Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a nekem ideális kutyafa...

Milyen a nekem ideális kutyafaj? Többi lent

Figyelt kérdés
Lakásba való, aprótestű lehetőleg. Reggel és este ki vinném sétálni. Naponta pár órát.viszont egyedül lenne. Már néztem a Cavailer King Charles fajt, viszont nem tudom, hogy bírja az egyedüllétet.

#kutyafajta #spániel #Cavalier King Charles spániel #lakásba való kutyák #kutya ami bírja az egyedüllétet
2014. okt. 12. 13:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha egyedül hagyod egész napra akkor minek neked kutya? Bármelyik kutya depressziós lesz ha egyedül van sokáig.
2014. okt. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez nem volt egyértelmű számomra:

Ha panelban lenne napi 2 séta kevés, egy panel kutyát min. napi 3x le kell vinni.

Amíg kölyök addig meg 6x-7x is,csak hogy szobatiszta legyen.


Ha kertesben lenne akkor jó a napi 2 séta,gondolom közte ki lenne engedve a kertbe.


Egyedülléthez minden kutyát szoktatni kell:)

2014. okt. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Faj? A kutya maga a faj...

Egyetlen fajta sem szereti ha nap nagy részében egyedül hagyják. Naponta legalább 4-5 órát (passzívan és aktívan) foglalkozni kell minden fajta kutyával. Na és persze az is fontos, hogy a 4 órán kívül ne legyen egyedül otthon 20-at... A CKC pedig társasági kutya. Max. 8 óra egyedül! De csak megfelelő foglalkozás mellett.

2014. okt. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egy fajtatiszta kölyök 100-15e-től kezdődik, így ha csak nem szerettél bele teljesen egy fajtába, vagy nincs valami komoly verseny, munka, kiállító célod, akkor a menhelyet, állatvédő szervezeteket ajánlom. Ott is számtalan kistestű kölyök kutya van. De ha nincs időd az első 2-3 hónapban napi sokszor levinni a kutyát, hogy szobatiszta legyen, akkor inkább egy kicsit idősebb kutyát válassz, neki már a személyiségén, habitusán is jól láthatod, hogy mennyire illik hozzád és az életstílusodhoz.
2014. okt. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*100-150e ft akart lenni. :)
2014. okt. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Hajncsi válasza:

helló

nekem shih-tzum van és nagyon alkalmazkodó (ez a fajta erről is híres)

persze nem nagyon szeret egyedül lenni, de jól tűri

nem szed szét semmit

ha kölyköt veszel akkor nem lesz elég 2 séta

egy kölyköt legalább napi 8* kell levinni

ez enyém 2 hónap után már jelezte ha le kellet mennie

sok sikert hozzá

2014. okt. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Napi 2 kevès, 3-4x kell, kölyköt meg plàne.
2014. okt. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A kutyát nyáron venném, szerintem a szobatisztasággal nem lesz gond. Én napi 2-szeri, összesen 3óra sétára gondoltam, legalábbis úgy hallottam, annyi elég. És, napi 8 óránál tuti kevesebbet lenne egyedül.
2014. okt. 14. 17:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha vásárolsz, akkor normál esetben ez nem így működik, hogy csak úgy elhozod a kutyát. Ha jó helyről veszed, akkor nagy könnyen lehet, hogy sokáig kell várni rá. Érdemes már most felvenni a kapcsolatot több tenyésztővel is. Én a kutyámra másfél évet vártam, most készülök a másodikra, csaknem egy éve vettem fel a tenyésztővel a kapcsolatot és még legalább egy-másfél év, mire megszületik az alom.
2014. okt. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

indulj ki magadból.

pisilhetnél reggel,aztán meg este.

te hogy bírnád ezt?

állatkínzás amire készülsz.

2015. jan. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!