Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Afrikai oroszlánkutya vagy...

Afrikai oroszlánkutya vagy komondor?

Figyelt kérdés
A férjem az egyiket szeretné, én a másikat...Van egy 700 nm-es kertünk, egy óvodás gyerekünk, egy bichonunk+egy macskánk...Kinti-benti kutya lenne, Napi minimum 2 órát foglalkoznánk vele (futás, séta, kirándulás, játék...) És vinném kutyasuliba is. Kiváncsi vagyok, hogy Ti melyiket ajánlanátok és miért?

2014. okt. 13. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mind méretben, mind jellemben nagyon különböznek. Az egyik vadászkutya, a másik pásztorkutya.


A 700nm-es kert mind a kettőnek megfelelő.

Megfelelő neveléssel mind a két fajta elvan a gyerekekkel és más kutyákkal.

A macskával a komondor biztosan megbarátkozik. A rodi is, ha kiskorától kezdve látja, ismeri, de mivel ő vadászkutya, már rizikósabb a dolog.

A kinti-benti dolog inkább a rodinak kedvez. A komondor a termeténél fogva kissé elefánt a porcelánboltban. Ráadásul a szőr miatt rengeteg mocskot vinne be.


Ha sportosabb kutyára vágytok, mindenképpen a rodi, viszont nekik rengeteg mozgás kell. Ha a vadászösztöne erős, akkor vigyázni kell, hogy ne a szomszéd macskáin élje ki, mert az ilyen fajta kutyáknál akkor vörös köd ereszkedik le és csak a zsákmány számít. Akár kocsi elé is kirohannak.


Ha egy nyugodt, empatikus nagy mackót akartok, aki viszont kőkeményen őrzi a területét az idegenektől, akkor a komondort válasszátok.

2014. okt. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 sippara ***** válasza:
100%
Az első válasza abszolút hibátlan, azt még felvetném (ha szempont), hogy itthon nem nagyon kapsz normális rodéziait.
2014. okt. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Mindkét kutyából kizárólag törzskönyveset vennék,az fix!Nézegettünk kenneleket is,komondorból elég sok van,talán kulcsi komisz bemutatkozása volt a legszimpibb,oroszlánkutyából tényleg nincs túl sok választási lehetőség...A komondort rendszeresen nyiratnánk,gondolom,ha folyamatosan nyírva van,akkor hozzászokik,úgy jobban tetszik...Viszont sokat járunk autóval kirándulni,pl.:Balatonfüredre,meg ilyesmik...A hasonló progikat valahogy nehezen képzelem el a komondorral...Futni is járok sokszor,azt vajon szeretné a komi?Bár gondolom sok múlik azon,h.mihez van szokva...Nem lesz egyszerű eldönteni,az biztos... :)
2014. okt. 13. 16:14
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

A Kulcsi Komisz szerintem az egyik legjobb kennel. Munkavonalas, tesztelt kutyáik vannak, de családi kutyának is tökéletesek.

Sokan nyírják a komondort, bár akkor (szerintem) elveszti az egyedi komondoros küllemét.

A komondor sokat bír, tehát napi 20-30km-t is, hiszen régen is a nyáj, gulya mellett voltak, amikor azokat terelték, vándoroltak velük. Nyáron persze kevésbé és ha megmakacsolja magát, akkor addig nem fog felállni, amíg ő maga nem akar. Emiatt mondjuk valóban jobb, ha nyírva van.

Futni nem kifejezetten szeretnek, de ez nevelés kérdése. Ha hozzá van szokva, akkor simán. Van tájfutó, aki a lenyírt komondorral napi 10-15km-eket fut. A kutya mondjuk nincs több 45kg-nál, annyira szálkás. :-)

2014. okt. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%
szerintem komondor
2014. okt. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Komondort ajánlom! Nagyon jó fajta kutya. Én egy tanyám dolgozom, egy testvérpár komondor van ott. Nagyon jól védenek, őriznek már 4-5 hónaposan is. A szőrét alakíthatod, sőt ha nyírod kevesebb vele a gond, de azért hagyj meg rajta egy adagot. Ahhoz hogy raszta legyen, ápolni kell azért, szét kell húzogatni a rasztákat időnként. Amit megszokik, ahhoz igazodik. Ha őrkutyaként tartod, őriz, de ha sportolni jársz vele oda is elkísér.
2014. okt. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazából nekünk nem házőrzésre kell a kutya, hanem házi kedvencnek, társnak...(azért persze nem baj, ha elijeszti a betörőket! :D)Szeretem, ha mindig mellettem van a kutyám, a bichon mellett ezt már főleg megszoktam...:)Viszont imádok nagyokat sétálni is és így,hogy sötét van nem nagyon merek elmenni...Ezért is szuper lenne egy nagytestű kutya is...Vele biztos nem félnék...:)A komondort rövidre nyiratnám, nekem úgy tetszik, bár az én szívem a ridgeback felé húz...A férjemnek nem tetszik, ő akar inkább komondort...Ridgeback-ből az African fata morgana kennel a legszimpibb...Na mindegy.Mindenesetre köszi a hozzászólásokat, még egy darabig biztos rágódunk a dolgon, mielőtt belevágunk...:)
2014. okt. 17. 12:27
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rodi :)

Írtad hogy

-szeretsz futni,

-kinti benti(télen a rodi nem lehet kint gondolom) kutya

-kert

-sport :)

2014. okt. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!