Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásba kutya,8 órás egyedüllé...

Lakásba kutya,8 órás egyedülléttel. Mit ajánlotok? Valami gazdikereső kutya?

Figyelt kérdés

Nem régiben, azaz pontosan két hónapja elköltöztem otthonról. Volt kutyám, vagyis még mindig az enyém, de nem tudom őt felhozni magamhoz, mert sajnos betegek a lábai és én fent lakom a negyediken (a házban nincs lift), nem bírná a folyamatos lépcsőzést, én meg felemelni sem tudnám... mivel egy ötven kilós kutyáról van szó. Szerencsére szüleim példásan gondoskodnak róla, tehát csakis az ő érdekében jobb így neki, és nem vagyok önző. De hiányzik a kutya az életemből. Szeretnék magamhoz venni egy kutyát, valami kisebbtestűt. De megvannak az úgymond "paraméterek" aminek a kutyának meg kell felelnie.

Ne legyen ugatós, kicsi max közepestestű legyen, felnőtt legyen - esetleg lakáshoz szokott, vagy csak elég ha tudja mi a szobatisztaság, bírja a 8 órát egyedül a lakásban - megosztva azt két tengericocával.


Amit én tudok neki nyújtani, napi háromszori séta - munkából hazaérve, csak vele foglalkoznék. Itt van a házunk előtt egy óriási kutyafuttató, hétvégente jönne velem haza szüleimhez és a másik kutyámhoz, és járnék vele kutyasuliba és agilityzni is esetleg, ha alkalmas volna rá.


2014. okt. 8. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Végre egy rendes 'milyen kutyát ajánlotok?' kérdés.

Gazdikereső kutyát ajánlok. Hogy minden paraméternek megfeleljen keress olyan állatvédő szervezeteket, ahol néhány vagy az összes kutya ideiglenes befogadónál van. Én 2 ilyent tudok ajánlani. Az egyik a Futrinka egyesület-náluk elég macerás az örökbefogadás, de tuti olyan kutyust kapsz aki megfelelő. A másik a Noé-ők nem adnak albérletbe kutyát ha jól tudom, de ha nem albiban laksz érdemes körülnézni, rengeteg kutyájuk van.

Teljesen biztos, hogy van még jó pár szervezet/egyesület, de csak velük volt eddig tapasztalatom, őket merem ajánlani.

2014. okt. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mudi Fajtamentő Egyesületnél nézz körül, könnyen lehet, hogy van megfelelő kutyájuk (nekem mudim van, és lakásban hangját se hallani - igazából a legtöbb kis-közepes testű kutya szeret jelezni, de felnőtt kutyánál ezt lehet tudni, ha ideiglenes befogadónál van).

Sok fajtának van fajtamentő egyesülete, ahol általában a kutyák ideiglenes befogadónál vannak, így jól ismerik őket. Törpe uszkár, bichon, csivava az, ami eszembe jut még a kérdésedhez.

2014. okt. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van egy pár ilyen kutya a szomszédomban, de itthon is, mennyit szeretnél? :)


Ha menhelyről hozol, nem lakásban tartottat, ideiglenestől, azok is szobatiszták, csak az első pár napban kell odafigyelni rájuk, hogy megtanulják, mi a rendszer.

2014. okt. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A választásnál vedd figyelembe, hogy a kutyát simán elbírd (lépcsőzés).

Én a westie-t mondanám, nézz szét a fajtamentőknél.

2014. okt. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is azt ajánlom, hogy vedd fel a kapcsolatot különböző menhelyekkel. Ott is elmondod ezeket a paramétereket, amit nyújtani tudsz, és biztos vagyok benne, hogy hamar találnak neked megfelelő kedvencet. Sajnos rengeteg kutyus, köztük nagyon sok aranyos kis keverék is vár gazdira, egyik biztosan megfelelne neked.

Én a Futrinkától fogadtam örökbe, náluk valóban nagyon szigorú az örökbefogadás menete és az ellenőrzés is, de ha tényleg komolyan gondolod, akkor megéri. Nekem egy kis egy éves tacskóm van tőlük, de sok náluk a fajta jellegű keverék is.

Nekem van mellette egy nagyon szép törzskönyves, kitűnő vérvonalú erdélyi kopóm, akit 8 hetes kora óta én nevelek, iskola stb.. és valahogy azt érzem, hogy a menhelyes tacskómnak mégis sokkal többet jelentek, sokkal hálásabb, ragaszkodóbb.

Én nem bántam meg, hogy örökbe fogadtam, bár nem egyszerű menet, de megéri. Ajánlom neked is, hogy nézz szét a Futrinkánál.

Sok sikert és sok boldog kutyás évet kívánok!

2014. okt. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!