Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan büntessem ezért?

Hogyan büntessem ezért?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves kan, ivaros máltaim.Sosem volt szerencsére vele súlyos gondunk, jól szocializált, nem rombol, minden falkavezéres előírást betartok, nem az a "tipikus szobacirkáló" típus.VISZONT valamit mégiscsak nagyon elronthattam a nevelésében.Kutyaiskolába is rendszeresen jártunk 1 éves koráig.Ma megharapott.Nem megkapott, hanem rendes harapás volt.A szituáció:

Hívtam magamhoz a lakásban, de nem akart odajönni.Erre kicsit mérges lettem és elindultam felé, hogy megfogjam, erre ő elkezdett "menekülni" én meg utána kaptam.Erre ő egyből visszafordult és ráharapott a kezemre.Rögtön lenyomtam a földre a nyakánál fogva, és egy jó ideig ott is tartottam, amíg meg nem adta magát.(elernyedt test, orr nyalás) Most be van zárva egy kisebb, sötét helyre.(wc) Ki van zárva a falkából.

Mi legyen a további büntetése?Mit csináltam/csinálok rosszul?Előre is köszönöm a segítségét mindenkinek!:)


2014. okt. 10. 20:27
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Voltunk kiuyasuliban, (a városban csak egy van) és sajnos nem hiszem, hogy segítene.Ez még az a tipikus, ha nem megy valami rakd rá a szöges nyakörvet típusú suli és ilyen kicsi kutyák szinte nincsenek is.Ráadásul az enyém a kutyasuliban sosrm viselkedett kifejezetten rosszul.:( Amúgy nem a netrn kérten volna segítséget, ha lenne máshonnan.:(

Sippara, kifejtenéd, hogy mire gondolsz?

2014. okt. 11. 06:08
 12/12 anonim ***** válasza:

szerencsére nem rotid van . az a lüke szöveg ,hogy "" minden falkavezéres előírást betartok "" ez valami vallás ??? egyszerűen neveletlen a kutya.szerinted ,ha 40-50 kg os kutyád lenne ,az mit tett volna ? falkából kizárás ?? minek ? hiszen te ,aki minősíted a kutyasulikat ,te magad képtelen vagy megérteni a valóságot . a kutyád neveletlen. te cseszted el . a megoldás a kutyaiskola lenne, de mivel te képtelen vagy megérteni a kutyák teljesen normális viselkedését, sőt képtelen vagy megérteni az egyszerű tényeket , minek is adjunk tanácsot ?? a büntetéssel ku......., nagyon elkéstél ! a büntetés nem a harapásért járna .( persze minden normális kutyás ,vagy minden komolyabb kutyát tartó tudja ,hogy ez a viselkedés miért van ) a büntetés azért kellett volna ,mert nem ment oda hozzád. erre te mindent elcsesztél amivel a behívást normálisabbá tehetted volna. sőt ,ennyi hiba után ,még utánna is mentél .

nem a kutya hibázott. " nem akart odamenni ? " miért is tette volna ? hiszen te semmi más nem vagy a számára , csak a gazdi . ennyi . nem vagy semmi más. és a gazdi amikor ideges, akkor maximum csak ideges gazdi lehet, falkavezér,meg más hasonlóan szép szavakkal illetett főnök az biztosan NEM .

2014. okt. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!