Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1,5 éves Havanese szuka...

1,5 éves Havanese szuka kutyusom egy tündér, de ha egyedül marad a lakásban megállás nélkül sír, ugat. A szomszédok már mérgelődnek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 hónapja távoli rokonoktól fogadtuk örökbe. Még egyetemista vagyok így nem napi 9órában van egyedül. Napközben egy hangja sincs, nagyon okos ( séta póráz nélkül, behívás, alapok), félénkebb az átlagnál, sokat lustálkodik, reggel este pedig mindig 2-2órát sétálunk, van hogy napközben is. ( próbáltam többször levinni de az első füves részen lefeküdt tovább aludni) A bejárati ajtó előtt várok és ha ugat bejövök leszidni praktikákat , sőt skypeon keresztül leszidásán át, a szeparációs stresszről és falkavezérségről szóló cikkek mindegyikét elolvasva és próbálkozva mégse oldódott meg a helyzet. Várom a tanácsaitokat és köszönöm előre is !

2014. okt. 8. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
A kutyus valószínűleg nem volt szoktatva az egyedülléthez, így ezt most neked kell megtenni. Rövid időszakokra hagyd először magára, csak pár percre. Az időt lassan növeld. Egy idő után megtanulja, hogy nem örökre mész el
2014. okt. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"A bejárati ajtó előtt várok és ha ugat bejövök leszidni"


én ezt tartom a legjobb módszernek, fokozatosan növelve az időt. Először csak pár perc, visszamész, ha nyogodt volt akkor megdicséred. Ha ez az idő már stabilan megy, akkor növelheted az időtartamot, mindig csak kicsivel. Mondjuk elsőre 2-3 perc, aztán 5, aztán 7-8, majd 10, így tovább. Amikor már hosszabb időnél tartotok akkor kiülhetsz a lépcsőházba tanulni is. :)

Ezzel a módszerrel hamar megtanulja. ;)

2014. okt. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ ! Pontosan ezt csinálom és sajnos szinte semmi eredmény. Állítólag volt egyedül a kutyus és nem csinált ilyet. Amikor hazaérek, nyüszög, pörög, bújós, de amíg le nem higgadt teljesen addig nem veszem figyelembe. ( nagyon nehéz :) )
2014. okt. 8. 15:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha visszamész leszidni, amikor sír, azt nem biztos, hogy jól fordítja le magában. Ahogy a gyerekeknél is van olyan, aki inkább rosszalkodik, de legalább észreveszik, hiába van szidás utána, úgy szerintem kutyáknál is lehet olyan, amelyiknek még az is jobb, ha a gazdi leszidni jön vissza, de legalább visszajött. Így gyakorlatilag elérte a célját, mert sírt, te meg visszajöttél. Nehéz dolog amúgy, megoldást én se tudok sajnos, mert nálunk se tűnt el teljesen ez a probléma, csak megakadt a szemem ezen a szidni-visszamenésen. Amúgy biztos, hogy nem csinálok mindent jól, de nálunk lecsökkent a hiszti nagysága, ennyit tudtam elérni, még ez is jobb mintha zengene a lépcsőház órákig:) Miután elmegyek, 5-10 percig sír, de legalább már nem ugat, viszont helyette kaparja pár percig az ajtót, fel kellett szereljek egy fém megerősítést a bejárati ajtó aljára, úgy "kutyamagasságban". Ezután amúgy elmegy aludni. Szóval a mi helyzetünk se tökéletes, de a szomszédokat már nem zavarja. Én is tanácstalan vagyok kicsit, mert ezen kívül jó kutya.
2014. okt. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy sokan (főleg a kiskutyások) drasztikusnak tartják, de ha nincs más megoldás, akkor elektromos nyakörv.

Ha választanom kéne, hogy megválok a kutyámtól (és hosszú távon egy szomszédtól se várható el, hogy napi szinten több órán keresztül hallgassa a kutya vonyítást) vagy kicsit drasztikusabb lépésekre szánom rá magam, én azt választanám.

És ezt "problémás" kutya gazdiként mondom. Az enyém nem ordít, "csak" brutálisan rombol (munkakutya) és inkább választottam, hogy szoba kennelben tartom, de meg nem válnék tőle, mert ezt leszámítva nagyon jó kutya.

2014. okt. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor már inkább a szobakennel egy havanesenek (aki még ráadásul fiatal felnőtt, de inkább még tinédzser), mint az elektromos nyakörv... Te jó isten. Még munkakutyákon is nehezen értem meg, egyszerűen azért, mert amire használható, arra még náluk is van más megoldás. Ezen kívül nyilván törekedni kell a kutya megnevelésére, viszont 1.) a szomszédok is társasházba költöztek, annak minden nyűgjével együtt, 2.) a legtöbb kutyatartó átesik a fiatalkori problémákon a kutyájával, mindegyiknél időbe telik ameddig "társasház-kompatibilissá" nevelik. ezt nagyon könnyen felejtik el azok, akiknek már felnőtt kutyájuk van, azok meg bele se gondolnak, akik nem tartanak kutyát. 3.) félre ne értsetek, én is mindig törekszem arra, hogy egyik szomszédomat se zavarjam semmivel, teszek is érte, de nem ők határozzák meg, hogyan él valaki, normális keretek között mindenki azt csinál a lakásában, amit akar, és ebbe a kutyatartás kisebb nyűgjei is beletartoznak. Hangsúlyozom, persze hogy nevelni kell a kutyát, nem azt mondom hogy hagyni kell őrjöngeni, mert az se neki, se a gazdának, se a többi lakónak nem jó, de nem várhatja senki egy kutyától, hogy mindig példásan viselkedjen, vagy teljesen hang nélkül éljen. Már előre félek, hogy ki fogjátok fordítani, amit mondok, de remélem nem így lesz:)
2014. okt. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os, egyetértek azzal amit mondassz, és az elektromos nyakörvet nagyon végső esetben használnám. Tény, hogy egy ideig tolerálni "kell" ezt a szomszédoknak is, de ha ez már 3 hónapja megy érthető, ha elfogy a türelmük.

A szoba kennel tök jó egy rombolós kutyánál, de nem biztos, hogy az ugatásra is bejön.

Viszont ha az ugatást nem szünteti meg a gazdi azt csak a kutya szívja meg.

2014. okt. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Imádom a kutyusomat és semmiféleképpen nem szeretnék neki rosszat. Kedves 3-as, megkérdeztünk mi is egy állatorvost, hogy ilyen esetben mi a teendő ( kb 1,5-2hónap után) Ő azt mondta, hogy megszokja a kutya de ne mászkáljak vissza mert ahogy Te is írtad, reflexet vált ki belőle ( kutya suli tanácsolta). Ennek az lett a következménye, hogy egyik nap 6,5órán keresztül nyüszített és ugatott :( semmiben nem okoz kárt, csak ül az ajtó előtt. Mikor elmegyek, helyére küldöm, megsimizem, teljesen pozitív vagyok és adok neki egy csontot vagy valamit amivel elfoglalhatja magát de sajnos semmi :( Az elektromos nyakörv helyett láttam olyat is ami vagy nyakörv/ kis doboz fele amit a lakásban kell hagyni, hangérzékelős és ha x időn belül xszer ugat a kutya akkor kb mint a kutyasíp (ember nem hallja de a kutyusok igen) hangot bocsát ki. Ezzel a módszerrel állítólag le lehet szoktatni oket az ugatásról. Nem szeretnék neki rosszat, de a szomszédoknak és magunknak sem.... Kicsit tanácstalan vagyok, de nagyon aranyosak vagytok !
2014. okt. 8. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!