Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem a kutyámat?

Hogy neveljem a kutyámat?

Figyelt kérdés
Hogy neveljem meg a kutyámat ( makacs kan törpetacskó)hogy ne menjen ki a kapun állandóan kimegy én eltudom kapni de a család többi tagja nem.Bántani nem akarom fölöslegesen :(

#kutya #kan #herélés #rossz végelesz
2014. okt. 9. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Próbáld meg jutalomfalattal,pl kimész a kapun,de előtte leülteted,utána távolodsz tőle lassan de közbe marasztalod folyamatosan,eleinte csak alacsonyra tedd a mércét,pl egy két méter, megállsz,vársz pár mp.-es, ha nem.megy utánad akkor jutalomfalat. Ezt eleinte pl csak az udvaron próbáld,ha már sikeresen teljesítetek, akkor jöhet a kapunál. Az egész lényege a sok sok türelem. Veréssel lehet hogy semmire se mész,Max a bizalom gyengülni fog,mivel írtad hogy makacs. De még lehet hogy így se fog sikerülni,de azért szurkolok. De mondom,az egész alapja a sok sok türelem. Remélem tudtam valami hasznos tanácsot adni. Vagy esetleg még azt lehet megpróbálni eléred,hogy ne akarjon kimenni,avagy egy külsős, a kutya számára idegen embert kell bevonni azzal,hogy ha kimegy akkor negatív élménye legyen, lehet hogy egy kicsit brutális,de ijessze meg,zavarja be, esetleg egy kis gyepálás,de ne erősen csak hogy megijedjen, hogy kint csak negatív várja.
2014. okt. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2014. okt. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Soksok türelemmel, határozottsággal és következetességgel. És szerintem ne a kapuban kezd. Tanítsd meg neki a "marad" parancsszót. Ültesd le, parancsolj rá és jutalmazd. Fokozatosan távolodj, eleinte látótávolságon belül. Ha így már a helyén marad, menj ki a látómezőből. Ha a helyén marad ekkor is, akkor jó munkát végeztél, akkor folytasd a kapuban.


Legyél nagyon türelmes, foglalkozz vele naponta és következetesen, de ne legyél dühös, ingerült, tekitsétek játéknak, jutalommal.


Én a ráijesztős módszert sosem próbáltam, de az én kutyám nagyon bátor. Egyszer magára borított egy tükörlapot - ki volt tiltva a nappaliból, de besomfordált, mert a tükör nagyon érdekes volt, szerencsére nem tört el... Kb. öt percig félt attól a helytől, pedig tuti nem esett jól neki. Szóval én ezt nem erőltetném, inkább a következetességre és a jutalmazásra, kondicionálásra játszanék.

2014. okt. 10. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mióta csinálja ezt? Mert ha csak nemrég kezdte, akkor vagy kamaszodik, vagy valószínű van egy tüzelő szuka a környéken, azért szökdös.
2014. okt. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Ivartalanítás, napi séta, és meg kell tanítani neki, hogy a nyitott kapu nem startjel.

Utóbbi menete: ráraksz egy pórázt, kinyitod a kaput, először csak résnyire, és becsukod az orra előtt, ha elindulna. Reflexek szükségesek hozzá, be kell csapni előtte, ha eltalálod az orrát-fejét vagy odacsukod nyaktájékon, az se baj (nyilván nem izomból, csak hogy ne legyen neki kellemes élmény és húzza vissza a fejét). Illetve nyilván ott van a kezedben a póráz, de az igazából csak azért kell, hogy ne tudjon kimenni addig se, amíg te megtanulod a helyes technikát. Ahogy haladtok, úgy egyre nagyobbra nyitod a kaput, egészen addig, amíg ki nem tudod tárni teljesen úgy, hogy a kutya el se indul. Akkor elkezdesz ki-be mászkálni a kapun, póráz még mindig a kezedben, kutya még mindig nem megy sehova; ha elindul, elépattansz és testtel visszatolod (ha hajlandó rád figyelni - ha nem, akkor a komplett nevelését is elkezdheted átgondolni). Ha ez is megy, akkor ugyanez póráz nélkül, lehetőleg újrakezdve a család többi tagjával is, hogy megtanulja, hogy másnál sem szabad kirongyolni a kapun. Ha később mégis bepróbálkozik, akkor a technika ugyanaz: becsukni az orra előtt a kaput, illetve testtel visszatolni.

De ismétlem, ivartalanítás és napi szintű alapos fárasztó sétáltatás nélkül ez lehet, hogy semmit nem fog érni.

2014. okt. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok tippet megpróbálom mindet amúgy 3 éves.Az alap utasításokat tud pl:leül,fekszik,Visszahozza a frízbit,botot tehát végképp nem értem mért akar kimenni.
2014. okt. 10. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!