Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan büntessem ezért?

Hogyan büntessem ezért?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves kan, ivaros máltaim.Sosem volt szerencsére vele súlyos gondunk, jól szocializált, nem rombol, minden falkavezéres előírást betartok, nem az a "tipikus szobacirkáló" típus.VISZONT valamit mégiscsak nagyon elronthattam a nevelésében.Kutyaiskolába is rendszeresen jártunk 1 éves koráig.Ma megharapott.Nem megkapott, hanem rendes harapás volt.A szituáció:

Hívtam magamhoz a lakásban, de nem akart odajönni.Erre kicsit mérges lettem és elindultam felé, hogy megfogjam, erre ő elkezdett "menekülni" én meg utána kaptam.Erre ő egyből visszafordult és ráharapott a kezemre.Rögtön lenyomtam a földre a nyakánál fogva, és egy jó ideig ott is tartottam, amíg meg nem adta magát.(elernyedt test, orr nyalás) Most be van zárva egy kisebb, sötét helyre.(wc) Ki van zárva a falkából.

Mi legyen a további büntetése?Mit csináltam/csinálok rosszul?Előre is köszönöm a segítségét mindenkinek!:)


2014. okt. 10. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Ennyi elég volt neki.

Ha még egyszer előfordul, elég lesz akkor gondolkodni rajta, hogy mit lehetne még tenni.

2014. okt. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Ja igen. Engedd ki a wc-ből.

Úgy zárd ki, hogy ott lehet körülötted, de nem érhet hozzád, nem veszel tudomást róla. Semmi értelme bezárni.

2014. okt. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kiengedtem, de nem mer kijönni magától...kénytelen voltam kihívni.Azóta természtesen rá sem nézek.Ezt meddig csináljam?
2014. okt. 10. 20:37
 4/12 anonim ***** válasza:
jól csináltad, de a helyedben még holnap is tartanám a kizárást.
2014. okt. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Első-második vagyok.

Nem kell volna kihívni, hisz így foglalkoztál vele. :)

Na mindegy, nem tragédia.

Én holnap már nem haragudnék rá.

2014. okt. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Én ennek a kizárásnak nagyon nem vagyok a híve, mert szerintem a kutya napokkal, de még órákkal később már nem köti össze a gazda viselkedését azzal, amit ő tett. Ha egyszer kioldja magát a kutya -eszik, iszik, alszik, sétál vagy csak megrázza magát- végképp nem fog abba belegondolni, hogy miért olyan a gazdi vele, amilyen. Én az azonnali büntetés híve vagyok, nekem csak az a logikus. És persze érezze a kutya ezután, hogy hol is a helye a rangsorban.

Egyébként ez a vissza harapás lehet csak egy szimpla bepróbálkozás, hogy tesztelte, meddig mehet el. Másfél évesen még kamasznak lehet mondani.

2014. okt. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

a kutya nem aranyhal, többre emlékszik mint 3 másodperc:)

az Ő kutyája a legnagyobb "bűnt" követte el, amire a legnagyobb büntetés a kizárás. ezt viszont nagyon ritkán kell alkalmazni.

( kizárásos büntetésnél, egy hetet! javasolnak, bünti sarokkal! )

hidd el, érti a kutya, hogy mire fel a büntetés.

bár mivel kihívta, ezzel megszakította a folyamatot, tehát tovább már nincs értelme "büntetni" a kutyát.

2014. okt. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Jajj, nem gondoltam volna, hogy ezzel így elrontom.:(

De mit gondoltok, miért történhetett mindez?Mit tehetnék általánosságban, hogy megelőzzem ezt?Tényleg csak próbálgatta volna a határokat?És ha megint megtörténik?

2014. okt. 10. 21:15
 9/12 anonim ***** válasza:
A kutyáknak remek a memóriája, ezt senki sem kérdőjelezte meg, de nem ember, azt nem fogja végig gondolni, hogy egy hete tett valamit, és ezért olyan durcis jelenleg a gazda! Pláne ha kap ételt, elviszik sétálni, aludhat, stb. Ezzel legfeljebb annyit lehet elérni, hogy a kutya szeretethiányosabb lesz, jobban meg akar felelni. Vagy tojik a gazdára és feltalálja magát nélküle a világban. És azzal sem értek egyet, hogy ez lenne a legkomolyabb büntetés.
2014. okt. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 sippara ***** válasza:
Nem tudod értelmezni a kutya jelzéseit, nem tudod érvényesíteni az akaratodat, nem tudod fegyelmezni, totálisan rosszul alkalmazod az "ismert" technikákat. Nem sorolom tovább, menjetek el egy kutyasuliba, és rakjátok rendbe a problémákat.
2014. okt. 11. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!