Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan zajlik egy diszplázia...

Hogyan zajlik egy diszplázia vizsgálat? Illetve műtét?

Figyelt kérdés
Nemrég fogadtunk örökbe egy nagy testű felnőtt kutyát. Észrevettem, hogy ha sokáig fekszik és úgy kel fel, akkor a hátsó (jobb hátsó) lábára egy kicsit sántikál, de pár perc múlva az ég világon nincs semmi gond. Ha sétálunk, vagy az udvaron jön-megy vagy játszunk, illetve ha csak kis időre fekszik vagy ül, és onnan kel fel akkor semmi nem látszódik. Most az előbb megint láttam nála, (kb. 3 órán át a szobában feküdt, csak meghallott valamit és rohant ki az udvarra) így holnap elviszem állatorvoshoz és valahogy elmondom ezt a történetet. Kb. mire számítsak? Milyen árakra? Mindenképp műtét lesz a vége? Az hogyan zajlik? Mennyi idő a felépülés? Valaki aki volt már hasonló helyzetben tud pár jó tanácsot írni?
2014. okt. 9. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Érdemes mielőtt elmész a dokihoz, jelezni, hogy szeretnél röntgent. Ehhez az is kell, aznap ne egyen a kutya.

Minden más csak a röntgen után derül ki. Nem biztos, hogy műteni kell.

2014. okt. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valószínűleg át fogja tapogatni az orvos az ízületeket, már ebből kiderülhet akár, hogy dp vagy sem, persze ez korántsem biztos eredmény. Ha kéred vagy ha a doki jogosnak tartja, akkor megröntgenezik a kutyát. Ez orvosa válogatja, hogy mennyibe kerül. Én a 3 típusú felvételért 12e ft-ot fizettem összesen, plusz persze az altatás díja, ami a kutya testtömegétől függ.

Ha dp is, egyáltalán nem biztos, hogy műteni kel. E-s kutyák is tudnak szinte teljes életet élni műtét nélkül. A zöldkagyló kivonat, úsztatás és fizikoterápia rengeteget tud segíteni, akár tünetmentes lehet a kutya. Ha mégis műteni kell, akkor úgy tudom, hogy a combcsont fejet vágja le az orvos, itt persze egy idő, amíg a kutya teljesen felépül, de utána gond nélkül tud élni.

2014. okt. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!