Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy két év körüli kutyát...

Egy két év körüli kutyát mennyire lehet átnevezni?

Figyelt kérdés

Menhelyről szeretnék majd kutyát kihozni, olyan 2 év körül van, akit kinéztem magamnak.

De a menhelyeken elnevezik őket. Ha más nevet szeretnék neki, akkor ennyi idősen van még esély rá, hogy megszokja a másik nevet ?


2014. okt. 15. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha kéthetente átnevezed, neki az is oké. A menhely előtt is volt egy neve, utána is lesz, plusz a becenevei, semmi gondja nincs ezzel. A kutyáknak nem kötődik az éntudatuk a nevükhöz, nem tudják, hogy én vagyok a Buksi; nekik a Buksi csak egy szó, ami azt jelenti, hogy figyeljen oda.
2014. okt. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 klopusz ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz!


A kutyám két éves volt, mikor hozzánk került. Nem tetszett az előző neve, így nálunk újat kapott. Pár nap alatt megtanulta és a beceneveire (Nokedli, Nyuszika) is hallgat.

2014. okt. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi találtunk egy 3 év körüli kutyát, nem volt ráírva a neve, ezért kitaláltunk neki egyet. 1 nap alatt megtanulta a nevét.
2014. okt. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kutya nem igazán a nevére hallgat, a hangodat ismeri fel, amit a gondoskodáshoz köt, így ha egy nap 100 féle néven szólítod, akkor is hallgatni fog rá, feltéve ha jól gondozzátok. :) Örülni fog, hogy végre nem a menhelyen kell sanyarognia, hanem szeretik és ő is szerethet, így mindegy, hogy hogy hívod, neki csak annyi kell, hogy foglalkozz vele. :) Boldog közös életet nektek! :)
2014. okt. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatsz neki egy általad választott nevet, meg fogja szokni, főleg, ha tanítod!
2014. okt. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! :)
2014. okt. 15. 13:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal!

Ráadásul a menhelyen nem "igazi" nevet adnak nekik, csak egy egyszerű nevet, amin ők szólítják

2014. okt. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 6 éves kutyát neveztem át. A menhelyeken ami nevet adnak nekik, azokat szerintem nem sokat használják, inkább csak arra kell, hogy az oldalukon a fotójuk mellett legyen egy megkülönböztetés, ami szerint meg lehet őket jegyezni, azonosítani. Meg ha kóbor kutya volt, akkor ha csináltak neki oltási könyvet, legyen valami amit beírjanak. De a kutyák ezt a nevet nem sokat hallják a gondozóktól, hiszen nincs sok idejük egyenként a kutyákra.
2014. okt. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!