Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nincs szüksége valakinek egy...

Nincs szüksége valakinek egy gyönyörű bichhon havanese kutyára? Nagy gondban vagyok kitől kaphatok segítséget?

Figyelt kérdés
A nagy gondom az, hogy Van két kiskutyánk.1.5 évesek.Az egyiktől mindenképpen meg kell válnunk, mert amióta az egyik beteg lett, azóta a másik nem viseli el a szegény beteget, és emiatt mindig csépeli, morog rá, nekimegy, egyszerűen a két kutya nem tartható együtt.Igazából a beteget(epilepsziás)amiannyit jelent, hogy minden nap egy gyógyszert be kell adni, hogy megelőzzük ezzel a rohamot, szóval őt akartuk megtartani,de ki is próbáltuk, hogy nekiadtuk az egészségest anyáméknak, de a beteg" kutyus hiányolta a másikat, mert hát mi is dolgozunk, és unatkozott, megszokta, hogy van valaki mellette.Szép példány, és szobatiszta, nem ivartalanított, de a betegség miatt nem is lehet szaporítani, vagyis nem ajánlott.(öröklődés miatt)A lényeg, hogy jobban szeretjük a beteg kutyust, de viszont a lakásba nem engedhetjük be, mert van egy kisgyermekünk(óvódáskorú)és a higiénia miatt, nem lehet beengedni őket a lakásba, csak egy 15 nm es helyük van bent.De amióta a másik kutya csépeli ezt a kutyust, azóta állandóan be akar jönni hozzánk a lakásba.De ha az egyiket beengedem, akkor a másiknak is be kellne jönnie, ebből probléma lenne.Ezért ott tartok,hogy az egyik kutyának mennie kell, mert jön a tél, most még ki van csukva az egészséges, faházában alszik a teraszon, de jön a tél, és együtt nem tarthatóak.Amúgy nincs vele sok gond, azzal amelyiket el akarnánk ajándékozni, hát maximum a kutyakozmetikus költségek.Meg 2-3 havonta kell neki gyógyszer, mert beteg.De jól viseli, ha foglalkozva van vele, gyógyszer melett nem is jön elő a baja.Sokat simogatjuk, játszunk vele, nagyon ragaszkodó édes kutyus.Sajnos a másik kutya agresszívabb,idegbetegebb, morgós, rossz természetű, persze őt is szeretjük, de a másiknak az kellene , hogy állandóan testközelben legyen a gazdájával, mert imádja, ha melettünk lehet.sajnos dolgozunk, és ezért is volt jó, hogya két kutya együtt nem unatkozott.Állatorvossal is konzultáltam, azt mondja ez dominanciaharc kettejük között.De ez kibírhatatlan, hogy már külön is kell tartanunk, őket, mert veszélyes a morgós kutya a másikra.Szóval szeretném elajándékozni jó helyre, lehetőleg nyugdíjas gazdi lenne a legjobb, mert ő egész nap vele lehetne.Amúgy hálás, szófogadó kutya, igaz van hibája, imád enni, egy igazi haspók, nincs elhízva, de kicsit ducika.Fáj a szívem érte, de tarthatatlan állapot ez! Jön a tél,és megint össze kell csuknom őket egy helységbe,és állandóan verekednek.Ami érdekesség, hogy napközben csak akkor megy neki a másik kutyusnak, amikor ott vagyunk, az ablakból nézem sokszor őket, akkor meg el vannak békésen pihiznek együtt, meg sokszor szaladgálnakl játszanak.De amikor rájön a másikra a dili akkor kibírhatatlan, hogy állandóan csépeli a másikat.
2014. okt. 16. 01:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Jól értem, hogy egész eddig kint élt a két kutya?
2014. okt. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Menhelyre nem szeretném beadni, mert azt nem bírná ki,egy megbízható kutyabarát gazdi kellene neki.Azért is ezt a kutyust szeretném elajándékozni(habár a szívem megszakad), mert tudom, hogy ő barátságos, bárkivel kijön, kutyákkal, és emberekkel is, a mi másik kutyánkkal sem provokált sosem veszekedést, ő csak védekezik ha rátámad a dilibogyó másik kutyánk.Azt is kipróbáltuk, hogy elvittük 2 napra anyámékhoz a beteg" kutyust, és ott is jól me volt, mert anyámnak van egy keverék kutyája, és vele pl. nagyon jól kijön, de anyám nem viseli ha a lakásába kutya van, és ezért visszahoztuk.Szóval mindenképpen lakásban kell tartani ember melett.Ha nem lenne ilyen kicsi a gyerek, és betartaná az alapvető higiéniát akkor nem lenne gond, bejöhetne a beteg" kutyus és mondjuk bent lehetne a másik meg kint az előtérben(15nm es)Jah meg a másik kutya a morgós ővele szobatisztasági gondok vannak.A beteggel"ilyen gondok nincsenek.Vagyis a saját helyére nem pisil be, a morgós, de ha beengedjük akkor bozony, volt, hogy bepisilt.A beteg" ő 2 hónaposan került hozzánk, sosem pisilt be, már szobatisztán hoztuk.Nagyon intelligens kutya,habár túl lelkesen szeret mindenkit,szóval nem jó házörzőnek, maximum jező kutyának.
2014. okt. 16. 01:24
 3/28 A kérdező kommentje:
Nem, nem kint élt eddig a két kutya, hanem a 15 nm es előtérben,ott van kanapé, kimegyünk sokszor kutyázni, télen főleg, mert akkor a hideg miatt keveset vannak az udvaron, de nyáron egész nap kint vannak, csak nagy melegben , meg esőben nem.Soha nem voltak bolhásak, szerencsére eddig elkerült minket, habár 2 havonta kutyakozmetika az ápoltság miatt, meg hát hosszú szőrűek lennének, ha nem nyíratnánk.Amúgy a morgós kutya nem valami nagy szépség,szőre sem túl jó minőségű.A másiknak fésülgetni sem szoktuk a szőrét , mert olyan jó minőségű, csak néha, ha sétálni megyünk,A kis beteg,ő világosbarna színű,lelkes, kedves,jólelkű,ragaszkodó kutyus.sajnos a másikről sok jót nem tudok mondani, ő finnyás, válogatós, morgós,féltékeny kutyus, de aranyos azért ő is.A kis beteg, ő egy kis akrobata kutyus,masszív,sosem mordult rá egyszer sem a gyerekemre, pedig rendesen nyúzza a két kutyát, a másikról ez sajnos nem mondható el.:(De tudom, ha morgóskát ajándékoznám el, két nap múlva visszahozná valaki.
2014. okt. 16. 01:32
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Több dolog jutott eszembe.

