Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van szüksége egy kutyána...

Miért van szüksége egy kutyának lucernaporra?

Figyelt kérdés
4 és fél hónapos kölyökkutyám bár még tápot eszik, akárcsak felnőtt kutyáimat, őt is szeretném idővel hússal etetni. Szemezek a BARF-étrenddel, (mondjuk én a húst még mindig főzöm a nagyoknak is,egyszerűen úgy érzem biztonságosnak) de a sok étrendkiegésztő elriaszt kissé. A lazacolajnak és a zöldkagylónak már úgy-ahogy utánaolvastam, miért jó a kutyának, de pl az almaecetet és a lucernaport még mindig nem tudom, mire jók illetve hogy kell-e mindenképp adnom a kutyámnak? Jelenlegi két felnőtt kutyám csak főtt húst eszik nyers zöldséggel és idénygyümölccsel, de az idősebb (11 éves) is még szuper kondiban van, gyönyörűek a fogai, életében orvost nem látott csak oltáskor ill.ivartalanításkor, így igazából nem érzem magam nagyon rossz gazdának azért, mert nem adtam nekik tojáshéjat, nyers tojást, nyers húst és a különféle kiegészítőket - most viszont itt a kiskutyám, akit ahhoz, hogy a fajtájának kitűnő példánya legyen, máshogy kell etetnem, ezért nagyon sokat variálok még. Igaz, a tenyésztő is sokat segít, ad tanácsot is, ő is jóváhagyta a húsos etetést, de nagyon kíváncsi lennék mindenféle véleményre, tapasztalatra, jó tanácsra. A rendes válaszokat megköszönöm.

2014. okt. 14. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lucernapor:

[link]


Almaecet meg jó immunerősítő főleg ha mézzel adod :)



Én is BARF-ozok.Mondjuk én tavaly szedtem egy csomó lucernát és megszárítottam majd kicsit össze porlasztottam és beleraktam egy befőttes üvegbe,mivel kistestűim vannak,nagyon minimális kell belőle.Így még mindig van :)


Én husok mellé kiegészítőnek csak lucernaport adok. Tojás heti 1x, joghurt heti 1x-2x. Gyümi-zöldség mindig ami éppen van itthon.Jaa meg rizst is kapnak időnként hozzá,meg egy kis zabpelyhet,kókusz reszeléket is nagyon ritkán.


Lazacolajat én is tervezek venni.

2014. okt. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a lucernapor elsősorban a pajzsmirigy megfelelő működését tartja rendben.
2014. okt. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, mire jó, de mivel még mindig a többi mint egy éve ezresért vásárolt lucernaport eszik a kutyáim, igazából nem is érdekel, ártani nem árt, drágának nem drága, úgyhogy adom.

Az almaecet nem csak immunerősítőnek jó, de az ízületekre is (anyósom legalábbis arra issza), meg én azt vettem észre, hogy segíti az emésztést is.

Amúgy zöldkagylót csak kúraszerűen adok nekik, a lazacolajjal is pihenünk néha, igazából csak a lucerna meg az almaecet az, amit állandóan kapnak. Tojás átlag hetente egyszer beesik, de héj nélkül, mert kalciumot úgyis esznek eleget a csontos hússal.

2014. okt. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül szükséges, pusztán egy lehetőség.

Én almaecetet minden nap adok (annál is inkább, mert tartósít is és 2 heti adag turmixot el tudok így rakni a hűtőbe). Lucerna port 2-3 naponta.


"Lucernapor hatása: A lucerna tele van minden földi jóval: nyolc féle aminosav, szinte a teljes vitamin skála, rengeteg ásványi anyag, nyomelem, emésztést segítő enzimek, emészthető rostok vannak benne, emellett antibakteriális, E vitamin tartalma révén antioxidáns, és gombaölő hatással bír.

Általános immunerősítő hatása mellett rendszeres fogyasztása csökkenti az izületi fájdalmakat (idős kutyáknak emiatt különösen javallott), gyógyítja a tápcsatornában lévő fekélyeket, a gyomorhurutot, és a máj működési zavarait.

Házi előállítása is rém egyszerű, lehetőleg vegyszermentes körülmények között növő lucernát alaposan ki kell szárítani, majd porrá őrölni.

Ebből közepes termetű kutyáknak napi 1 csapott kávéskanállal adjunk, kistermetűeknek a felét, nagyoknak a kétszeresét.


Almaecet hatása: Az almaecet normalizálja a gyomorsav mennyiségét, javítja az emésztést. Csökkenti a belekben képződő gáz mennyiségét, javul a tápanyagok felszívódása. Csökkenti az ízületi gyulladás tüneteit, segít megelőzni a húgykövek kialakulását és a húgyszervek gyulladását. Javítja az állóképességet, ellenállóbbá tesz a fertőzésekkel szemben. Jelentős a nyomelem, ásványi anyag és vitamin tartalma, különösen káliumban gazdag. Az almaecet szerves sav, amely az ivóvízbe vagy ételbe adagolva ellenállóbbá teszi a kutyát a kórokozókkal szemben, véd a belső parazitától és élősködőktől.

Az adagolási javaslat szerint kis mennyiséggel kezdjük, és fokozatosan növeljük az adagot 7kg/1 teáskanálra. (Tehát ha a kutyánk 26 kg, 3,5 teáskanál legyen a maximális napi adag.) Az ételhez keverve általában nem zavarja őket az íze, ha mégis, össze lehet keverni egy kis mézzel.

Az internetes fórumok hozzászólói egy hónap elteltével a következő jótékony hatásokat tapasztalták: javul a szőr állapota, kevesebbet vakarózik, kevésbé van „kutyaszaga”, visszaszorítja a bolhásságot, csökken vagy megszűnik a könnyezés okozta foltosság a szem körül, izületi bántalmakban szenvedő kutyáknál pedig mérséklődik a fájdalom.

Az almaecetet külsőleg is alkalmazhatjuk allergiás eredetű bőrgyulladás, bolhásság, és kopaszító sömör/ótvar ellen. A szőrzet átöblítéséhez szükséges vízmennyiség minden literjéhez adjunk 2 evőkanál almaecetet, ezzel heti egy alkalommal pacsmagoljuk be kutyát. (Az almaecetet nem kell kiöblíteni a szőrből.)

A szezonális allergia sok kutyánál okozza a mancsok, talppárnák viszketését, ezt is kezelhetjük almaecetes mancsáztatással.

Mindenképp bio almaecetet vegyünk!"

2014. okt. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon jókat írtatok, mindenkinek nagyon szépen köszönöm a tartalmas válaszokat! Így, hogy már nem olyan ,,idegen" az egész, több kedvet érzek a kipróbáláshoz. Ment a zöldike minden válaszra.
2014. okt. 15. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!