Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rhodéziai ridgeback-ről...

Rhodéziai ridgeback-ről vélemények?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy ilyen kutyát, rengeteget olvasgattam, videókat is nézegettem róla, de szeretnék személyes tapasztalatokat! A tenyésztőt meg lehet kérni szerintetek, hogy megnézhessem a kutyáit? Vagy ez csak kiállításon lehetséges? Légyszi írjatok!!!!

2014. okt. 15. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a legszebb kutya. Álmom egy ilyen. Belevaló, tökös jószágok.
2014. okt. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy szimpatikus kennelt és vedd fel a kapcsolatot a tenyésztővel. E-mailben vagy akár facebookon is elérheted. Fog neked mesélni és valószínűleg meg is látogathatod. :)
2014. okt. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Komoly kutyák. Szépek, de felelősség és erős kéz kell hozzá.
2014. okt. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
egy ismerősöm tenyésztette úgy 10 éve őket. az osztrákoknál sok van. ők imádják. lakásban tartják a legtöbb helyen ,mivel remekül bírja a meleget . mint a basenji :) vadászkutya ,tehát sokat kell mozgatni , símán lefutja nyáron a maratont 2 X ! . ( afrikában nincs túl jó híre, mert a búrok a szökött rabszolgákra vadásztak vele ) . nem megfelelő nevelés mellett komoly agresszív kezelhetetlen vadállattá válik . nem szereti a kennelt,és nem szeret egyedül. imádja a kanapét ,és a menekülő vadakat. kölyökkutyaként kényes mint egy baba , gyorsan nő, nagyon gyorsan . hosszú lábak esetlen koordinálatlan mozgás :) de 1,5 -2 éves kora után kezd komolyodni . 3 év mire kifejlődik, de akkortól tisztelettel viseltetnek irányába ! a kanok szeretnek harcolni ! szerintem az egyik legjobb lakásban tartható kutya . és még egyszer : a meleg tűrése valami hihetetlen !!
2014. okt. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen kutyust szeretnék majd egyszer, de mindenhol azt olvastam róla, hogy nem első kutyának való, következetesen, szigorúan kell nevelni, mert a fejedre nő. Egyszer lesz ilyen kutyám, de előtte inkább valamilyen lightosabb fajtát veszek elsőre, mondjuk vizslát. Fontos, hogy bírja velem a futást :D
2014. okt. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem nem az első kutyám lenne...Szerintem egyébként azért annyira nem lehet fajta szerint kijelenteni egy kutyáról, hogy milyen, ez egyedfüggő is...Itt is totál eltérő vélemények vannak ugyanarról a fajta kutyáról...Meg látom is...A ridgeback sem mind egyforma temperamentumú az tuti...
2014. okt. 16. 12:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, mert egy egyed lehet nyugodt, a másik meg temperamentumos. De azért nagy általánosságok elmondhatók a fajtáról is. Mindegy, én inkább azt olvastam, hogy első kutyának ne őt akarjam, és mivel még semmilyen kutyám nem volt ,ami csak rám van utalva, meg én nevelem, ezért lehet, hogy nem ugrom egyből bele a ricsibe. Pedig csodás kutya és majd egyszer lesz ilyenem :D Nem mintha most bármilyen kutyát tudnék venni xD
2014. okt. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!