Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az szemétség, ha szóvá tettem,...

Az szemétség, ha szóvá tettem, hogy a kutyája lepisilte az autómat?

Figyelt kérdés

Bent ültem a kocsiban, várakoztam. Póráz nélkül sétáltattak egy nagyobb testű kutyát keresztbe-kasul az utcában. A kutya elhaladt az autóm mellett és oldalbapisilte a kereket... Én szóvá tettem azonnal a gazdánál, hogy mások magántulajdonát kitenni annak, hogy onnatól az összes kutya lepisilje nem igazán kulturált magatartás. Ugyanez a véleményem a kapuk, kerítések, biciklitárolók lepisiltetéséről. Lepisiltetés, mert ha van póráz vagy a gazdi időben rászól, ez nem történhet meg, elvégzi a dolgát 2 méterrel arrébb a fánál, fűcsomónál, táblánál. Ez a mások tulajdonának semmibevétele még az egykori komcsi neveltetés és felfogás része volt, azóta már eltelt 25 év...


Én elhúzom a kutyám ha ilyen helyekre akar pisilni, eleve nem a kerítés felöli oldalon viszem ha a járdán sétálunk - egyéb megfontolásokból eredően is.


Ha a kutyaürüléket összeszedik a jól szocializált gazdik, akkor az idegen autók kerekéről miért nem takarítják le a pisit? Vagy én is vizeljem le pl. a kapuját? Nem a kutyára haragudtam, hanem az ostoba, proli gazdájára.



2014. okt. 11. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Es ugy hogy meg benne is ultel XD
2014. okt. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Ilyenek ezek a komenisták! Direkt teleitatja az ebét, hogy legyen elég vizelete a derék polgárok autógumijára! Mert fejétől büdösödik a hal!
2014. okt. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Szimplán bunkó az ilyen. Én megtanítottam a kutyámnak, hogy autót, épületet stb. nem pisilhet le (pedig kan). Szóval bokrokat, fákat jelöl, azt is akkor, ha megálltunk valahol és szabad séta van (tehát kutyafuttató jellegű területen). Menet közben nincs jelölgetés. Nem kell húzni sehova, határozottan rá kell szólni, hogy nem szabad, amikor még csak szagolgat és emelné a lábát.


Valószínűleg úgy gondolják egyébként, hogy nem marja szét az autót a pisi, tehát "nem gond".

2014. okt. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Belvárosban ez a kérdés talán necces lett volna, de ez egy kertvárosban történt, 10-20 méterenként fák vannak...


Úgy gondolom nem kötelességem takarítanom más hobbijának a mocskát, mert senkinek nem vagyok a csicskása. Főleg ha az egy szavába vagy egy pórázrántásba került volna.


A múltkor a szemben levő kiskutyát pisilte le egy sétáltató kutyája. Ott még póráz is megvolt és a "gazdaállat" hagyta az aktust. Úgy vélem az állatok szeretete nem feltétlenül intelligencia kérdése, de az állatokkal való bánás és a közösségben való magatartás már az.

2014. okt. 11. 18:33
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Ennek semmi köze a prolisághoz. Köze nincs hozzá. Emberi tulajdonság, ki, hogyan neveli a kutyáját.Az emberek nagy része még a csodás rózsadombon sem fogja vissza magát, amint kilép a háza kapuján. Otthon csilivili-ezerrel bacimentes élet, aztán kint már "nem az enyém, nem számít ".
2014. okt. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem szemétség,mások cuccát nem vizeltetem le a kutyával.
2014. okt. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
93%
Jól tetted!!! Sok ilyen bunkó van...nekünk a kukát és kaput pisilik kutyák...sajna nem lehet mit tenni, nem lehet állandóan ott állni és figyelni
2014. okt. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
igaz hogy éppen rászólhatott volna a kutyusra, na de te se vagy 100-as... úgy mégis szerinted hányszor pisilik le a kocsidat a kutyak, macskák, szarják le a galambok amíg te nem látod? vagy éppen a házad kerítését? nah bumm, te most épp jelen voltál egyszer az aznapi adagnak xD azelőtt meg vagy még 10-en csinálták, meg utána is xD ez van
2014. okt. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem, nem szemétség, igazad volt. Tiszteletben tartjuk mások értékeit és nem engedjük a kutyának, hogy odapisiljen.

Sem autót, sem bringát, sem motort, sem kukát, sem kaput.

Mint ahogy nem engedjük a lépcsőházban más lábtörlőjére, vagy a liftbe..

2014. okt. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem szemétség. Én kutyás vagyok és nagyon zavar ha engedik az ilyesmit a kutyáknak. Már a jelölgetést sem szabadna engedni, de ezt hagyjuk....Ezért nem szól rá a kutyájára, mert akkor figyelnie kéne, és nevelni...
2014. okt. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!