Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikker kiállításon? Illetlens...

Klikker kiállításon? Illetlenség, elfogadható, vagy szabad egyáltalán?

Figyelt kérdés
4 hónapos kiskutyámmal készülünk életünk első kiállítására (CACIB). A klikkerezést is kb két hete kezdtük, azzal együtt már gyönyörűen megy a beállás is, mellettem is nagyon szépen jön, de nem tudom, a ringbe be lehet-e vinni a klikkert? Illetve hogy a felvezetők a jutalomfalatot is hová teszik egyáltalán? Illik az ilyesmi, vagy erre az időre hagyjuk el a klikkert? Ha igen, nem fogja a kutyát bezavarni? Mindenfajta információt, tapasztalatot, tanácsot nagyon megköszönök a témával kapcsolatban.

2014. okt. 7. 21:56
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Szilvi, igazad van, de ezt neki magának kell megtapasztalnia. :) Négy hónapos a kutya, egyelőre nincs semmi tétje a kiállításnak. Mire odáig jutnak, hogy tétje is legyen, addigra nem kell a klikker se.
2014. okt. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

A második válaszoló vagyok. Szilvivel én is egyetértek, nekem sokszor arra se nagyon volt időm, hogy kotorásszak a zsebemben a nasiért :)


Az még eszembe jutott, hogy egy felvezetőtől eltanultam egy hasznos kézjelet. A falatka marokba szorítva, csukló felfelé néz, a kézfej magam felé billegetve. Olyasmi, mint mikor intesz egy autósnak tolatáskor, hogy jöhet még, csak ökölbe szorított kézzel. Egyszerű, a kutya jó eséllyel semmi más jelzéssel nem téveszti össze, ráfókuszál a mozgó kézre, amiben akár nasi is lehet!

Általában legyen is, de előnye, hogy ha nincs is, akkor is beáll szépen rá a betanított kutya. Lényegében ez is egy kondicionálás. Például ott hasznos, mikor megmutatod a fogát a kutyának, a kezed ugye üres, majd bírótól függően vagy rögtön, vagy egyéni futtatás után be kell állítani a kutyát, és nincs idő még a falatért is kotorászni közben. Nyilván lehet és nem hiba, de sokkal szebben mutat, ha a páros csak szépen teszi a dolgát, nem töri meg a harmóniát ilyen apróságokkal. Ha a bíró már továbblép a következő kutyához, már lehet adni falatkát, de gyakorlott kiállításra járók már sokszor csak a ringből kilépve jutalmaznak. Egy kölyöknél még lehet gyakrabban, legyen neki jó élmény az egész, pl. mikor tapogatják, akkor is lehet vislizni. De én bírálat előtt megkértem erre a tenyésztőket, hogy szokja, így a bírónál meg meg sem volt szeppenve.


Még valami: szoktatni érdemes a kutyát az asztalhoz, főleg, ha kis-közepes termetű! És ne csak stabilhoz, hanem imbolygóhoz is, mert a kiállításokon is lehet ilyen. Én például rendszeresen feltettem a kiskutyát a kukára a kinti asztal után: mozog is, zörög is a fém, kicsi is a hely, jujjdefélelmetes, jóezavirsli, jajjnemisrosszitt :D

2014. okt. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Húha,nagyon szépen köszönöm a sok szuper tanácsot :) A ringben tartózkodás idejére akkor elhagyjuk a klikkert, való igaz, esélyes, hogy még ha három kezem lenne is kevés lenne pórázra, falatkára, klikkerre, beállításra stb.:) Ezt a fajta kézjelet pedig meg fogom próbálni bevezetni, tényleg jó ötletnek tűnik, hiszen nem tudhatja, van-e éppen kéznél falatka (most is van egyébként kézjel az áll" vezényszóhoz) . Az asztalos állítás szintúgy nagyon jó tipp, van még két napunk ezzel is kicsit ismerkedni. Köszönöm még egyszer a sok segítséget mindenkinek!
2014. okt. 10. 08:14
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Ó, az a két nap még elég az asztalhoz szoktatáshoz, pláne, ha nem tériszonyos. Ha táppal eteted, akkor azt is megteheted, hogy kiméred az adagját és abból is adogatsz neki. Csak arra figyelj, hogy ezek az alkalmak mindig rövidek, pár percesek legyenek! Tanulékony fajtát választottál. Meg fogsz lepődni rajta, bármit is tanítasz neki a későbbiekben, hogy a szünetek után (pláne, ha picit szundított is) mindig sokkal jobban megy neki a feladat, mint azelőtt, olyan, mintha valaki tovább tanította volna közben. Bár az asztalhoz szoktatásnál is szabály, hogy ne akkor tedd le, mikor ő akarna lemenni és szorong (még ha már le is telt az 5 perc), hanem mikor már épp elfelejtette, hogy ott trónol, és várja a nasit. Leteszed, nagyon örülsz és azonnal játszotok is egy kicsit, mert eeennyire szupi hely az asztal :)


Ha meg megtetszik a kiállítások világa, sok kutyasuliban van ringdresszúra-oktatás, de a tenyésztőtök is segíthet, pláne ha közel lakik.


Nagyon sok sikert kívánok nektek!

2014. okt. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!