Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyogyszermergezes! Meg menthet...

Gyogyszermergezes! Meg mentheto a kiskutya?

Figyelt kérdés

Egy hat vagy het hetes kolyok kutyat mar harmadik napja etet a szomszed lazcsillapitoval, mert kituzott celja, hogy megolje a foltyton nyuszogo kiskutyat. Ma lattam is egy 10 darabos ures gyogyszeres csomagolast eldobva, abbol a fajtabol, amivel elvileg mergezi a kiskutyat, meg gyogyszer darabkakat is lattam a kertben, meg valami feher port is... Szoval ha minden igaz akkor az elmult harom napban feletett a kutyaval kb 1000 miligramm gyogyszert...


Arra gondoltam, hogy este kilopom a kiskutyat a kertbol es elviszem orvoshoz, mert a gazdaja semmit nem csinal. Megvette, es kiba...a kertbe, mar nem is tudom hanyszor szoltam neki, hogy vigyazzon mert a masik szomszed mar nagyon ideges a szukolo kutya miatt, sot tegnap este mar azt is mondtam, hogy mergezve van a kutyaja. De nem hisznek nekem, mert a ket szomszed joban van... Nagy bajba kerulnek, ha tenyleg kilopnam a kiskutyat es orvoshoz vinnem? Egyaltalan mentheto meg?! Ketsegbe vagyok esve, mit tegyek?


2014. okt. 8. 09:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Felhívtad már a rendőrséget? Az állatvédőket? Akárkit? Vagy csak szenvedsz harmadik napja anélkül, hogy segítséget kérnél valaki olyantól, aki képes is segíteni?
2014. okt. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 csabika1971 ***** válasza:
100%

Este pl a telefonoddal vedd videóra mikor mérgezi a kutyát. Majd másnap szólj a rendőrségnek, állatvédőknek. Ha nincs reakció akkor akár a sajtónak. (de ha már csak van bizonyítékod)

A kutyád meg ki ne lopd! Mert a végén majd te ütöd meg a bokád, mikor csak jót akartál. (mert a tolvajlás szabálysértés, bár a kutya kölyök értéke kérdéses, mert ha meghaladja az 50E ft. akkor már bűncselekmény)

2014. okt. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Meg amúgy egyébként egy állatorvost is felhívhatnál, hogy mit javasol, hátha vannak kapcsolatai, vagy rutinja, vagy legalább meg tudja mondani, mennyire gáz a dolog.

Amúgy az is lehet, hogy a kutya szisztematikusan kihányja, amit megevett, ezt nem tudhatod. Persze ettől még nem jó neki, meg a szomszéd is durvulni fog, de az isten szerelmére, beszélj valakivel, aki képes segíteni, mert a gyakoris szájtépéstől tutira nem lesz jobb semmi.

2014. okt. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
2014. okt. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Igen, en irtam, es nem unatkozom, csak szeretnek valami normalis tanacsot. Voltam a rendorsegen, ok azt mondtak, ha nincs bizonyitekom, akkor semmit nem tudnak tenni, mert meg en engem jelentenek fel ragalmazasert.


A mergezos szo szed meg rohogve meseli, hogy ezt nem hiszi el, hogy ennyi gyogyszert feletetett a kutyaval, es az meg mindig el.

2014. okt. 8. 11:03
 6/22 anonim ***** válasza:
Akkor lopd el a kutyát és vidd el állatorvoshoz, Ott végeznek vér tesztet és kiderül van-e mérgezve vagy nem. Aztán vidd vissza a gazdinak úgy, hogy ne tűnjön fel neki és ott lesz a bizonyíték, hogy van-e vagy nincs mérgezve.
2014. okt. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó azért ez nem hollywood....bakker


A kérdező valszeg' gyerek, önálló kereset nélkül, nyilvánvaló, hogy egy lopott kutyával fog flangálni, éjszaka, kitömött pénztárcával az állatorvost keresve..


állatvédőrség..........de remélem már túl vagy ezen

2014. okt. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nem vagyok gyerek, felnott vagyok. A preblam az, hogy nemreg koltoztem ide, raadasul mocskos kulfoldi is vagyok, es egyaltalan nem vesznek komolyan. Kb ket hete lakom itt, es maris ugy kezdem, hogy bocs szomszed, a masik szomszed mergezi a kutyadat... Es itt az allatrendorseg sem jon ki vaktaban, nekik is kell bizonyitek a bantalmazasrol, vagy a rossz korulmenyekrol.


Marad a szomszed meglesese...

2014. okt. 8. 11:28
 9/22 anonim ***** válasza:
Vedd fel hangrögzítővel, amikor ezt mondja. Akkor lesz bizonyítékod. Másik: fotózd le, mikor látod, h mérgezi a kutyát. Mivel a szomszédod nagy ívben le...., neked kell cselekedni.
2014. okt. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy szórakozik a szomszédod veled? Azért bizonyos mennyiségű gyógyszer megevése után már lennie kellene jelnek a kiskutyánál.
2014. okt. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!