Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babézia után ti mikor vittétek...

Babézia után ti mikor vittétek a kutyátokat aktívan mozgatni?

Figyelt kérdés
Husky kutyusom elkapta, tegnap kapott imizolt és infúziót, ma pedig csak infúziót, amit még holnap is kap. Egész jól van, bár még kicsit gyengébb, mint szokott. A doktornő egy hetet javasolt, amíg csak pórázon vigyem, egyébként minden másnap olyan 15-20 km-t szokott velem bringa mellett futni, amit igényel is. Ti mikor kezdtetek újra aktívan mozogni a kutyával?

2014. okt. 9. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
En nem bonyolitottam tul, annyit mozgattam, amennyi lathatoan nem volt neki megterhelo es amennyit elvezett. Nem allitottunk fel olyan szabalyt, hogy most akkor egy hetig csak porazon vagy ilyesmi, az orvos se mondott ilyet. Igaz, nalunk csak enyhe babezia volt.
2014. okt. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nálunk is enyhének tűnik szerencsére, csak nagyon mennék vele, mert mindkettőnknek hiányzik az aktív futtatás. Nyilván az egészsége az első.
2014. okt. 9. 21:22
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát mi is most estünk át ezen a huskynkkal, de ő nagyon beteg volt 7 napig egy falatot sem evett :( Gyógyulástól számítva mi is egy hetet vártunk, de úgy nézte a hámot, hogy na vajon most levesszük-e? :D Neked milyen a huskyd? :)
2014. okt. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor vittem, mikor már láttam, hogy teljesen jól van és fokozatosan szoktattam vissza a mozgáshoz. Egyébként nálunk hamar jól lett a kutya, viszont két hét múlva visszaesett és kiderült, szövődménye van a babéziának (pedig időben elcsíptük). Innentől több, mint egy hónap volt a gyógyulás, ezalatt szinte csak feküdt egész nap...
2014. okt. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ó szegénykém:( Az enyémen szerencsére nagyon hamar kimutatták, a pisije sem volt még barna, evett, ivott, csak kicsit nyomottabb volt a hangulata. Volt benne kullancs, gondoltam, biztos, ami biztos, megnézetjük. Szóval ki is derült, hogy bebizonyosodott a sejtésem. Pedig kiltix nyakörvet hord:S

Szegénykém ő is, mikor a bringámhoz megyek, jön csóválva, bár most még gyengébb, de pár napon belül szerintem meg fog bolondulni:S

Ő az: [link] (nem fajtatiszta, mentett kutya).

2014. okt. 9. 21:35
 6/11 A kérdező kommentje:
Na a másik amitől én is parázom, a szövődmény:S 2 hét múlva mondjuk csináltatunk vesetesztet is, remélem, nyomtalanul eltűnik belőle a betegség.
2014. okt. 9. 21:37
 7/11 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy figyeld és ha újra bágyadt lenne, azonnal vidd vissza a dokihoz! Nálunk sem volt barna a pisi, meg ilyesmi, nagyon az elején vettük észre, mégis nagyobb gond lett belőle... :/
2014. okt. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Okés, köszi, mindenképpen úgy lesz!
2014. okt. 9. 22:05
 9/11 anonim ***** válasza:
2 hét pihi legalább. Azért kell a pihentetés, hogy a baktériumok teljesen ki tudjanak ürülni a szervezetből. nem szabad könnyen venni, a babézia egy halálos betegség. És 2 hét után is fokozatosan növelni a mozgást.
2014. okt. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Argi múlthét elején volt babéziás...rá 2 napra már normális sétát-futást produkált :D

Első nap kapott imizolt és infit azt kész, másnap vmi vitamin injekcit még

2014. okt. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!