Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan készültök rá engedelmes...

Hogyan készültök rá engedelmes tétversenyre?

Figyelt kérdés
A kutya tud, amit tud, az érdekel, mit tesztek annak érdekében, hogy adott napon a legjobb jöjjön ki belőletek. A megelőző napok érdekelnek elősorban, de persze szívesen olvasok hosszabb sztorikat is, de a kérdés össz-vissz ennyi. Köszönöm előre is!

2014. okt. 13. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Verseny előtt legalább 3 nap csak játék :))

Előtte lévő napon minimális, vagy 0 kaja.

2014. okt. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen kutya függő. Ki kell tapasztalni, hogy a te kutyádnak mi a jó. Én verseny előtt egy héttel már nem gyakorolok, 3-4 nappal előtte pedig még sétálni se viszem, nem is játszok vele, maximum simogatás van, mert így sokkal jobban pörög, sokkal jobban teljesít. De van kutya, akivel az utolsó napig dolgozni kell, különben túl pörög a versenyen, vagy épp teljesen szétesik. Egyszóval ez majd a vizsgák és versenyek során kiderül, hogy a te kutyádnak mi a jó. :)
2014. okt. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémmel, mikor még jártunk, verseny előtt mindig mozogni kellett, de vigyázva, hogy csak fizikai lemozgatás legyen, szellemileg viszont kipihent és friss maradjon, különben szétesett, nem tudott koncentrálni.
2014. okt. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenknek a válaszokat!
2014. okt. 13. 23:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem pörgős, és verseny előtti napig fárasztottam. Az eredmény másnapra nulla, szétesett a kutya. Úgyhogy én most pihentetem, legfeljebb csak laza séta, hogy toppon legyen mikor kell.
2014. okt. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha első versenyed, nem szabad sokat várnod tőle. Ki kell ismerned a kutyádat, neki mi jön be. Nagyon sok kutyának kondicionálásra is szüksége van a verseny légköréhez. Ezt is több versenyen való részvétellel lehet elősegíteni.

Minél több versenyszitu és idővel kiismered a kutyádat.

2014. okt. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!