Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szeret sétálni a...

Miért nem szeret sétálni a kutyám?

Figyelt kérdés

Itthon az udvaron nagyon virgonc, futkorászik, játszik. De ha rárakom a pórázt, és sétálni indulunk, pár lépés után nem akar jönni. Régebb szeretett sétálni, kb 1 hónapja változott ez meg. Most 5 hónapis beagle. Ha ügysen jön akkor mindig megdicsérem, megsimogatom.

Mit tudnák még csinálni? Egyébként néha annyira nem akar jönni, hogy lefekszik a járdára.



2014. okt. 10. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell dicsérni meg simogatni, ez nem egy trükk, hanem egy normális viselkedés, meg nem trauma rehabilitációja, hanem hiszti. Azzal se foglalkozz, hogy ő mit akar, egyszerűen csak vidd, mert te úgy döntöttél, hogy mentek sétálni, és akkor mentek sétálni. Először rájön, hogy muszáj, és akkor menni fog, aztán rájön, hogy ez tulajdonképpen jó buli, és akkor imádni fog sétálni menni.
2014. okt. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Szia! Nekem is beagle kutyusom van, már 4 éves. Az első hónapokban ő is ugyanezt csinálta. Nálam két különböző ok miatt, az egyik, hogy hamar elfáradt, így csak egészen rövid sétákra tudtam elvinni, de ezt az időt, ahogy nőtt a kutya mindig egy picit hosszabbra nyújtottam, ma már 2 km-t is tudunk sétálni. A másik pedig maga a nyakörv. Utált abban sétálni, így átváltottam a hámra, majd amikor ezt nagyjából megszokta vissza a nyakörvre. Azóta gyönyörűen tudunk sétálni, persze az első 5 percet leszámítva amikor is megvan őrülve annyira húz. Remélem tudtam segíteni. :)
2014. okt. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Már 2 kilométert is tud sétálni? Nincs elhízva pöppet az a kutya, vagy nem beteg? Annyit még egy háromlábú csivava is elmegy oda-vissza, hóban. Egy egészséges felnőtt (de fiatal) kutyának is konkrétan kevés a 2 km, az eléghez, vagy a sokhoz meg pláne nincs köze.
2014. okt. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nem, nincs elhízva a kutyám, és nem is beteg. Nyilván nem szoktam lemérni, hogy pontosan hány kilométert sétálunk, de mivel ezt a 2 km-t szinte mindennap, reggel és este is megtesszük,szerintem elég jó arány. Hogy te erről hogyan vélekedsz az a te dolgod. És azt hiszem egy szóval se mondtam, hogy sok lenne vagy elég :)
2014. okt. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hámmal sétáltatok, de azt nem csinálharom, hogy elundulok és húzom magam után. Még várom az ötleteket.

Régebben , mikor még élvezte a sétákat, akkor sokat voltunk az erdőben, de most arra sem akar menni..

2014. okt. 10. 21:22
 6/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
Tegyél rá egy nyakörvet, és apróbb határozottabb rántásokkal add tudtára, hogy indulás van :) Egyébként tuti történt vmi változás, amit nem vettél észre...egy állatorvosi vizsgálat is elkelhet...
2014. okt. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
2napja voltunk állatorvosnál: veszettség elleni oltas +chip. Az orvis azt mondta hogy rendben van. Holnap azzal próbálkozok, hogy elviszem az egyik játékát :)
2014. okt. 10. 21:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért ne vidd túlzásba a feneke nyaldosását, mert aztán ti is csak erősíteni fogjátok azt az elterjedt tévhitet, hogy a beagle buta, nem lehet nevelni, és szökős. Ha nincs elvárás, meg nincs irányítás, csak mindig még egy kicsit jobb jutalomfalat meg játék meg könyörgés, annak az lesz a vége.
2014. okt. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!