Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya&Szülők. Segítség?

Kiskutya&Szülők. Segítség?

Figyelt kérdés

Már 15 éves vagyok és úgy érzem felkészültem felelősséget vállalni egy kutyáért.

Viszont a szüleim úgy gondolják, hogy előbb-utóbb megunom és nekik kell róla gondoskodni.

De, én nagyon határozott vagyok-e téren és tudom is mivel jár egy kutya, nem pedig eszetlenül belevágni az egészbe mert 'cukik'.

A KÉRDÉSEM

Hogy puhíthatnám meg őket illetve, hogyan bizonyíthatnék, hogy megengedjék?

/Máltai selyemszőrű kutyusra gondoltam. Szinte mindent tudok a fajtáról, sokat bújtam a weboldalakat és bátyám barátnőjének és ilyen fajta kutyája van/



2014. okt. 7. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Legyél önkéntes a közeli menhelyen. Vagy ha a bátyád barátnője meg engedné akkor egy napra ott lehetne veletek a kutyus, hogy lássák a szüleid, hogy gondoskodnál róla. Gyűjts rá pénz (egy kutya 100.000 fölött van).
2014. okt. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Én szülőként nem engedném meg a kiskutyát ugyanis anyukádéknak igazuk van. a kutya előbb-utóbb a nyakukba szakad. Várd meg míg 18 leszel, és akkor akarj kutyát Egy kutya 10 évig is élhet, és lehet 15 évesen úgy érzed van időd rá, de mi lesz ha 17 éves leszel? Vagy 18 ?
2014. okt. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
2.-al nem értek egyet. Attól még, hogy gyerek vállalhat kutyát... Én jelenleg 13 vagyok, 2 kutyával és semmi probléma nincsen.
2014. okt. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem minden gyerek unja meg a kutyáját, nem biztos hogy ettől félnek a szüleid. Lehet hogy nem akarnak erre most pénzt kiadni, illetve lehet hogy ők nem szeretik a kutyákat. Nekik is ugyanúgy egy fedél alatt kell majd élniük vele, nem biztos hogy van most ehhez kedvük, hogy egy pindurka babakutya összepisiljen mindent, sírjon éjszakánként és kirámolja a kukát.

Ha nem engedik meg, ne erősködj, tartsd tiszteletben őket. Majd ha lesz önálló kereseted és nem náluk laksz, lehet kutyád.

Kérd meg a bátyád barátnőjét hogy gyakrabban hozza át a kutyust, hátha megkedvelik a szüleid.

2014. okt. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tizenévesen szokott gond lenni, hanem 20-hoz közel, meg annak az elején. Egyetem, bulik, pasik/csajok, kolesz, albérlet, akármi, nincs idő a kutyára. Tapasztalatból mondom, 19 évesen vettem magamhoz a kutyámat, amikor elköltöztem otthonról, és szegénynek voltak durván elhanyagolt időszakai, pedig nem is jártam egyetemre. Akkor se adtam volna másnak, de egyszerűen egy egészséges fiatal életmódjába nagyon ritkán fér bele egy kutya korrekt eltartása is.

Szóval én is a menhelyezést javaslom, úgy kutyázol is, szülőt is puhítasz (hátha bevállalják, hogy esetleg rajtuk marad), meg segítesz is a menhelyi kutyáknak, mindenki jól jár.

2014. okt. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szia. Ha nagyon ellenzik akkor ne erőltesd, abból jó nem sül ki sajnos. Én is így voltam, nem akarták a szüleim. Amint külön költöztem lett kutyum, sőt... egy egész kis farmot hoztunk össze a párommal. Ló tehén kutya macska minden :) Én a kislányomat(3 éves) arra tanítom hogy tisztelje az állatokat és gondoskodjon róluk.

Reggel hétkor már eszi a kefét hogy mikor megyünk ki az állatokhoz. Eteti őket, közöttük van. Én a saját példámból már most elkezdtem alapozni a jövőjét az állatokkal hogy mikor odakerül a sor, akkor felelősségteljesen gondozza majd őket.

2014. okt. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia nálunk úgy lett kutyus hogy:

- Titokban elkezdtem pénzt gyűjteni a cuccaira és amikor minden pénz meglett megvettem őket titokban és eldugtam egy dobozban.

-Utána olvastam a fajtának megtanultam mindent róla. Szó szerint MINDENT.(genetika,standard,betegségek,tartási mód)

-Megtanultam jól beosztani az időmet(felkeltem reggel kutyasétáltatási időben és elmentem sétálni,foglalkozás időben is.

- Elkezdtem javítani a jegyeimen. ( A mai napig jót tesz a szüleim szerint felelősség teljesebb vagyok.)

- Csináltam egy B2-es nyelvvizsgát :D

- Majd utána néztem melyik kennelből szeretném a kutyát, ott mennyibe kerül stb. beszéltem a tenyésztővel

- Majd oda álltam a szüleim elé kértem egy kis csendet és figyelmet majd leraktam a dobozt és elmondtam nekik hogy ezt mind én vettem a mozi,kaja(emiatt kicsit kiakadtak hogy volt hogy napokig nem ettem... :D )szülinapi pénzből. Majd felnyitottam a dobozt és megmutattam. A kezükbe nyomtam egy mappát MINDENRŐL amit a fajtáról tudni kellés azt mondtam kérdezzenek akármit válaszolok. (Láttam az arcukon a döbbenetet... vastag mappa a mai napig megvan :D egy külön lapon odaadtam a tenyésztő nevét,elérhetőségét, oldal linkjét,árait. Mielőtt megszólalhattak volna közöltem hogy jól gondolják át és oda adtam a nevelési könyveket is hogy mi szerint nevelném. Majd így mindent rájuk zúdítva elmentem. 3 napig ment a beszélgetés anyuék között(nem emlékszem hogy sokat aludtam volna) majd behívtak magukhoz hogy komolyan szeretném-e mert akkor írhatok a tenyésztőnek. Visítva a nyakukba ugrottam majd rohantam írni a tenyésztőnek hogy megengedték (végig támogatott mákom van vele) és végül elhoztuk. Múlthéten csütörtökön volt fél éves az én szemem fénye :) <3

Hidd el nekem rengeteg munka, de megéri! Életem legjobb döntése volt.

2014. okt. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ó elfelejtettem én is 15 vagyok :)
2014. okt. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

Nekem úgy lett kutyám, hogy egész nyáron könyörögtem.

Viszonylag hamar rájöttem, hogy a szüleimnél bármit el tudok érni, ha könyörgök érte. Persze ez egy jól kidolgozott taktika volt. A szüleim el vannak válva. Apukámmal nyár elején megbeszéltem hogy szülinapomra (szept eleje) kutyust kérek. Azt mondta hogy megveszi, ha anyukám is megengedi. Na itt jön az erdekes rész. Anyukám szigorú. Nagyon. Ha valamit a fejébe vesz, akkor az ugy kell legyen. Én nyár elején elkezdtem neki beszélni a kutyákról, hogy nekem milyen tetszik, és mindenféle kutyás cuccról. Nyár vége fele egyre többet mondtam, és bizonygattam, hogy én mennyire jó gazdi lennék. És nyár legvégén mondtam el, hogy én szül8napomra apumtól kutyust kérek, és hogy engedje meg. És MEGENGEDTE!! Most boldog gazdija vagyok egy beaglenek, holnap viszem chippeltetni.

Ez az én kis történetem :)

2014. okt. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyelj hogy tenyésztőtől vedd
2014. okt. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!