Az első az, hogy még emlékszem, amikor feltettél ide egy hasonló kérdést, akkor még nem konkrét elajándékozásról, hanem a viselkedésül megoldásáról volt szó. Pedig még mindig az lenne a legjobb megoldás, ráadásul nem lenne kemény dió, oldottak már meg emberek sokkal keményebb viselkedési problémákat. Szóval az első: mindkét kutyának problémái vannak, és szerintem a nagy részük a családtól távol tartásból ered. Mert az egy dolog, hogy melegben vannak, az előszobában, de a havanese még mindig egy társasági kutya, és mint ilyen, az ember mellett (szó szerint mellett, az enyém a lábamnak dőlve alszik most is) érzi magát jól, minden más körülmény frusztrációhoz, viselkedésproblémákhoz vezet. Ezekből aztán egyenesen következik, hogy egymást tépik, hiszen frusztráltak. Az egészséges kutya természetes, hogy acsarkodik a betegebbre, ha egyik sem annyi időt tölt a közvetlen közeletekben, amennyit akar, viszont a beteg kutyát ápoljátok, = mégis több időt tölt veletek. Persze hogy "féltékeny" az egészségesebb. Szóval számukra természetellenesen vannak tartva, és ha csak az egyiket tartanátok meg, azzal csak elpúdereznétek az alapproblémát, tényleg nem acsarkodna egyedül, de attól még az alapbaj ott van: neki nem így kellene élnie. Elhiszem, hogy törődtök velük, hogy melegben vannak, kényelmes az ágyuk, de a társasági kutya embertársaságra vágyik, a 24 órából annyiban, amennyiben csak lehet. Tudom, nem vagyok jó példa, mert ez már kicsit a másik véglet, de az én kutyám a wc-ig is követ, becsukom előtte az ajtót, és hallom ahogy nekifekszik az ajtónak. Szóval kell a kontakt, na. Ráadásul szerintem még azt is jobban megemésztik, ha egyáltalán nem vagy otthon, és úgy vannak egyedül, de az, hogy ti bent vagytok a nappaliban, érzik a szagotokat, ők meg kint... Remélem érted, mit akarok mondani.


A másik: másfél évesek!!! Ennyi idő alatt semmit nem lehet levonni az egymáshoz viszonyulásukhoz. Most lettek csak felnőttek, és most kellene elkapni őket nevelés szempontból.


