 2 körül már mindig jön valaki de addig egyedül nem tudom mennyire lesz el... 4 nap alatt 8 hetesen már 90%osan szobatiszta kaparja a teraszajtót és nyüszít ha wcre kell mennie... így meg ha nem leszünk itthon sírni fog végig majd... ettől tartok... néha éjjel is ha fel kell és látja nincsen ott senki akkor sírni kezd, nagyon durván..
2014. okt. 7. 10:55
 4/7 A kérdező kommentje:
mennyi idős koráig kell "szenvedni" vele ezt a részt? mikor lesz olyan idős, hogy kibírja majd 8 óráig is akár?
2014. okt. 7. 10:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Szabadságot kéne kivenned arra az időre, amikorra a kiskutya érkezik, vagy akkora időzíteni az érkezését, amikorra tudsz szabadságot kérni, máshogy nem megy.
2014. okt. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem 5 hónaposan már kibírt 8 órát pisi nélkül, és nem nyüszített. Én úgy ellenőriztem le, hogy ugat-e, hogy mp4 lejátszóra felvettem, amikor elmentem, és visszahallgatva teljesen csendben volt.
2014. okt. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az első hetekben illik valakinek lenni vele. Nem szabad egyedülhagyni legalább 3 hónapos koráig. És attól függ mekkora testű: egy Yorkie szenvedés nélkül soha az életben nem fog 8 órát kibírni pisilés nélkül, de lehet hogy még szenvedéssel se, amíg egy Német juhász akár 8-12 órát is kibír FELNŐTT korában, persze a 12 az már a véglet és inkább a kínzás kategória. Az meg, hogy szeparációs szorongása lesz-e csak rajtad, a gazdán múlik. Foglalkozol-e vele majd eleget, rendszeresen tanítod, játszol vele, és sétáltatod minden egyes nap. Fokozatosan szokatod hozzá az egyedülléthez, és ha ügyesen teljesített mindig megjutalmazod. Az én kutyám soha nem nyüszített és rombolt ha egyedülhagytuk, Szinte végig aludt, vagy csendben nézelődött, gondolom én ezt abból, hogy semni kár nem történt soha és a kutya is nyugodt volt, a szomszédok sem panaszkodtak soha, amúgy is csendes kutya. Kifogja 8 órát bírni az együllétet, de idővel... 4-5 hónapos koráig kizárt, max. 3 órára érdemes egydülhagyni addig a pisilés miatt is. Aki ezt nemtudja megoldani valahogy az ne vállaljon (kölyök) kutyát.
2014. okt. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!