Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első (panelban tartott)...

Első (panelban tartott) kutyának milyen fajtát javasoltok?

Figyelt kérdés

Illetve összesen ez legalább a tizenegyedik kutyám (persze összesen nem annyi van), de most költöztünk, és lakásban még sosem tartottam. Mindent elolvastam, tudom, mire számítsak, de nincs tapasztalatom, mert minden kutyánk az udvaron "lakott" és az istállóban éjszakázott. Nem kellett séta sem nekik, akkora területük van, elvannak maguknak, ha mozogni akarnak (persze ez nem jelenti azt, labdázás, játék rengeteg volt és van)).

Mindenképpen kistestű kutya kéne, de olyan is, aki türelmes kezdő, ügyetlen gazdikkal. :)



2014. okt. 8. 16:34
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
10%
Igazából semmilyet. Főleg, ha a szomszédban laksz.
2014. okt. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Mi is panelban lakunk, nekünk yorkshire terrier van és még nagyon sokaknak a szomszédban, másokat sem zavar... de igazából minden kis testű kutya megfelel
2014. okt. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 sippara ***** válasza:
89%
Első körben kőkeményen olvasgass utána, mi fán is terem ez a "kutya" dolog, akkor kezdj el egynek a tartásán gondolkodni, amikor elkezded izomból verni a fejed a falba, hogy szerencsétlen tizenx kutyának milyen élete volt, és milyen lehetett volna.
2014. okt. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
81%

Legalább 70 évesnek kell lenned ahhoz hogy azt mondhassuk, 11 kutyát élete végéig rendesen tartottál.

De így meg kell hogy mondjam, hacsak nincs valami nagyon nagyon nyomós indokod arra hogy miért volt ennyi kutyád, akkor attól tartok, ez a kutyázás dolog nem neked való.

2014. okt. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Négy kutyám van nekem (nekünk), négy a lovásznak. Összesen nyolc van jelenleg.

Lakásban egy sincs, és egyik sem alkalmas arra, hogy felhozzuk őket egy nagyvárosba, megszokták ott ahol vannak.

Három az egyik házunknál, egy + a lovász 4 kutyája a másiknál.

2014. okt. 8. 16:51
 6/33 anonim ***** válasza:
90%

Egyet értek az előttem szólóval... Egy kutya átlagban 10-15 évig él. De ha tisztességes helyről van 10-ig minimum! Elég öreg lehetsz ezek szerint vagy pedig valami sántít.

Egyébként a Yorkie is tud ugyanolyan idegesítő lenni ha nincs lemozgatva mint egy Border vagy más nagy mozgásigényű kutya. A szomszédomnak Yorkieja volt amíg panelban laktam, és amikor kinyottam a lent az ajtót a kutya a 3. emeleten már neki esett az ajtónak. Ennyit erről. Engem rohadtul zavart, főleg hogy ezek gazádi általában semmit sem értenek a kutyaneveléshez.

Nem tudom mi okból volt neked ennyi kutyád már de ha nem 60-70+os vagy (amit erősen kétlek) akkor neked nem való kutya, hiszen lehetetlen 11-et ilyen kevés idő alatt elveszteni.

2014. okt. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Utolsó, olvasd el az előző hozzászólásomat. :)

Egy szóval sem mondtam, hogy már egyik sincs meg.

2014. okt. 8. 16:55
 8/33 anonim ***** válasza:
89%

Bocs, elolvastuk az írásodat, de továbbra sem értjük, minek tartasz ennyi kutyát, ha ráadásul még csak nem is veled vannak. Egyet nem tudnátok magatokkal vinni a panelba? Ott vannak szerencsétlenek gazda nélkül egy tanyán és vadidegen emberek etetik őket?

Nem vagyok híve annyira ennek a "mindenünk a kutya" gondolkodásért, nade azért egy munkakutyát se lehet tárgyként kezelni!

2014. okt. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
92%
Leugathattok, de én a bichon havanese-t ajánlom! Rendkívül nyugodt kutya, legalábbis én pont egy ilyet "fogtam ki". Sokáig magára hagyhatom, akkor sem nyüszít, ugat. A yorkik eléggé izgágák. A környékünkön elég sok a yorki és mindnél azt láttam, hogy nyugtalanok és túl sok energia van bennük. A havanese sokkal nyugodtabb és nem mellesleg gyönyörű!
2014. okt. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Nem! Utolsó, félreérted.

Sajnos nem tehetek róla, hogy nem velem vannak. Nem az én döntésem volt a költözés, sajnos bizonyos családtagjaim nem bírják ki huzamosabb ideig egy helyen.

Sajnos nem tudok egyetlen kutyát sem felhozni, mert világéletükben kint éltek (legtöbb nem fiatal már, 10 év fölött vannak általában), amelyik nem, az meg egy hatalmas malamut, akit nem kínoznék egy panellal. Illetve van még egy kicsi, de az a lovászé, és nincs jogom elvenni tőle.

Nem tanya.

Nem vadidegenek, alkalmazottak, akik odakerülésük óta ott vannak, minden kutya ismeri és szereti őket. :)

2014. okt. 8. 17:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!