Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő újszülött kiskutyá...

Mi a teendő újszülött kiskutyával, ha eléggé gyenge, mint aminek kéne lennie?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy tegnap született két bichon havanese, az egyiken látszik hogy életerős, izgága, szopik meg minden, de a másik hozzá képest nagyon gyengécske. Nem mozog annyit, nehezebben is szopik, rásegítéssel is (de azért sikerül). Még azt is észrevettük, hogy az anya kutya többet törődik a másikkal. (Nyalogatás meg ilyenek)

Ilyenkor kell valami teendő? Több odafigyelés, esetleg doki, vagy nem lesz gond vele?

Megköszönném a válaszokat, még nem volt részem kiskutyákban így, és csak féltem azt a szegény picikét.



2014. okt. 15. 00:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

az álati törvények szerint az az erős, életképes egyed, amelyik magától megtalálj anyja mellét és magától eszik.

sajnos a többi nem életképes, nem igazán szerencsés "megmenteni" sem, mert egész életében szenvedne minden fajta betegségtől


az állatok ezért fialnak általában többet (nem 1-2 kölyköt)mert a pusztulással sajnos számolni kell


dehogy ez miért van így..


gondolom az sem véletlen, hogy az embereknél legáltalánosabban csak 1 "szaporulat" van..

2014. okt. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*állati
2014. okt. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Jaj, hát akkor nem tudom mi lesz vele.

Várunk, hátha megerősödik, vagy hogy mi lesz sorsa.

2014. okt. 15. 01:16
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Ugyan nem kutya, hanem macska, de nálunk is volt ilyen, ehhez hasonló sztori.


A szomszédban találtam három kölyök macskát, kb. egy hónaposak lehettek, már nyitva volt a szemük és mászni is tudtak.


Hármójuk közül kettejük nagyon eleven volt, le sem lehetett lőni őket, míg a legkisebb, amelyik egész nap csak aludt, mert csak erre volt képes, és - mivel én etettem mind a hármat - kajálni is alig volt hajlandó, bárki, aki ránézett, megállapította: ez a harmadik, esetlen, leggyengébb cica megfog halni.


A két macskát elpasszoltam, a gyengét megtartottuk.


Kérlek szépen, most az van, hogy a leggyengébb cica éppen most próbálja elrágicsálni - újfent sikertelenül persze - az ütőeremet =-)


Amennyire haldoklott, most annyira izgága. Az, ha egy állat ennyire gyenge kiskorában, nem feltétlenül jelenti azt, hogy fel kell adni és nem kell törődni vele. Lásd az én cicámat, sicc az asztalról!!

2014. okt. 15. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak két kiskutya van, akkor simán jutna neki csecs a mamin. Tehát nem az a gond, hogy sokadikként nem fér hozzá.


Ha egy kicsit is törődik vele az anyja, akkor nem lesz gond, persze erre egy kis pépes (speciális) táppal te is rásegíthetsz. Állatpatikában vehetsz ilyet.

2014. okt. 15. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd!!! Segíts neki!! :-)
2014. okt. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
az anyakutya tudja, hogy az a kölyök nem életképes, ezért is nem foglalkozik vele. 2 kölyöknél simán tudna szopni. Ha holnapig nem változik a helyzet, akkor el kéne engedni.
2014. okt. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Meghal mert szaporítasz....
2014. okt. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
az anyakutyának is fáj, de nem szabad vele foglalkoznia, mert minél nagyobb lenne a kicsi, annál nagyobb kínjai lennének!!!
2014. okt. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a segítséget!

Figyeltem a picit, és látszik, hogy azért ő is próbálkozik, és az anyja se hagyja rá nagyon. Néha be kell segíteni, segítünk a szoptatásban is, ha kell, de nem adjuk fel :)

2014. okt. 16. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!