Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben jogilag, sem...

Ilyen esetben jogilag, sem egyéb módon nem vagyok felelősségre vonható, igaz?

Figyelt kérdés

Van egy nagytestű kutyám. Eltekintve 2 ismerős kutyától nem barátságos más kutyákkal. Én mindig le szoktam fogni, ha egy másik kutyasétáltatóhoz érünk. És természetesen vissza is tudom tartani. Eddig kétszer fordult elő verekedés, mindkét esetben a másik gazda kutyája volt szabadon és az futott oda hozzánk. A legutóbbi ilyen esetnél egy 10-15 kilós kutya támadt neki. Szerencsére gazdája tudta hogy ő volt a hibás, és mivel visszatartottam a kutyát, de azért volt hogy kapott a másik, hiszen többször is neki ugrott, szemből.


Jogszabály szerint minden kutyát pórázon kell sétáltatni. Tehát ha egy ilyen eset rosszul sülne el (remélem nem fog, mert sajnálnám a másik kutyát), akkor engem nem lehet felelősségre vonni semmilyen úton módon, ugye? Elvégre az én kutyám volt pórázon és a másik szabadon.


2014. okt. 13. 12:32
1 2 3 4
 31/36 sippara ***** válasza:
Na én megyek akkor egy sarokba sírni, te meg szerintem kezdj el gyűjteni a tanfolyamra, meg megfelelő fém szájkosárra, hogy ne érjen anyagi sokként, amikor veszélyesnek nyilvánítják a kutyát :)
2014. okt. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
Gyerekként nem kéne ilyen komoly dolgokba beleszólnod.
2014. okt. 16. 15:51
 33/36 anonim ***** válasza:
Kérdező, arra azért kíváncsi lennék, hogy végül is milyen következtetést vontál le a válaszokból? Felelősségre vonható vagy, vagy sem?
2014. okt. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 sippara ***** válasza:
Ha gyerek vagyok, akkor a helyedben elkezdenék aggódni, mert ha egy gyerek képes megoldani a problémát, amiből téged csak annyi izgat, hogy büntethetnek-e, az rólad igencsak sokat elmond.
2014. okt. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:
33: sajnos nem kaptam olyan választ, ami releváns lenne a kérdésem tekintetében. úgyhogy szerintem majd megkérdezem egy ügyvéd ismerősömet.
2014. okt. 17. 08:15
 36/36 A kérdező kommentje:

sippara: akkor meg ne fossál bizonyítani. merj bizonyítani. szerzek neked egy totálisan vad kutyát, te meg a szemeddel elbűvölöd, mikor rá akar támadni a kutyádra :) vagy megpróbálod a nyakörvénél fogva visszavinni a gazdájához ;)


Ha ennyire bízol magadban, akkor miért félsz bizonyítani az igazadat?

2014. okt. 17. 08:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!