Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit használtok bolha írtásra?...

Mit használtok bolha írtásra? Nektek mi vált be?

Figyelt kérdés
Két hét alatt másodszor irtottam a kis kutyusom bolháit. Vettem én drága fürdetőt, olcsó szert is(egyébként az utóbbi még hatásosabbnak is mutatkozott...), de bolha az maradt bent. Szegénykém már nagyon bágyatt. Nektek mi vált be?
2014. okt. 11. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Vidd allatorvoshoz,ad neki egy szurit elösködök ellen.
2014. okt. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kölykökre Stronghold-ot, felnőtt kutyáimra Frontline Combot (nem a sima Frontline-t) használok. Ez mellett 3-4 havonta az egész lakást, ahova a kutyák bejárnak, a fekhelyüket, mindent Insecticide 2000-rel átspray-zem, kimosok mindent, majd mosás után újra spray. Ez a spray-t igazából csak megelőzésre használom, de valószínű hatékony is, mert nem voltak még bolháink. Nagyon fontos, hogy ne csak a kutyát, de a környezetét is bolhátlanítsd, mellette figyelj oda a negyedévente történő féreghajtásra is, mert ha a férgek legyengítik az állat szervezetét, könnyebben támadnak a külső élősködők is.
2014. okt. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is Frontline Combot használok - a sima változat nekem sem vált be.
2014. okt. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bravecto-t. Nekünk bejött, bár kölyöknek nemtudom mikortól lehet adni.
2014. okt. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, ha a kutyád tele van bolhával, akkor nagy valószínűséggel a lakás is.

Mindenkinél más szer válik be bolhák ellen, én a Foresto nyakörvre esküszöm. Nekünk ez vált be bolha és kullancs ellen egyaránt. De a kutya bolhátlanítása mellett gondolni kell a lakás élősködőmentesítésére is. Erre kiválóan alkalmas a már említett Insectid 2000 készítmény is.

2014. okt. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!