Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül az állatútlevél...

Mennyibe kerül az állatútlevél + chip egy kölyöknek?

Figyelt kérdés

Ezt külön adják már a törzskönyvtől? Szóval külön kell a törzskönyvet, az útlevet és a chip-et megvásárolni? Vagy hogy működik ez mostanság? Mi mennyibe kerül egy tenyésztőnek?

Csak érdeklődöm, mert fogalmam sincs a mostani helyzetről.



2014. okt. 9. 08:36
 1/4 anonim ***** válasza:
A tenyésztőtől már törzskönyvvel és chippel KELL elhoznod.
2014. okt. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Chip nélkül még egy keverék kutyát se hozhatsz el, a törzskönyvnek meg amúgy is feltétele a chip megléte. Az, hogy mindez pontosan mennyibe kerül a tenyésztőnek függ az ETSZ-től is és a chipezést végző állatorvostól is. Általában 5-10 ezer körül kijön. Az útlevelet már az új gazdi csináltatja a saját állatorvosánál és kb. 6000 forint. Én modjuk már útlevéllel hoztam el a kutyámat a tenyésztőtől, mert előre megbeszéltük, hogy nekem az is kell.
2014. okt. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én külföldre vittem ki a kutyust, nem ott ahol született és kértem a tenyésztőtől útlevelet, hogy be tudjam ide hozni őt. Chip természetesen kötelező minden gazdit cserélő kutyánál.
2014. okt. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van olyan tenyésztő, aki nem rögtön útlevélbe nyomatja az oltásokat? Fogalmam sincs, csak kérdezem, mert az lenne a logikus.


Tk-t nem tudsz vásárolni, az benne van a fajtatiszta kutya árában. Ha külön kell érte fizetni, az rég rossz.


Ha nincs útlevele, akkor az olyan hatezer, ha jól rémlik, plusz a veszettség elleni oltás, az 3000 körül van, mert csak azzal érvényes, plusz a chip, ami szintén 3-4 ezer.

2014. okt. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!