A harmadik: Azt mondod, a higiénia miatt nem lehetnek a lakásban. Pont a havanese egy nagyon jól "tisztántartható" fajta, viszont ki-be járással még megértem, ha nem akarjátok teljesen bejáratosnak őket. A csak benti tartáshoz mit szóltok? Úgy értem, bent lennének, megfürdetve, tisztán, és ugyanúgy mint egy lakásban tartott, napi 3-4-szer leviszitek, csak nem feltétlenül az utcára, lehet ebből néhányszor csak a kertbe is. Így kikerülhetnétek, hogy belefetrengjenek mindenbe, hiszen ott lennétek velük a séták alatt. Így tiszták maradnának, és nyugodtan élhetnének a lakásban, 2-3 havonta egy fürdés, és biztos lehetsz benne, hogy higiénikusabb lenne így egy jó nagy kutyasimogatás - a gyerekeknek is -, mint pl. a BKV-n a kapaszkodókat végigfogdosni. Most nem is példálóznék azzal, hány család él teljesen bent tartott kutyával, kisgyerekkel, nulla higiéniai veszéllyel.


A negyedik: Azt mondod, azért is nem laknak bent, mert nem szobatiszták. De hát soha nem is voltak teljesen rákényszerítve! Mivel nem egy légtérben élnek veletek, így nem is tanulták meg, hogy Nektek kell jelezzenek, ha vécézniük kell, hiszen az előszobából ők maguk járnak ki, nem nektek szólnak. Ha huzamosabb ideig bent lennének, hidd el, el kezdenének valahogy jelezni, mivel egészséges felnőtt kutyák, és ők is törekednek arra, hogy ne az életterükbe csináljanak. Szóval amint rájönnének, hogy nem "önkiszolgáló" vécé van, hanem Nektek kell szólni, szólnának. Ehhez persze figyelni kell a jelzéseikre, mert minden kutya máshogy szól, viszont mindegyik jelez valahogy. Enyém beül az ajtó elé és dünnyög. Kb 3 hét alatt jöttünk rá, mit akar a másik:) Szóval könnyű megfejteni, ha van mit.


Hosszú voltam, de nagyon sok minden jutott eszembe erről a sztoriról, és csak az a szomorú, hogy nagyon könnyen megoldást lehetne találni, ha rugalmasak lennétek. Nem akartam kioktató lenni, bocsi ha annak tűnt, de ezt muszáj volt leírjam.

2014. okt. 16. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetne megnevelni azt a morgósat?
2014. okt. 16. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Attól,hogy nem tanácsos tenyészteni,még vígan kerülhet szaporítóhoz.Ha jót akarsz neki,mindenképp ivartalanítva adjátok oda bárkinek.
2014. okt. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítás, sok séta, nevelés. Főleg nevelés, mert ha csak akkor van balhé, amikor ti ott vagytok, akkor ez kőkeményen falkavezérségi probléma, a két kutyának amúgy semmi baja nincs egymással. Szóval megoldható. Ha nem akarjátok megoldani, nem gond, csak mondd ki, legyen tiszta mindenkinek, hogy nem nevelhetetlen kutyáról van szó, hanem lusta gazdáról.
2014. okt. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
95%
Én még azon akadtam fenn a nevelés totális hiányán túl, hogy mi az, hogy ovis korú gyerek mellé nem mehet a kutya be higiéniás indokok miatt. Miért, mi baja lesz tőle??!? Egy normálisan tartott kutyától nem kell félteni semmilyen korú kölyköt!
2014. okt. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Hát ha ismernéd a gyerekem akkor megtudnád, hogy így sem akar kezet mosni, ha kutyázik, könyörögni kell neki, meg még azért ők olyanok mint a kölykök, mindent szeretnek ellopni, főleg akkor, ha ketten ólálkodnak együtt a lakásban.Meg hát mondom a kis barna egy akrobata kutyus, még a kinti teraszos asztalra is felugrik, a függönyről már leszoktak szerencsére , meg a bútorrágásról, mert régen kiskorukban voltak bent, de hát a gyerek is a földön játszik a szőnyegen, és az összes játékait lepakolja, ezek a rosszcsontok, meg ellopják őket.Szóval nehéz a dolog, főleg, hogy két rosszcsontunk van, nah meg a gyerek a harmadik rosszaság.Szeretnek kint lenni,a terasz kint a területük, kilátnak az utcára, és nem gyepesdnek be legalább a lakásba.Mondjuk télen rosszabb a helyzet, nah meg ha locsi pocsi idő van, akkor még rosszabb.Szóval nehéz a dolog.
2014. okt. 16. 09:38
 10/28 anonim ***** válasza:
88%
A kutyák nem akrobaták,tolvajok stb.Nemvagy falkavezér,magukat érzik annak,ezért azt csinálnak,amit akarnak.
2014. okt. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!